177 Shares 2997 views

Waleriany ekstrakt – zastosowanie i przeciwwskazania

Nawet w czasach starożytnych, lekarze wiedzą, że wyciąg z kozłka ma wpływ na układ nerwowy. Znani lekarze starożytni wykorzystywane roślinę jako środek uspokajający, medycyny prewencyjnej przed infekcjami, a nawet padaczki.


Ekstrakt waleriana wpływa na ciało na kilka sposobów. Na pierwszym miejscu jest depresja ośrodkowego układu nerwowego, co zmniejsza pobudliwość i wyeliminować skurcze mięśni gładkich. Waleriany zawiera olejki eteryczne, które obniżają kofeiny wzbudzenia przedłuża działanie nasenne i hamuje działanie śródmózgowia i rdzenia, a tym samym zwiększa mobilność w procesach kory mózgowej.

Lek ten pozwala na regulację aktywności serca poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy, mięśnia serca i układu przewodzącego. Jednocześnie istnieje znaczna poprawa krążenia krwi. To wpływa ekstrakt waleriany i przewodzie pokarmowym. Środki zwiększa układu wydzielniczego, zwiększa wydzielanie żółci, ogranicza skurcze. Lek może zmniejszyć Konwulsyjne efekty strychniny. W grupie ekstraktu waleriany dalej środków uspokajających.

Lek w postaci proszku jest stosowany w leczeniu zapalenia płuc i szkarlatynę. W niektórych przypadkach, została naznaczona sukcesu w leczeniu chorób tarczycy. W okresie menopauzy , gdy krew do infuzji głowy korzenia kozłka lekarskiego może mieć działanie uspokajające.

Waleriana i znalazła zastosowanie w stomatologii. Środki stosowane jako środki uspokajające, gdy wystawione na działanie układu nerwowego i do rozwoju choroby przyzębia oraz essudativnoy rumień i chorób jamy ustnej, w połączeniu z innymi środkami. Dental krople zawierają również waleriany.

Tradycyjna medycyna wykorzystuje się w leczeniu buliony, herbatki Valerian proszku. środek ubiegać rwa kulszowa, omdlenia, zawroty głowy, zapaść, porażenie, skurcze, szkarlatyna, niewyraźne widzenie, reumatyzm, bóle brzucha, biegunka, hemoroidy, czkawka, gruźlica, malaria, cukrzyca, czerwonka, niedotlenienia i innych chorób. Środek stosowany jest jako środek moczopędny, przeciwwymiotny, detoksykacji. Medycyna tybetańska używa waleriana gruźlica, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, wrzody i neurastenii.

Valerian znalazły zastosowanie zewnętrznego dla alergicznego przejawach, wrzodów, do przemywania oczu i głowy w migrenie. Narzędzie pozwala łagodzić ból opalenizny, poprawy warunków skóry, takie jak spękanie, pobudza krążenie krwi i eliminuje mimowolny skurcz mięśni twarzy.

Postacie dawkowane, waleriany

Waleriana to środek uspokajający składnik opłat i krople, a także opłat żołądka i antigas. Powolny efekt terapeutyczny roślin kozłka powoduje bardziej efektywne z długotrwałego użytkowania.

Używane jako wlew waleriany rdzeń infuzji liści, wywar, proszków, tabletek, kłącza soku olejku.

Przeciwwskazania

Pomimo dużej gamy zastosowań waleriany, istnieją przeciwwskazania. Na przykład, dzieci wyciągu waleriany może przepisać tylko lekarz prowadzący. Dorosły też najlepiej skonsultować się z personelu medycznego przed użyciem waleriany. Placówka ma dobrą tolerancję. Jednak w niektórych przypadkach lek może wykazywać efekt odwrotny. Na przykład, u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym może monitorować zaburzenia snu, drażliwość, koszmary.

Znaczna liczba leków nie należy stosować przez dłuższy czas. Może to prowadzić do pogorszenia prace przewodu pokarmowego i powodować bóle głowy, nudności, drażliwość i zaburzenia czynności serca, ogólne zmęczenie. Usunięcie leku w takich przypadkach natychmiast doprowadzić do zaniku objawów niepożądanych.