889 Shares 3416 views

Preferowane płyn do usuwania farby z samochodów metalu: opis, schematy, instrukcje użytkowania i opinie

Niestety, farba ma określoną żywotność. Każdego roku, farba znika i zmienia swoje właściwości. Samochód wygląda mniej atrakcyjne. Aby odświeżyć ją i zwrócić samochód do Fabrycznie nowy wygląd, to rodzi się pytanie ponownego malowania. Ale tutaj jest zastosowanie emalii na starych ekspertów nie polecam. Dla lepszej przyczepności należy starannie przygotować całą powierzchnię. NAJLEPSZY SPOSÓB – płyn do usuwania farby z metalu. O to dziś i porozmawiamy.


producenci

Istnieje kilka popularnych producentów tych środków. Na rynku rosyjskim jest dostarczenie następujących marek:

  • "Eltrans-H".
  • "Abro".
  • "Permateks"
  • „Szczyt”.

jak różnią się one od siebie? I który z nich jest najlepszy płyn do usuwania farby z metalowych maszyn? Odpowiedź na to pytanie, musimy uczyć się w trakcie testu.

"Eltrans H"

Produkt nazywa się „umyć starej farby.” Producent twierdzi, że to narzędzie jest idealne do usuwania różnych rodzajów farb, a mianowicie:

  • Poliuretan.
  • Winylu.
  • Olej.
  • Alkidowa.

Ponadto w stosowanym gazu propan-butan (w postaci gazu).

Usuwa szkliwa zarówno z metalu i powierzchniach drewnianych. Instrukcja mówi, że przed użyciem wstrząsnąć produkt. Dalsze środki nakłada się na powierzchnię ciała. Wpływ leku – od 10 do 60 minut. Podczas testów żadne procesy chemiczne po 20 minutach nie stało. Emalia nie jest rozłożone. Środki działania przez długi czas. To jest jego główną wadą. Należy również zwrócić uwagę na brak opinii o produktach w puszkach aerozolowych. Musimy ponownie kupić szczotki. W tym preparacie spoczywa na przezroczystej folii LPC. Dla trudno jest ustalić, ile pieniędzy zostało spryskane.

Jednak warto zauważyć, że jest to najtańszy płyn do usuwania farby z metalu. Cena za 500 ml butelki wynosi 500 rubli.

"Abro"

Jest to znany producent ze Stanów Zjednoczonych. Firma działa od 30-tych ubiegłego wieku i posiada szeroką gamę produktów. Wśród niej – płyn do usuwania starej farby z metalu. Sprzedał go w postaci aerozolu. Objętość balonu – 283 gramów. koszt produktu wynosi 350 rubli.

Urządzenie przeznaczone do usuwania emalii lakierniczych i epoksydowych preparatów o różnych powierzchniach. Jest ceramika, metal, drewno. Jednakże, nieoczekiwanie dla usuwania farby z ciekłego metalu, nie jest odpowiedni do tworzyw sztucznych, ale ma dobry efekt działania.

Instrukcja jest dość prosta – należy wstrząsnąć delikatnie spryskać i spryskać go na powierzchni. Produkt zawiera kwas, a więc obecność gumowych rękawiczek – jest to konieczne.

Instrukcja stwierdza, że produkt jest ważny przez 10-20 minut. Podczas testów „Abro” pokazał w najlepszym wydaniu. Po zastosowaniu farba zaczyna vzdyblivatsya i rozwarstwiania się od powierzchni. Przed całkowitym zakończeniu akcji zajęło 15 minut. Produkt jest przechowywany w określonym przedziale czasowym producenta. Aerozol radzą sobie z 90% lakierowania.

Jeśli chodzi o opinie, są one dość pozytywne. Lek jest szybko działający i łatwy do zastosowania. Jednak eksperci ostrzegają o podróbki. Ponieważ jest to producent big-name, można uruchomić do podrobienia. Dlatego zawsze porównać ceny i zobaczyć oznaczenia.

