189 Shares 9289 views

Jaki jest kosz sprzęgła i jak wybrać odpowiedni?

kosz sprzęgłowy – to kompleks szczegółów technicznych, bez których nie może zrobić każdy samochód, czy to 5 lub 20 lat. To ona, wraz z transmisją pełni funkcję przełączania biegów w samochodzie. Ale, jak to jest charakterystyczne dla dowolnego mechanizmu, sprzęgło czasami zawodzi. Najlepszym rozwiązaniem będzie naprawić zakupu nowych produktów. Wymiana tej części jest bardzo długi, a czas procesu, które podlegają wyłącznie do wykwalifikowanego mechanika czasochłonne. Ale z umiejętnym doborze części może obsłużyć każdy kierowca, o ile, oczywiście, będzie znać wszystkie szczegóły i kryteria wyboru. Co jest kosz sprzęgła?

VAZ, GAZ, „Toyota”, „Ford”, „Mercedes” i wiele innych samochodów na rynku światowym mają taką samą strukturę części. Pomimo faktu, że wszystkie one różnią się od ich wartości oraz specyfikacje dotyczące wszystkich klasach jest ustawione sprzęgło 2-disc. Te dwie płyty są często pokryte specjalnym materiałem ciernym, który wyróżnia się wysokim współczynnikiem tarcia (Nawiasem mówiąc, ten sam materiał, jest zamontowana na powierzchni klocka hamulcowego). Również w konstrukcji części można odróżnić obecność przewodu, który służy jako wypływ gorącego powietrza w czasie płyt kontaktowych i tarcia. Należy być bardzo ostrożnym, aby obsługiwać ten złożony mechanizm, w rzeczywistości, on przenosi wszystkie 100-300 KM z silnika do skrzyni biegów, a następnie na kołach.

Kryteria wyboru

Aby zacząć zwracać uwagę na ciężar i powierzchni części. Zbadania przedmiotu na obecność różnych szczelinach, szorstkość i innych odkształceń obiektów. Taka konstrukcja absurdalne może prowadzić do przedwczesnej awarii mechanizmu. Jeśli kosz sprzęgłowy ma nieprzyjemny zapach, wiesz, że materiał cierny jest wykonany z niskiej jakości, a zakup takich towarów jest lepiej powstrzymać. Pomimo tej samej konstrukcji i zasada działania, ten szczegół różnią się wielkością, czyli na dany model posiada zapasowy. A jeśli uważasz, że nabyte Twój kosz sprzęgła 2110 jest idealny w „Wołga”, jesteś głęboko w błędzie. Poniższy kryterium wyboru jest producentem. Tutaj najlepiej jest skupić się na odpowiedzi na forach motoryzacyjnych, jak również ocena i reputacji samej firmy. Ponadto, należy zwrócić uwagę na moment obrotowy. Pamiętaj, że ma się dopasować jednostki zaleceniami producenta, w przeciwnym razie ten kosz sprzęgła nie ty i 100 kilometrów służyć. Ważnym aspektem jest również sprężyna, która nie powinna „ride” po powierzchni – wszystkie muszą być mocno osadzone w płycie. Unikaj produktów z kropel oleju silnikowego na powierzchni.

Przydatne porady dla początkujących

Jeżeli nie jesteś dość dobra w Autobody lepiej zakupić w pełni zaznajomieni ze wszystkimi cechami i funkcjami, które mają kosz sprzęgła. Jeśli wiesz wszystko na temat części zamiennych, nigdy nie dać się oszukać przez sprzedawców bez skrupułów (jak to często bywa na rynkach), oferując wadliwego towaru.