397 Shares 5127 views

Zatyczki do uszu do spania: co jest lepsze? Wkładki silikonowe do spania

Spokojny i zdrowy sen daje człowiek nie tylko zdrowie. Poprawia samopoczucie i kondycję fizyczną w ciągu dnia. Jak można uniknąć zbędnych dźwięków, które zakłócają normalnego snu? Po tym wszystkim, często utrudniają samochodów szelest za oknem, szczekanie psów i nagle dołączonego alarmu zewnętrznego. W tym przypadku trzeba kupić zatyczki do uszu dla uszu. Sen, który przyniesie Ci prawdziwe wakacje, pasują idealnie.

Historia

Stosunkowo niedawno, ludzkość zaczęła się poważnie zająć się problemem zapewnienia zdrowego snu. Wtedy i on został wymyślony przez jednego ze sposobów utrzymania poziomu hałasu w dół. Uszy skręcone wkładkę stalową waciki. Urządzenia te są przeznaczone do przynajmniej do pewnego stopnia, w celu zapewnienia zdrowia ludzkiego snu. Jednakże wełna jest materiałem o niskiej gęstości. To dlatego, że brakuje dużej liczby różnych dźwięków. Dlatego, aby zapewnić zdrowe produkty snu wykonanych z tego materiału nie może.

Postęp medycyny jest wystarczająco szybka, a Wkładki papierowe zaczęły pojawiać się wkrótce. Niestety, są one bardzo boleć uszy. Nie wolno korzystać z produktu przez okres dłuższy niż trzy godziny. Jednak urządzenia te, jak również waciki, nie może zapewnić zdrowy sen.

Zakres zastosowania

Prawdopodobnie jesteś zainteresowany takim nietypowych urządzeń nazwa dla snu. Deszyfrowania jest dość prosta. To znaczy „ochrony słuchu”. Obszar, na którym dane urządzenie jest powszechnie stosowane. Jednak najbardziej popularne zatyczki do uszu do spania. Ponadto urządzenia te są wykorzystywane przez muzyków, pływaków, miłośników nurkowania. Musimy zatyczki do uszu i agentów wywiadu. Muzycy nabyć te urządzenia do głośnych koncertów w ochronie słuchu. Pływacy pośrednictwem elementów danych wykluczyć kontaktu ze sterylną wodą. Miłośnicy nurkowania użyć zatyczki do uszu, w których istnieją specjalne otwory do wyrównywania ciśnienia. A co tajnych służb? Zatyczki do uszu chronić je, gdy efekty dźwiękowe z wielką siłą. Takie urządzenia potrzebne są na przykład w czasie stosowania granatów paralizatory.

Kto potrzebuje zatyczki do uszu do spania?

Szczególnie ważne są akcesoria do tych, którzy:

– mieszka nie daleko od ruchliwych tras;

– wrażliwie śpi i może obudzić nawet najbardziej nieznaczące dźwięki;

– zmuszony do odpoczynku w hałaśliwym otoczeniu.

Musimy zatyczki do spania, aw przypadku, gdy nie jest osobą, która chrapie głośno.

Przeciwwskazania

W takim przypadku, jeśli urządzenie jest używane prawidłowo, efekty uboczne ich stosowania nie stało. Jednak czasami jest wciągająca. Dzieje się tak w przypadkach, gdy Wkładki są używane przez dłuższy czas. Wtedy nikt nie będzie mógł spać tak długo jak nie ma doskonałego cisza. Zatem, stale stosować zatyczki do uszu niepożądane.

Przeciwwskazany do korzystania z tych urządzeń z woskowiny. W tym przypadku, zatyczki do uszu pchnął je w głąb ucha. To z kolei powoduje stan zapalny, w centrum, które mogą rozprzestrzeniać się po całym ciele. Nie zaleca się korzystania z zatyczek do uszu dla chorób lub uszkodzeń słuchu.

tworzywo

Więc zdecydowaliśmy się kupić zatyczki do uszu do spania. Jakie są najlepiej kupić? Rozważane urządzenia do tłumienia hałasu w stanie od 20 do 40 dB. Szczególna wartość tego wskaźnika zależy nie tylko od zakresu częstotliwości dźwięków, ale także od jakości materiału, który został użyty do produkcji zatyczek do uszu.