"Permateks"

Jest to czynnik japoński. Nadaje się również do usuwania uporczywych etykiet. W przeciwieństwie do amerykańskiego „ABRO”, produkt może być stosowany na powierzchniach z tworzyw sztucznych. Jednak na rosyjskim rynku „Permateks” nie jest bardzo popularny. W związku z tym, cena to 14 dolarów lub 860 rubli w dotychczasowym tempie. Wytwórca utrzymuje, że produkt występuje w temperaturze od +5 do +38 stopni Celsjusza. Godzinach rozpuszczalnik – od 10 do 15 minut. Podczas testów, to znaczy doskonale poradzić sobie z zadaniem. Płyn jest jednolicie stosowane przez palnik natryskowej i natychmiast odkleić zaczyna malować. Gdy materiał ten tworzy małą warstwę piany.

Jak działa narzędzie „Permateks”? Eksperci twierdzą, że to nie jest najlepszy płyn do usuwania farby z proszku metalicznego. Z naklejkami ona radzi sobie „z hukiem”. Ale z dobrej farby jest mało. Od produktu – uniwersalny, usuwa się tylko 30 procent szkliwa na powierzchni metalu. Dlatego japoński media nie bardzo nadaje się do przygotowania do prac malarskich.

"Top-52"

Niszczarki ten powłoki wytwarzane w kraju. Instrukcji stwierdza, że środki radzi sobie z efirotsellyuloznymi i lakierów dyspersji wodnej, a także lakierów i kit samochodowego. Producent twierdzi, okresy ważności od 20 do 30 minut. To kosztuje więcej niż rozsądna – 200 rubli na 850 g produktu. To prawda, że „Top-52” jest w sprzedaży tylko w banku. Recenzje pamiętać, że trzeba użyć, aby kupić więcej i więcej szczotki. lakierowanie rozdrabniacz zżelowania formułę o jednorodnej grubości oraz po nałożeniu na powierzchnię. Ponadto, przy użyciu środków wykluczyć przedostania się losowo rozpryskiwania na sąsiednią powierzchnię. Płyn jest bardzo gruba. W tym przypadku, instrukcje nie są notowane na mieszaniu. Lek może być stosowany bezpośrednio w temperaturze powyżej zera. Po upływie 30 minut czasu na powierzchni udało się wziąć 7 procent farby. Dziwnego, że produkt nie był tak skuteczny, jak to podkreślał producentem.

wyniki

Więc, co płyn do usuwania farby z metalu pasuje najlepiej? Podczas testów, najlepsze oszacowanie leku otrzymał amerykańskiej produkcji „Abro”. Ten produkt jest bardzo zbywalne na rynku rosyjskim i ma rozsądną cenę. Srebro jest podzielona między „Permateks” i „Top-52”. Pierwszy ma wystarczająco dużą wartość, a drugi rozpuszczalnik jest mniej skuteczny, ale jest bardziej dostępne cenowo. Dobrze, najgorszy czynnik jest z „Eltrans-H”. Wash nie poradził sobie z testami, a nie spełnia specyfikacji.

Jak odróżnić fałszywe?

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, teraz na rynku istnieje wiele podróbek autochemistry. I mogą być sprzedawane w tej samej cenie jak w oryginale. Jak ustalić, czy jest to oryginalny płyn do usuwania farby z metalu, czy nie? Wiele mówi się o obecności Tłoczenie. Jednak taka ikona może być nie tylko oryginalny, ale również od podróbek. Nowoczesne technologie pozwalają opanować żadnego sposobu znakowania.

Ale to, co nie jest w podrobionych produktów „Abro”, więc jest odpowiedni napis na dole. Obecnie oryginalny napis "Made in China pod nadzorem Abro INDUSTRIES, INC., USA." Na podróbki są ograniczone do pierwszych trzech słowach. To samo odnosi się do drgua towary od amerykańskiego producenta (np uszczelniaczy). Najnowsze pakowane w pudełkach po 12 sztuk. Podrabianie jest pakowany w kartony po 144 sztuk.

Tak, rozważaliśmy głównych producentów wyrobów chemicznych. Teraz, gdy wiesz, jak szybko i łatwo usunąć starą farbę z metalu.