775 Shares 4415 views

mięśniaki macicy. Wszystko na temat choroby, jej objawów i leczenia

Włókniak macicy – łagodny nowotwór dojrzałej, która składa się z tkanki łącznej i przebiega od ściany macicy. Wielkość mięśniaków może się zmieniać, minimalny rozmiar może być mniejsza niż mm, a maksymalna – aż do kilku centymetrów. Pojawienie się i rozwój nowotworu występuje bez widocznych i namacalnych fibromnoy znaków. mięśniaki macicy mogą być dwojakiego typu: albo grupę węzłów lub jedno uszczelnienie.

Według statystyk, choroba jest diagnozowana u kobiet o średniej wieku od 30 do 40 lat. Jest to powszechne u kobiet rodzaj nowotworu, który jest tylko 25% przypadków wymagają usunięcia w innych przypadkach mięśniaki nie są niebezpieczne i są traktowane z leków.

Istnieje kilka rodzajów mięśniaków. Ich klasyfikacji w zależności od lokalizacji nowotworu w macicy.

  1. Podśluzówkowe mięśniaki. Włókniak macicy to rośnie pod powłokę, wewnątrz jamy macicy. Wraz ze wzrostem mięśniaków mają często ból i skurcze, krwawienia.
  2. Podseroznaya włókniak. Ten rodzaj guza powstaje poza macicą na zewnątrz. Mięśniaki tego typu nie pojawiają się, dopóki nie są tak dobrane, że zapobiega sąsiednie narządy.
  3. Śródmiąższowe mięśniaki macicy. Nowotwór ten jest bardzo powszechne, że jest wykonany w ścianie korpusu. Wzrost tych mięśniaków prowadzi do wzrostu wielkości macicy.
  4. Mezhsvyazochnaya włókniak. Ten typ jest utworzona pomiędzy podpierającymi zwłókniającego więzadeł macicy. Usunięcie tych nowotworów jest bardzo ryzykowne, istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia naczyń krwionośnych i innych narządów.
  5. Podkradał mięśniaki. Ta forma występuje w mięśniaki powodować powstawanie nogi podseroznoy guza. Zwiększenie łodyga włókniak towarzyszy zginać nogi i prowadzi do silnego bólu.
  6. Pasożytnicze mięśniaki. Te mięśniaki są bardzo rzadkie, charakteryzują się tym, że guz dołączone do innych narządów, i może to prowadzić do szyjki macicy, mięśniaków macicy.

Mięśniaki macicy: Objawy

Większość kobiet cierpiących z powodu mięśniaków macicy, choroba przebiega bezobjawowo i tylko w 16-25% objawy widoczne.

Obecność nowotworów macicy może towarzyszyć ciężkich miesiączki (krwotok miesiączkowy), obracających się w kierunku krwawieniem, które często są przyczyną anemii. W niektórych przypadkach, krwawienie z macicy są charakter acykliczny.

Krwotok charakteryzuje ciężkim bólem i skurcz i uwalniania zakrzepów ciemności. Ból często występuje w okresie międzymiesiączkowego. Gdy mięśniaki kobiety macicy czuje ciężkość w brzuch, nacisk na żołądka, ból przy oddawaniu moczu i podczas seksu i częste wzdęcia. W tej choroby mogą wystąpić wszystkie z tych objawów zarówno razem, a jeden lub więcej indywidualnie.

Mięśniaki macicy: Leczenie

Sposoby leczenia nowotworów mogą być różne, zależne od wielkości, rodzaju i etapu wzrostu mięśniaków. Wszystkie kobiety, które mają tę chorobę są pod nadzorem lekarza ginekologa.

Jeśli pacjent zaniepokojony ból, krwawienie i skurcze, że przepisane lekarstwa, które usuwają lub zminimalizować te objawy. Gdy silny ból przepisał silne leki przeciwbólowe, a silne krwotoki polecam biorąc leki z dużą zawartością żelaza. Ponadto do spowolnienia wzrostu mięśniaków antykoncepcyjne przewidziane odbiorczą lub terapii hormonalnej jest używany przez który obniżał poziom estrogenu.

Inną opcją leczenia jest embolizacji jajowodów. W tej procedurze, jest niedrożność naczyń krwionośnych, przez które krew przestaje płynąć włókniaka i przestaje rosnąć. Zabieg ten jest często używany do guzów, dla których interwencja chirurgiczna jest niebezpieczne.

Ale w ogóle, leczenie ma na celu usunięcie mięśniaków. Istnieją pewne operacje, które to umożliwiają.

Histerektomia – rodzaj działania, w wyniku których włókniak usunięte wraz z macicy.

Myomectomy – operacja, która usuwa mięśniaki bez usuwania macicy. Operacja ta jest wykorzystywana dla kobiet, które są w wieku rozrodczym i planujących urodzenie dziecka.

Histeroskopowe wycięcie – procedura, w której usuwa się mięśniaki macicy. Po takiej operacji przez szyjkę wszedł mikrokomory i niezbędne narzędzia.