Co jest wykorzystywane w produkcji akcesoriów dla zdrowego snu? W zależności od właściwości materiału, z wkładek jest podzielony na następujące kategorie:

– penopropilenovye;

– wosk;

– silikonowy;

– pianka poliuretanowa.

penopropilena

Jeśli kupić zatyczki do spania, który jest najlepszy z wszystkich rodzajów? W celu określenia wyboru, należy zapoznać się z charakterystyką materiałów używanych w ich produkcji.

Penopropilena (lub piany) jest najbardziej powszechna i niedrogi materiał. Te zatyczki do uszu tłumią dźwięki pięknie, wykonując dobrze na swoich zadaniach. Należy pamiętać, że życie tych produktów nie jest duża, ale są one dość tanie.

Zatyczki do uszu wykonane z pianki, posiada znaczącą wadę. Rozciągają się kilka minut po zainstalowaniu otwór ucha i upadek. W efekcie, aparat słuchowy nie przestaje wpływać irytujące dźwięki. Ponadto urządzenia te wywrzeć nacisk na skórę w uszach, stając się źródłem dyskomfortu.

Naturalny materiał od hałasu

Konsumenci są również oferowane zatyczki do uszu do spania wosku. Produkty te wykonane są z materiału naturalnego i nie powoduje reakcji alergicznych. Są bardzo łatwe w użyciu, ponieważ mogą one wypełnić ucha, bez jakiegokolwiek nacisku na niego, doskonale chronione przed hałasem zewnętrznym. Może to jest najlepsze zatyczki do uszu do spania? Opinie konsumentów, niestety, również wskazują na niektóre z negatywnych aspektów ich stosowania. Fakt, że wyroby z wosku trochę lepkie. Może to powodować dyskomfort. Trzymać się włosów i wszelkich drobnych cząstek. W rezultacie, wszystkie po kilku tygodniach stosowania tych zatyczki do uszu będą wyglądać nieestetyczne, a ponadto nie będzie zbyt higieniczne.

Optymalnym rozwiązaniem

Wkładki silikonowe do spania doskonale radzą sobie ze swoimi zadaniami. Produkty te są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą spać w ciszy.

Wkładki silikonowe spać lepiej kupić taki rozmiar, że są one nieznacznie wzrósł powyżej ucha. Takie produkty nie będą spadać. Ich pozytywna strona jest całkowicie nietoksyczny. Jeśli masz wrażliwą skórę, a wybrać zatyczki do spania, co jest najlepiej kupić? W tym przypadku, produkt musi być koniecznie wykonany z silikonu. Ten materiał nie powoduje podrażnienie lub swędzenie w uchu.

Istnieje kilka rodzajów silikonu, z którego wykonane zatyczki do uszu. Przede wszystkim, jest to arkusz. Ten silikon nie jest miękka, ale to jest łatwe w pielęgnacji. Materiał do wytwarzania wkładek może również służyć jako tworzywa sztucznego silikonu. Jest zatem bardziej miękki i wygodny w użyciu. Ma ona te same właściwości silikonowy termoplastycznego. Jest to jednak bardziej nastrojowy i wymaga szczególnej opieki.

Przy wyborze każdego produktu muszą zdecydować, niezależnie kwestię zatyczek do snu – co jest lepsze. Opinie klientów są pozytywne o produkt wykonany z silikonu. Poza hipoalergiczny, nie wymagają one wybór rozmiarów i można przejść do dowolnego ucha.

żywotność

Jeśli zdecydujesz się kupić zatyczki do spania, co jest lepsze? Informacje zwrotne od tych, którzy ciągle używa tych urządzeń, jednoznacznie polecić zdecydować się na produkty wielokrotnego użytku. Mają one długą żywotność, łatwe do czyszczenia i nie stwarzają dyskomfort. Takie zatyczki do uszu wytwarzane z surowców wtórnych. Mogą one służyć, na przykład poliuretanu lub silikonu.

Wkładki wielokrotnego użytku do spania (patrz poniższe zdjęcie) mają wiele zalet. Są łatwe do wstawienia do kanału słuchowego, unikając kontaktu z rąk z tych części produktów, które będą wewnątrz ucha. Ponadto, producenci wyposażają Wkładki wielokrotnego użytku specjalny filtr dźwięku. Przyczynia się to do dodatkowego komfortu.

