434 Shares 4223 views

Masło orzechowe – Zastosowanie i uszkodzenia produktu. Jak przydatne masło orzechowe?

Orzeszki ziemne, która uznawana jest za miejsce narodzin Ameryki Południowej, było znane ludziom już 950 Aby przygotować orzech pasty używany przez starożytnych Inków. Później był „emigracja” orzeszki ziemne w Afryce i Hiszpanii, gdzie otrzymał ogólnoświatowe upowszechnianie.


Pojawienie się pysznym produktu

Nowoczesny ożywienie masło orzechowe było w 1890 roku, kiedy nieznana historia dietetyk próbował znaleźć alternatywę do jaj i mięsa. Próbował pomóc wegetarian i wspierać ich organizmowi odpowiedniej ilości białka i witamin. Jego wysiłki zostały uwieńczone sukcesem. Masło orzechowe stał się skutecznym substytutem dla produktów pochodzenia zwierzęcego.

Świetny pomysł został dopracowany. Unikalny produkt wszedł do produkcji. Początkowo technika gotowania makaronu różniła się od tej stosowanej obecnie. Przed zmielone orzechy poprzedzone ich gotowanie, które nie pozwalały na produkt, aby zachować naturalny smak.
W 1903 roku dr Straub Amrouzom Saint Louis opatentowano maszynę, która jest przeznaczona do produkcji masła orzechowego. marketing masa produktów rozpoczął poważny kupiec K. Sumner. Po raz pierwszy wprowadzono pastę do Krajowej Wystawie Powszechnej w 1904 roku

Wraz z rosnącą popularnością produktu poprawiła technologii jego produkcji. Już w 1922 roku, to zaczął się pastę, która ma zwiększoną trwałość do 12 miesięcy. Pozwoliło to sprzedać produkt spoza stanu Kalifornia. Preparat kilku podgatunek pasty rozwinięte. Lista z nich przyszedł i teraz popularny produkt, który jest dodawana drobno posiekane prażone orzeszki ziemne i cukru. Został nazwany chrupiące makaron.

Głównym eksporterem unikalny produkt jest Ameryka. Do produkcji makaronu zajmuje prawie połowę uprawy orzeszków ziemnych, zebranych w kraju. Główni konkurenci w Stanach Zjednoczonych – Chile i Argentynie.

Skład produktu o unikalnej

Jakie jest prawdziwe masło orzechowe? To smakowity mieszaninę składającą się z mielonej kawy palonej, nakrętki i oczyszczony olej roślinny, cukier i małą ilość soli. Dla stabilności produktu wprowadza się w nim różne dodatki.

Jakościowa pasty orzechowe ma gładką kremową konsystencję. Ma zapach i smak świeżo palonych ziaren,. Brązowy wklej kolor może być jasne i ciemne odcienie. Patogenne mikroflora w produkcie brakuje. W zależności od zastosowanej technologii gotowania makaronu trwałości może wynosić od sześciu do dwunastu miesięcy. powinno mieć temperaturę przechowywania zera stopni do około dwudziestu przy wilgotności siedemdziesięciu pięciu procent.

jedzenie

Obecnie producenci wytwarzają różne rodzaje masła orzechowego. Te właściwości produktu są bezpośrednio zależne od czasu rozdrabniania masy nakrętki. Sieci handlowe oferują kupującym pastę, do której dodaje się lub kandyzowane orzechy kokosowe i okruchami. Jest preparatem krem bez soli i cukru, etc. Według statystyk, w codziennej diecie czterdziestu milionów mieszkańców Ameryki zawiera masło orzechowe. Co do jedzenia to wspaniały i smaczny produkt? Pastę rozłożone na kanapki lub tosty, aby korzystać z nich mleko, herbata lub kawa. W sztuce kulinarnej produktu jest częścią receptury babeczki i ciasteczka. pasta z orzeszków ziemnych wykorzystywane do sosów i risotto.

