717 Shares 7947 views

Yota: Konfiguracja internetu, automatyczne i ręczne

Dość młody, ale już udało się podbić serca wielu użytkowników, operator komórkowy Yota kontynuuje swój marsz w całym kraju i zyskuje w jej szeregach coraz więcej użytkowników, którzy są zmęczeni płacenia bajecznych sum „wielkiej trójki”. Yota oferuje całkowicie nieograniczony dostęp do sieci, pakiet jest niekończące się minuty i SMS-y do ponad demokratycznym cenie (300 rubli).

Jest operatorem i drobne błędy. Pomimo zastosowania nowoczesnych technologii i możliwości, karta SIM nie zawsze chcą być odpowiednio aktywowany. To jedna z tych rzeczy, które muszą żyć przez podłączenie do Yota. Konfiguracja Internetu w tym samym czasie nie zajmie dużo czasu, nawet w trybie ręcznym.

Przygotowanie do podłączenia

Początkowo, przed zakupem karty SIM, należy sprawdzić kilka faktów:

 1. Urządzenie obsługuje sieć z drugiego (2G) do czwartej generacji (LTE).
 2. Na mapie pokrycia danej lokalizacji, a Yota obsługuje w swojej dziedzinie.

Jeśli te elementy nie mają problemów, to jesteś gotowy, aby włączyć się. Aby to zrobić, wystarczy zainstalować kartę SIM w telefonie komórkowym lub tablecie i wyłączenie połączenia z Wi-Fi (tak, aktywacja odbywa się na sieci komórkowej). Aby zarządzać swoim kontem, płatności i tak dalej należy pobrać oficjalną aplikację Yota (ustawienia internetowe w telefonie powinna być przeprowadzona wyłącznie, jeśli w ogóle), to pomoże z ustawieniem aktywacji i taryf.

Jeśli sieć jest wykonywana przez działanie nie pojawia się, należy ponownie uruchomić urządzenie. Nawet jeśli to nie zadziała, to musisz ręcznie wprowadzić ustawienia.

Kolejną: kartę SIM można kupić wszędzie, ale musi być aktywowany tylko wtedy, gdy masz zamiar ją wykorzystać.

Internet Settings Yota na iOS

Poprzez ręczne dostosowanie sieci odnosi się do wprowadzenia danych APN w ustawieniach telefonu. Procedura ta jest konieczna w przypadku, gdy telefon nie może odbierać dane niezależnie. Tak więc, w przypadku iOS, trzeba:

 1. Przejdź do sekcji "Ustawienia> komórkowe> Ustawienia danych> Cellular Data Network".
 2. Tutaj w „dane komórkowe” wpisać APN – internet.yota (pozostałe pola nie zostały wypełnione, o to chodzi).
 3. zejść do poniżej ustawienia MMS, a odpowiedni paragraf, aby określić, co następuje:
  1. APN – mms.yota;
  2. MMSC – http: // MMSC: 8002;
  3. MMS – Prokurent – 10.10.10.10:8080 (inne pola są puste).

Najczęściej takie dostrajanie jest potrzebne na tablety, telefony z kolei zarządzać automatycznie, ale jeśli coś się dzieje, a te ustawienia są odpowiednie dla iPhone.

Yota ustawienia internetowe w „Android”

Główne różnice w ustawieniach dla tych dwóch platform nie jest w większości przypadków na tyle dobrze, aby pobrać aplikację i Yota wyłączyć Wi-Fi, jeśli potrzeba ręcznej konfiguracji, wykonaj następny:

 1. Przejdź do sekcji „Ustawienia> Więcej> Sieci komórkowe> Punkty dostępowe> Edytuj Nowy punkt / Access” (nazwy mogą się zmieniać od czasu do czasu, to wszystko zależy od wersji systemu operacyjnego, a czasem na powłoce).
 2. Dla ustawienia APN należy podać dwa parametry: APN – internet.yota i APN Type – domyślne, supl.
 3. Poniższe dane wskazują ustawienia MMS:
  • APN – mms.yota;
  • MMSC – http: // MMSC: 8002;
  • MMS – Prokurent – 10.10.10.10;
  • Port MMS – 8080;
  • Typ APN – mms.

Po wprowadzeniu danych należy ponownie uruchomić urządzenie. Jeśli wykonane prawidłowo, karta SIM musi być aktywowany, a Internet stanie iść do pracy.

Konfigurowanie modemu przez Yota

Oprócz karty SIM, firma Yota sprzedaje również wszystkie rodzaje routerów i modemów. Oni pozwalają przejść do trybu online z laptopa lub komputera (urządzenie do jednego użytkownika). Routery mogą również tworzyć zaimprowizowany strukturę Wi-Fi w oparciu o w sieci 4G Yota. Sieć ta jest dostępna dla każdego, kto zna hasło od niego (wersja dla wielu użytkowników).

W większości przypadków powinno wystarczyć, aby automatycznie skonfigurować i aktywować Yota. ustawienia internetowe na urządzenia peryferyjnego jest taka sama jak w przypadku karty SIM, jak tylko podłączyć modem do komputera PC lub laptopa, automatycznie przyniesie wszystkie dane i wysłać Cię na oficjalnej stronie internetowej. Na stronie pojawi się prośba o wypełnienie profilu i wprowadź kod potwierdzający (przyjdzie na SMS na numer, który został podany podczas rejestracji).

Skonfigurować punkt dostępowy

Po prostu nie wiem dlaczego, ale od Yota, a także niektórych innych operatorów, blokując jedną z głównych funkcji smartfonów, a mianowicie zdolność do dzielenia Internetu. Możemy założyć, że funkcja ta jest ukryta ze względu na niski koszt taryf (użytkownik może odmówić kupić modem lub router na rzecz dystrybucji Internetu z telefonu). Korzyść z użytkowników nie muszą znosić taki sprzeczny polityki. Jak możemy rozwiązać ten przykry funkcję Yota? Konfiguracja internetu i APN nam pomóc, rozważmy przykład na iOS:

 1. Aby rozpocząć, przejdź do sekcji "Ustawienia> Komórkowe> Dane Ustawienia> Cellular Data Network".
 2. Patrzymy na dole pozycji „przywiązywane”. Mamy wprowadzić następujące parametry:
  • APN – internet.
  • Nazwa użytkownika – GData.
  • Hasło – GData.
  • Potem warto trochę poczekać lub ponownie uruchomić urządzenie.

W tej chwili ta metoda jest najłatwiejszy w obsłudze i nie wymaga zakupu dodatkowych urządzeń z Yota. Konfiguracja internetu i APN ręcznie byłoby tańsze i zaoszczędzić od konieczności noszenia gadżet do drugiego.

odkrycia

Jak widać, ustawiając Internet Yota nie zajmie dużo czasu z nimi i łatwo obsługiwać nawet początkujący w komputerach i smartfonach. Co więcej, nawet poważne problemy, takie jak brak tetheringu można rozwiązać w ciągu kilku kliknięć przez dwie minuty. Po tym będzie można w pełni cieszyć się prawdziwie nieograniczony dostęp do Internetu.