Jak wybrać zatyczki do snu, tak by jak najlepiej sprostać wymaganiom higieny? W tym przypadku należy dokonać wyboru na rzecz produktów jednorazowych. Po każdym użyciu, są one wykorzystywane. Materiał do produkcji wkładek jest często spienione penopropilena. Cena tych typów urządzeń są łatwo dostępne.

Ochrona przed hałasem

Jak wybrać zatyczki do spania jak najwięcej, tak aby spełniały one swoją funkcję? Czynnik ten jest szczególnie ważne dla tych, którzy chcą odpocząć w komfortowych warunkach w hałaśliwym otoczeniu. W tym przypadku, urządzenie powinno zapewnić dobrą izolację akustyczną i pozwalają spać w zupełnej ciszy. Ale w tym samym czasie, przy niskich dźwięków całkowicie pozbyć z nich nie jest konieczne. Małe poziom hałasu będzie naturalny stan snu.

Biorąc pod uwagę te fakty, konieczne jest ustalenie w każdym przypadku, zatyczki do uszu do spania lepiej. Specjalne urządzenia do normalnej reszty dzielą się na kilka typów. Klasyfikacja w tym przypadku zależy od stopnia ochrony ludzkiego hałasu. Przeznaczyć zatyczki do uszu:

– w pełni izolowana przed hałasem;

– obniżenie poziomu dźwięku do pewnej wartości, aby móc usłyszeć wezwanie alarmowe lub telefonu.

Łatwość obsługi

W przypadku zatyczek do uszu, są wykonane ze sztywnego materiału, będzie wywierać nacisk mechaniczny na nie tylko do kanału słuchowego, a także w przedsionku. W takich okolicznościach, staje się po prostu niemożliwe do snu, a potem spać spokojnie i słodko. Tak więc należy pamiętać, że zatyczki do uszu powinny zawsze być miękkie.

Zapisywanie kształt produktu również przyczynia się do komfortu. Adaptacje po włożeniu do ucha wziąć go i utrzymać go w okresie snu. Spowoduje to zamknięcie całą przestrzeń i uniknąć utraty produktu.

Wkładki higieniczne wpływa również ich komfortowe użytkowanie. Dodatki powinny być wykonane z materiału, który nie będzie przyciągać brud i pył, opóźniania i po – ich moczenia. Jest to szczególnie ważne, gdy za pomocą wielokrotnego zatyczki do uszu.

Wygodne zatyczki do uszu musi być wielkości ucha. Jest to konieczne, ponieważ podczas snu osoba zmienia pozycję i rzuca. Urządzenie nie może wykraczać poza granice ucha, ale konieczne jest, że jest ona nieco powyżej kanału słuchowego. Jest to ważny warunek dla łatwego usunięcia z ucha. To powinno być proste i proces zakładania.

W niektórych zatyczki do uszu dostępne podłączeniem przewodu. Urządzenie to pozwala uniknąć straty produktu.

Warunki korzystania

Jak obsługiwać urządzenie pod uwagę? Istnieje kilka prostych zasad, których realizacja pozwoli z największego komfortu chronić się od irytujących szumów:

  1. Przed zainstalowaniem produkt powinien umyć ręce wodą z mydłem antybakteryjnym (korzystnie).
  2. Biorąc wacika oczyść słuchowego.
  3. Miękkie zatyczki do uszu powinny być trochę wycisnąć.
  4. Umieścić urządzenie w uchu za pomocą wkręcony ruchu bez jakiejkolwiek presji.
  5. Po przebudzeniu się łagodnie, aby usunąć zatyczki do uszu i umieścić je w pojemniku (w przypadku ponownego użycia).
  6. Oczyścić kanałów słuchowych.
  7. Zanieczyszczone zatyczki do uszu, które przyklejają się do rąk, należy albo oczyścić lub wymienić. Aby oczyścić wielokrotnego produkty wymagają ciepłą wodą z mydłem. Zatyczki do uszu powinny być całkowicie wysuszone przed ich użyciem. Z utratą kształtu lub uszkodzonych elementów muszą zostać zmienione. Wkładki wielokrotnego użytku przechowywane w pojemniku. To chroni je przed kurzem i brudem.

Najlepiej kupić zatyczki do uszu do spania w aptece. Ich koszt jest niski i waha się od 10 do 300 rubli.