332 Shares 3871 views

Fiński przynęty „Rapala” – marzenie rybaka

W Finlandii przestrzegane ryby. Na całym świecie, ludzie w tym kraju są najlepsi rybacy. To nie przypadek, ponad 50 lat temu Lauri Rapala (Finn od urodzenia) dokonał swojego pierwszego woblera. Po pewnym czasie, produkty te stały się popularne na całym świecie.


Woblery „Rapala” – to ponad 4000 różnych opcji. Każdy rybak olśniony takim zakresie.

funkcje

Unikalne Rapala przynęty z bardzo zróżnicowane. Wraz z pojawieniem się woblery natychmiast na każdą konkurenta. Jednak do tej pory tajemnicą sukcesu połowu z produktami „Rapala” nie wyjaśnione przez nikogo.

Jedną z cech woblery fińskiej firmy jest materiał, z którego są one wykonane. Podstawą jest brane balsa. Jest to drewno ma minimalny ciężar. Co więcej, nie wchłania wody i zwiększył siłę. Dlatego te przynęty mogą być eksploatowane przez wiele lat.

Popularne modele

Wędkarze doceniają wiele woblery „Rapala”. Jednocześnie najciekawsze Kowalski następujące modele:

  1. Husky Jerk – najbardziej wydajne i uniwersalne. Mogą one być stosowane na głębokość od 1 do 2,5 m. przynęty są dostępne w różnych rozmiarach. Dlatego możemy znaleźć opcję dla każdej ryby.
  2. Skitter walk – woblery „Rapala”, które są uważane za najbardziej skuteczne do połowu drapieżników. Są one idealne do „polowania” na szczupaki, ale nadaje się również do połowu okoni.
  3. Jointed Shad Rap – kompozyt przynęta. Jego główną cechą – zdolność do nurkowania do 2-5 metrów. W tym przypadku, z jej pływalność neutralną. Kiedy wobler okablowanie emituje specjalne dźwięki, a nawet zaczyna drgać jak zranione ryb. Sandacz i szczupak zwykle atakują swoje ofiary w tym okresie.

opinie

Incredible popularne woblery "Rapala". Opinie mają niezwykle pozytywny. Główną zaletą tego znaku absolutnie wszystko – to skuteczna przynęta. To działa doskonale. Dlatego każda rybacka zamienia się w prawdziwą przyjemnością i zawsze będzie wielki połów.

Jedyną wadą produktów Rapala – jest to wysoka cena. Koszt woblera – nie mniej niż 500-1000 rubli, w zależności od modelu. Jednak te rybacy nie oszczędzić pieniądze na swoje hobby. Jednak przy dużej popularności tej marki przynęt nasiliły oszustów. Na półkach można znaleźć wiele podróbek. Kup przynęty „Rapala” powinno być zaznaczone w miejscu, w góry, prosząc wszystkie certyfikaty jakości. Tylko w ten sposób nie można dokonać złego wyboru, podczas rejsu, aby uzyskać maksymalną liczbę poklovok.