304 Shares 9475 views

Klasztor Świętej Trójcy (Cheboksary): Historia

Piękny i majestatyczny, w malowniczej rzeki Wołga miasta Czeboksary Trójcy Monaster został założony przez cara Iwana Groźnego w celu głoszenia wśród etnicznych narodów Wołgi Prawosławia. Ten klasztor był czarter cenobitic, od 1582 roku był rektorem archimandryta Ioanniky.


Klasztor Świętej Trójcy: Czeboksary

Na początku XVII wieku w czasach niepokojów w tych regionach zaczęły ruchy rebelianckie Volga Kozaków, dodał nieurodzaju i głodu. W 1609 roku klasztor został spalony i splądrowany niemiłosiernie, jego powstańcy archimandryta Gelasius został wyrzucony z dzwonnicy. Ale w miarę upływu czasu, klasztor ponownie odnowiona i kwitnie, podczas gdy on jest właścicielem sześciu wsi, łowiska wzdłuż Wołgi i prawie 900 akrów ziemi. Początkowa Budowa kościoła i klasztoru zostały zbudowane z drewnianych belek. W starożytnych dokumentach historycznych i wskazał, że w 1763 roku cztery kościoły stanął w klasztorze: Świętej Trójcy, Matki Bożej Tolga, Świętych Apostołów Piotra i Pawła (który później został rozebrany z powodu ruina budowy) i Święty wielkiego męczennika Feodora Stratilata.

reforma

W 1764 roku, w wyniku sekularyzacji reform, które odbywają Katarzyna II, została podzielona na trzy klasy klasztorów, w tym samym czasie w klasztorze odbyło wszystkie posiadłości na wsi i prowadzi go do najniższej klasy 3, które przewidziane dla personelu dwunastu mnichów.

Podczas swoich podróży w 1767 roku, klasztor przyszedł cesarzowej, który zdecydował się pozostać w Czeboksary. Zaczęła na zwiedzanie miasta z wizytą do klasztoru, gdzie uczęszczał uroczyste nabożeństwo obchodził archimandryta Chrysanthos.

W 1789 roku, Klasztor Świętej Trójcy (Cheboksary) dostaje kontrolować pustynie Vladmirsko-Sretensky. W 1791 roku mianowany opat opat Antoniusza. Pod koniec XVIII wieku na polecenie Pawła I, klasztor udaje się odzyskać 30 akrów ziemi i jeziora do wędkowania. W 1838 roku klasztor był pod kontrolą odbiera pustynię Zbawiciel Gerontievu, położony na prawym brzegu Wołgi.

Ożywienie i ruina

W XIX wieku, archimandryta Demetrios (1899-1902 gg.) Rozpoczyna proces aktualizacji krużganek klasztorny i porządkuje stare Trinity Church.

W 1902 roku klasztor zaczął zarządzać archimandryta Seraphim (Pavlinenko, 1902/22 gg.), Który był wiązany na usługi mnicha na Athos około 20 lat temu. To dzięki jego pobożności i modlitwy feat zaczyna duchowe odrodzenie klasztoru, bracia rosną w oddzielnym budynku tworzy parafialną szkołę dla mężczyzn, składający się z 73 uczniów. W 1918 roku, decyzja rządu radzieckiego w klasztorze po raz pierwszy przeprowadziła spis majątku, a następnie jego konfiskatę.

Po Vladyka Serafinów W 1922 roku klasztor został wymieniony jako opat Vassian (Shaposhnikov), który walczył do ostatniego, do klasztoru nadal działać. Jednak to nie pomogło, aw środku jesieni 1924 roku był zamknięty, aw 1926 roku z Komsomołu i klubów pionierskich.

Powrót do diecezji

Klasztor Świętej Trójcy (Cheboksary) – zabytek architektury. W 1974 roku, stan przeznaczono pieniądze na odbudowę iw budynkach zaczęły być umieszczone firma „turysty”, nurkowie i Teatr Młodzieży.

W 1992 roku Republika Chuvash zdecyduje się przenieść do budynku klasztoru Cheboksarskaya-Suvashskoy diecezji. Rok później rozpocząć prace rekonstrukcyjne. 30 lipca 1993 stanowisko gubernatora otrzymuje mnich Savvaty (Antonow). Stopniowo, siedziba pierwszych nowicjusze zaczęli przybywać zaczęli odbudowywać swoje rozbite mury, wieże narożne i dzwonnice. W 1994 roku, 15 stycznia 1994 jako pierwszy serwis i procesja powstał na cześć święto św Serafima Sarovskogo.

dzwony

Klasztor Świętej Trójcy (Cheboksary) w lecie 1996 roku podniósł swój pierwszy dzwonek nowej dzwonnicy o wadze 59 funtów, a drugi dzwon, ważący 75 funtów. I w tym samym roku odwiedził klasztor , patriarcha Aleksy II, w katedrze Świętej Trójcy, uczynił modlitwę do Św. W 2001 roku przybył ponownie do odwiedzenia bractwo zakonne. Na terenie końcu zaczyna Diecezjalne teologiczne szkoły i szkółki niedzielnej.

Od tego czasu stał się prawdziwym klejnotem miasta Klasztor Świętej Trójcy. Czeboksary znany z tego starożytnego orientacyjny, które ze względu na swoją wysoką życia duchowego i bogatej historii, nieustannie wita gości i pielgrzymów.

Od 2009 roku, gubernator Świętego Synodu mianowany opatem Basil (Pasquier), w kwietniu 2011 roku został podniesiony do godności archimandryty. Svyaschennoarhimandritom i rządzi biskup klasztoru jest teraz Metropolitan Czeboksary Barnabas (Cedars).

Klasztor Świętej Trójcy harmonogram usługi (Cheboksary)

Oficjalna strona klasztoru zawsze można zobaczyć harmonogram usług, zwłaszcza w czasie wakacji.

Na zwykłe dni są następujące:

 • 06.30 – komunikacja Moleben. Philothei metropolita All Syberii. Midnight.
 • 07,45 – Boska Liturgia.
 • 16.30 – wieczór usługi.

sobota:

 • 06.30 – Modlitwa.
 • 07,45 – Boska Liturgia.
 • 16.30 – Całonocne czuwanie.

W niedzielę:

 • 06.15 – Boska Liturgia.
 • 07.20 – Modlitwa z błogosławieństwem wód.
 • 08.30 – Boska Liturgia.
 • 16.00 – Akatyst.
 • 16.30 – Całonocne czuwanie.