313 Shares 2757 views

Jak zrobić rzemiosła z muszli własnymi rękami?

Często po wyprawa to nie tylko przyjemne wspomnienia pozostają na morzu, ale także kilka torby lub pudełka wypełnione owocami morza – muszli i kamieni. Co zrobić z całym tym bogactwem? Zostaw zbierają kurz w kącie mieszkania, lub zrobić piękne i niezwykłe rękodzieło wykonane z muszli własnymi rękami?

Co rzemiosło z rękami z muszli można zrobić?

Teoretycznie, wykorzystujące muszle i kolorowe kamienie morskie mogą ozdobić żadnych artefaktów. Twórcze i pożyteczne fragmenty skorupek i kawałki masy perłowej i koralików, podobny do pereł słonowodnych. Jednym z najprostszych opcji wewnętrznych powłok wykończeniowych – stworzenie panelu. Aby to zrobić, trzeba podstawy lub ramkę, muszle i kleju. Również odpowiednie preparaty przejrzyste kleju silikonowego. Uważnie przeczytać instrukcję obsługi, a następnie ją. Klejenie tego typu może być boi ciepła lub wilgoci. W oparciu o elementy mogą być rozmieszczone w dowolnej kolejności, lub umieścić jakiś wzór. Niektórzy artyści tworzyć unikalne malowidła narracyjne z takich prostych naturalnych materiałów. Jeśli muszli nie jest zbyt wiele, z ich pomocą w podobnej technice można ozdobić ramkę i umieścić go na zdjęciu z wakacji. Nie gorzej będzie wyglądać urządzone w stylu ramka na lustro.

Szczelnie okleit małe muszle mogą i wazony, doniczki, skrzynki i inne drobne wyposażenie domu. Jeśli masz wiertarki i mała średnica wiertła, precyzyjny ruch narzędzia, można włączyć muszlę do zgrubienia. Co z tych perełek poprosi swoją wyobraźnię. Ten i wszelkiego rodzaju naszyjniki, biżuteria i innych kobiet, bibeloty więzadeł muszli zawieszenia. Nawet z takich perełek można ozdobić gotowe ubrania i akcesoria.

Jakie inne rękodzieła wykonane z muszli z rękami można zrobić? Jeśli jest wystarczająco duże i piękne muszle, można spróbować zebrać je od zwierząt, bohaterów bajek i statków. Duży zlew z małą ilością lub Morza gwiazd są doskonałą ozdobą lodówce – to zajmie tylko trzymać magnesów.

Jeśli planujesz zrobić rzemiosła z muszli ze swoimi rękami, należy zwrócić na kreatywność dzieci. Nawet przedszkolaki mogą się samoistnie łączyć z materiałów naturalnych, w różnych figurach, naprawić je na glinie. Jeśli po zakończeniu majstrować rzemiosła wykonane z muszli z rąk, trzeba będzie dodatkowy materiał – zaledwie ssypte muszli i kamieni w pięknym szklanym pojemniku i masz ciekawą i oryginalną pamiątkę.

Jak zrobić rzemiosła z muszli i kamieni?

Lakierowane lub nie na wyroby z muszli – kwestia gustu. Lakier nie tylko służy jako dodatkowe zabezpieczenie, ale również tworzy mokry efekt. Nadaje artystyczne malowanie paznokci i decoupage lub zwyczajne meble. Niektórzy ludzie wolą naturalną matowych powierzchni muszli i kamieni. W tym przypadku, ostatecznym powłoki może być pominięty, lub szukać w galeriach sztuki specjalnym lakierem efektu matowego po wysuszeniu.