Daje im orzechowy smak. Dodać masło orzechowe w kremach do ciasta i torty.

struktura

pasty orzechowe, zastosowanie i uszkodzeń , które występują pod wpływem ciała jej części składowych i zawiera wodę i popiół, fitosterole i włókna, węglowodany i skrobie, cukier, tłuszcze i białka. Pokarmy bogate w witaminy B i E, K i minerały, obecnych w maśle arachidowym. Jego skład jest żelazo i wapnia, a także fosfor i magnez, sód i potas, miedź, cynk, selen i manganu.

pożywne jedzenie

Jak przydatne masło orzechowe? Warto powiedzieć, że dany produkt jest produkowany z ziaren ma wysoki poziom sytości. Jest to spowodowane tym, że jej struktura jest duża ilość włókien i białka.

Jeśli dieta masła orzechowego jest włączone, korzyści i szkód dla organizmu muszą być koniecznie uwzględnione. Z jednej strony, jest to jeden z najlepszych produktów dla sportowców. Pyszne makarony ziarna orzechowe wypełni potrzeby żywieniowe organizmu. Z drugiej strony, ma dużo kalorii. Dlatego ci, którzy oglądają swoje dane, nie wklej ten nadużycia.

Zmniejsza ryzyko chorób serca i naczyń

Kanapki z masłem orzechowym są zdrowe jedzenie. Są bardziej „light” w porównaniu do fast food, lody, frytki lub smażone kurczaka. masło orzechowe, korzyści i szkody, z których znane są dietetyków, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby serca. Ta właściwość produktu przedstawiono poprzez człon mono- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Badania medyczne niezbicie świadczy fakt, że włączenie masła orzechowego w codziennym menu ze zmniejszeniem ryzyka chorób serca i naczyń w piętnaście do dwudziestu procent.

Źródłem cennych przedmiotów – masło orzechowe

Korzyści i szkody dowolnego produktu zależy od elementów, które znajdują się w jego składzie. Peanuts – bogate źródło nie tylko witaminy, ale także cennych minerałów. Przez jego wartość odżywczą, to nakrętka nie jest gorsza grochu lub fasoli.

Masło orzechowe jest pomocna? Produkt ten składa się z białka roślinnego, który jest całkowicie pozbawione cholesterolu. Ponadto, pasta z orzeszków ziemnych, w obecności antyoksydantów, które chronią komórki naszego ciała. Zatem korzyści z tego wyjątkowego produktu jest oczywiste.

Użyteczne substancje, które są przechowywane w orzeszków ziarna przetwarzania pozwala na ochronę zdrowia systemów organizmu ludzkiego. Produkt użyteczny do nerki, wątroby, serca i układu nerwowego, przewodu pokarmowego, itp

Przy regularnym stosowaniu masła orzechowego jest wzrost wskaźnika poziomu testosteronu przez które spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i zwiększa masę mięśniową.

Przydatne masło wiele białek w nich zawartych. Dlatego ten produkt podobny sportowców i wegetarian.

Magnez, który jest również obecne w maśle orzechowym, pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy. Cynk i składniki mineralne wzmocnić odporność organizmu. Korzystne jest użycie masło orzechowe ze względu na obecność w niej kwasu foliowego. Ten element niezbędne dla wzrostu i regeneracji komórek ciała.

Przeciwwskazania

Masło orzechowe, w opinii których stosowanie jest czasami negatywne, nie jest zalecana do spożycia w dużych ilościach. Z dziennego spożycia to może mieć nie więcej niż 2-3 przedmiotów. łyżki ciągu dnia.

Dietetycy ostrzegają o możliwości wystąpienia nadwaga lub otyłość powyżej zalecanej ilości. Lekarze poinformować pacjentów z pasty orzechowe z zwyrodnieniowej stawów, zapalenie stawów i dna. Produkt ten może powodować reakcję alergiczną.

masło z orzeszków ziemnych jest zabronione do stosowania w ostrych procesów patologicznych w jelicie i żołądku, ponieważ zawiera wiele włókien, które drażnią błonę śluzową.

Przy zakupie produktu należy dokładnie zbadać jego skład. Najlepiej jest, jeśli niewielka ilość pasty woli sztucznych aromatów, szkodliwych tłuszczów trans oraz cukru. Ten produkt powinien zawierać tylko naturalne składniki.