106 Shares 3159 views

Pierwotna syfilis – twarda chrząstka i inne objawy.

Syfilis przed wystąpieniem AIDS była najpoważniejszą chorobą wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową. Sama choroba dzieli się na kilka okresów, które zależą bezpośrednio od stopnia uszkodzenia ciała pacjenta. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że bakteria, która powoduje syfilis, może istnieć w organizmie przez długi czas, nie ulegając w ogóle manifestacji, jeśli objawy choroby stają się widoczne, rozpoczyna się pierwotny etap syfilis.

Dla pierwotnej syfilii charakteryzującej się wykształceniem, nazywanym twardym kancelarią. Twarda kanciasta jest małym bólem, która pojawia się w miejscu penetracji patogena do ciała pacjenta. Miękki chancet różni się od stałego chancere w jego składzie. Najczęściej chancery są tworzone na narządach płciowych, w przejściu analnego lub w pobliżu, na klatce piersiowej lub w ustach. Często zdarzają się sytuacje, gdy twardy kancelarię, zlokalizowany na czole penisa, jest nie tylko niewidoczny dla oka, ale nie może być badany przez lekarza podczas badania. Najczęściej w tym przypadku chrzęstnica przypomina erozję, która ma zaokrąglony kształt i nierówne krawędzie. Czerwonawa żółta powłoka może pokryć erozją część chrząstki. Chancre w ustach może powodować wiele problemów, zwłaszcza jeśli znajduje się na gardle, a połykanie może być trudne, a migdały paliatryczne mogą również doprowadzić do zapalenia, co prowadzi do wielu innych chorób, w tym utraty słuchu.

Oprócz pojawienia się chrząstki, w miejscu infekcji bakteryjnej możliwe są również inne objawy, które pośrednio omówią obecność pierwotnej kiły. Obejmują one w szczególności udział węzłów chłonnych, a także towarzyszące zapalenie twardziny. Węzły chłonne często nie zwiększają się w izolacji, ale w całych grupach iw różnych miejscach, ale w większości przypadków lokalizacja procesu zapalnego jest związana z lokalizacją chrząstki. U pacjentów cierpiących na pierwotną syfilis najbardziej prawdopodobne jest zapalenie węzłów chłonnych pachwinowych, ponieważ limfocyty będą przede wszystkim zwalczały czynniki zakaźne w centrum ich penetracji. Często jest również możliwe obserwowanie i zapalenie okolicy pachowej, kapilarnej, jak i podbrzusza węzłów chłonnych.

Zapalenie węzła chłonnego, oprócz wzrostu wielkości, nie wykazuje więcej objawów patologicznych – jest bezbolesne, ruchome i nie jest lutowane z otaczającą tkanką. Ponadto skóra, która otacza połączenie patologiczne, w żadnym wypadku nie zmienia swojej struktury, ani nie obserwuje się reakcji zapalnych, ani ognisk martwicy.

Pierwotną syfilis można warunkowo podzielić na 2 etapy:

  • Pierwszy etap seronegatywny
  • Pierwszy etap seropozytywny

Etap jest podzielony między siebie po reakcji serologicznej, to jest badania krwi na RW lub reakcji Wasserman. Reakcja serologiczna staje się pozytywna około 3 tygodni po pojawieniu się pierwszego chrząstki stałej na ciele pacjenta.

Jeśli zniknęła kancza na ciele, wcale nie oznacza, że choroba przeszła przez pacjenta lub wyleczy się, dzięki jego odporności. W przytłaczającej większości przypadków (iw większości przypadków u pacjentów z reakcją seropozytywną) można to powiedzieć tylko jedno: że pierwszorzędny etap kiły został zakończony i zaczyna się latentnie, tj. Latentny etap tej choroby. W tym okresie w ciele pacjenta mogą wystąpić takie nieprawidłowości jak wzrost temperatury, ogólne osłabienie, bóle głowy i bóle mięśni.

Nawet bez leczenia chancer nie może zostawić żadnych śladów na ciele pacjenta, blizny po jej pozostaniu tylko wtedy, gdy w miejscu chrzęstka występuje wrzód.