260 Shares 2923 views

Laparoskopowa myomectomy – kiedy i komu to wykonać?

Laparoskopowa myomectomy – operacja wykonywana na mięśniaka macicy. Obejmuje ona usuwanie patologicznych węzłów poprzez nakłucia lub nacięcia w ścianie jamy brzusznej. Co do zasady, używane do wykrywania dużej włókniaki lub mięśniaki wystąpienia poważnych powikłań (krwawienie, niepłodność).


Zalety transakcji

Jedną z najważniejszych zalet laparoskopowej (konserwatywny) myomectomy jest zachowanie macicy i wszystkich jego funkcji, w tym miesiączki. Ponadto, znaczna przewaga można nazwać małą chirurgii urazowej i szybki czas rekonwalescencji po organizmie.

operacje wady

Chirurgiczne usunięcie mięśniaków ma tylko kilka, ale dość poważne wady. Pierwszy z nich można nazwać ryzyko nawrotu choroby w ciągu kilku lat po operacji. Powodem tego jest niemożność podczas operacji w celu określenia obecności małych guzków, które ostatecznie zwiększyć swoją objętość. Drugą wadą – możliwość uszkodzenia sąsiadujących narządach wewnętrznych – jelit, pęcherza i moczowodu.

Kiedy i komu jest konserwatywny myomectomy?

Wielu lekarzy doradza uciekać się do tej operacji, tylko młodych kobiet, które planują ciążę w czasie bardzo blisko, mięśniaki wzrosła do tego stopnia, że lek leczenie nie daje pożądanego efektu. Ale te panie, które nie chcą już mieć dzieci, będzie bardziej racjonalna przeprowadzić operację usunięcia macicy. Rzeczywiście, w niemal wszystkie przypadki choroby w ciągu 5 lat może być nawrót.

Również laparoskopowa myomectomy powoływany jest w przypadkach, gdy istnieją przeciwwskazania do embolizacji tętnicy macicznej – Wprowadź embolizacji leku w naczyniach krwionośnych specjalnego cewnika poprzez nakłucie tętnicy udowej.

Laparoskopowa myomectomy: przeciwwskazania

  • Podejrzenie złośliwego guza.
  • Duża liczba międzywęzłowych, usuwanie, że zachowanie funkcji rozrodczych nie jest możliwe.
  • Obecność ogólnych przeciwwskazań do laparoskopii, które mogą być zagrożeniem dla życia kobiety.

Według wielu ginekologii, otyłość klasy 2 i 3, a obecność zrostów stanowi przeciwwskazanie do operacji.

Metoda laparoskopowa myomectomy

Istotą tego zabiegu jest trokar nakłuciu przedniej ściany brzucha w czterech miejscach. W jednym nakłuciu (pępek) wprowadza laparoskopu w pozostałych trzech (brzuch) – manipulatory chirurgicznych. Aby ułatwić działanie jamy brzusznej wprowadza się dwutlenek węgla. Następnie rozłożyć chirurgicznego ramię macicy i węzły miomnye są usunięte i prowadzi się za pomocą elektrokoagulacji zatrzymywania krwawienia. Powierzchni, gdzie węzły są przepłukiwano solą fizjologiczną i gospodarze usuwa się, w zależności od ich wielkości: przez nakłucie (o małej wielkości), które wprowadza się narzędzia lub poprzez cięcie pochwy kopuły (dużego rozmiaru). Laparoskopowa myomectomy wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania działania od 60 do 180 minut. Ten typ zabiegu jest bardzo podobna procedura usuwania z jamy brzusznej przepukliny (laparoskopowego przepukliny), która jest również wykonana poprzez nakłuwanie skóry brzucha cienkiej rurki.