365 Shares 6640 views

Landscape Design: podstawy projektowania krajobrazu, obiektów architektury krajobrazu, program do projektowania krajobrazu

Architektura krajobrazu jest skierowany do podejmowania terytorium maksymalnie dobrze utrzymane. I w tym procesie ważną rolę odgrywa projektu – od jego jakości zależy powodzenie całej dalszej pracy.


Główne etapy

Każdy projekt opracowany z faktu, że eksperci zbadania i oceny terenu, zbieranie informacji o nim, zapoznać się z ideami właścicieli. To kompleksowe podejście pozwala opracować jednolite zasady w zakresie kształtowania danej witrynie.

projektowanie krajobrazu zaczyna się wraz z rozwojem kilka szkiców, które są następnie zatwierdzone przez klienta. W zbiorczej wersji projektu składa się z planu, na różnych figurach, skonsolidowanego budżetu, planu organizacji przestrzeni i nocie objaśniającej do projektu.

Przedmioty i pojęcia

Projekt krajobrazu obejmuje alokację każdy szczegół, który może odegrać ważną rolę w kształtowaniu krajobrazu. Obiektów architektury krajobrazu – to główne elementy przestrzeni, które są obliczone zgodnie z danymi poziomym, to znaczy, że zależy od przedmiotu, który ostatecznie będzie terytorium. Wszystkie obiekty można podsumować w następujący sposób:

 • naturalne elementy środowiska, których powstanie zaangażowany ludzi: to przycięte żywopłoty, kwietniki, czyli naturalnym terenie, w których zmiany zostały dokonane przez człowieka;
 • Przedmioty z wymiennymi elementami projektowania – pochodzenia naturalnego i sztucznego;
 • Rośliny i wsparcie, na którym rosną, system na działanie wody – fontanny, baseny, a także szczegółowe informacje na temat ulgi w postaci schodów, ścian oporowych.

Krajobraz część wystającą sadzenia obejmuje stosowanie kompozycji na bazie roślin, kamieni, meble, a nawet zbiorników.

Dlaczego potrzebujemy planu zagospodarowania przestrzennego?

Plan zagospodarowania – rysunek oceny dostępnej przestrzeni i tłumaczyć, że pewne decyzje projektowe. Plan zawiera wszystkie informacje dotyczące sekcji topografii, dostępną na swoich systemach, jak również miejsc, gdzie zostaną posadzone drzewa, krzewy, kwiaty lub założonych małych form architektonicznych. Kiedy jest zaprojektowany krajobraz, sporządzona w tym obrazów trójwymiarowych, przemyślane cięć i wyjaśnień na skali. Ogólnie rzecz biorąc, plan zagospodarowania określa zakres prac, które zostaną przeprowadzone na obszarze krajobrazu i ogrodnictwa.

Najważniejsze – stopniowego

Do poprawy gruntów została przeprowadzona prawidłowo, ważne jest, aby wykonywać swoją pracę w ustalonej kolejności. A projekt tej pracy jest tylko pierwszy krok. Należy pamiętać, że każdy obszar jest wyjątkowy i ma swój własny mikroklimat i właściwości gleby, więc ważne jest, nawet na etapie projektowania należy wziąć pod uwagę wszystkie te niuanse. Ponadto, projekt powinien zapewnić krajobraz aspekt artystyczny, który został stworzony i trwałej pojedynczy projekt witryny.

W najprostszej formie, projekt odbywa się w kilku etapach:

 • Projektant idzie do obiektu na terytorium oceny. Oględziny przeprowadza się: na tym etapie zależy od linii własności i są stosowane do planu przemyślane rozmieszczenie przestrzeni i komunikacji. prowadzona strona analizuje stan gleby, badania hydrologiczne, studiował reżim nasłonecznienie.
 • Opracowała kilka szkiców, w których zasady opisane w ogrodnictwie, krajobrazu, przemyślane w obecności elementów architektury.
 • Sporządzić plan główny.
 • Wybrany zakres roślin, przygotował specjalny raport dla swoich rekordów.
 • Rozwinięte systemy ustalania cen na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego.
 • Utworzone rysunki robocze projektu.

Projektowanie ogrodów: od czego zacząć?

Krajobrazowe projektowanie ogrodu, aby ocenić obiecujący obraz przyszłości projektu. Realizacja projektu bezpośrednio na terytorium wymaga starannego planowania przestrzeni, posiadający szereg prac. I cały proces zaczyna się od prac nad krajobrazu. Relief, drogi i place zabaw w ogrodzie, obecność małych form architektonicznych, stawów – to jeśli chodzi o jakość projektu, który został zaprojektowany z uwzględnieniem preferencji klientów.

Po pierwsze – osiągnięcie!

Krajobraz sekcja design – to cały zakres działań, które są potrzebne, aby stworzyć komfortowe i przytulną atmosferę. W ramach tej pracy trzeba wziąć pod uwagę następujące elementy:

 • Małe formy architektoniczne. Konstrukcja ogrodu powinny być planowane, ponieważ idealnie powinno być utrzymane w tym samym stylu. LFA – są to elementy, które mogą doprowadzić nowość i niepowtarzalność nawet w bardzo prosty terytorium. Zgodnie z małych form rozumiane są altanki, ławki ogrodowe lub luksusowych pawilonów, które będą tworzyć jeden zespół architektoniczny na terytorium działce.
 • Stage. Są one konieczne, jeśli witryna ma zmiany elewacji. W tym przypadku, związek z utworów może być stosowany jako czasów etapowych.
 • Tor. Utwardzonych ścieżek – ozdoba każdego ogrodu, więc obszar krajobrazu często sugeruje ich obecność w ogrodzie lub parku. Materiały wykończeniowe, można wybrać dowolny utwór.
 • Krawężniki. Ich celem – wizualny i funkcjonalny podział materiałów, które są wykorzystywane w regeneracji terytorium. O jedność granice stylów powinny być połączone z konstrukcją schodów ogrodowych, utwardzonych ścieżek i małych form architektonicznych.
 • Zbiorniki. Stworzyć żywą ziemię w ogrodzie lub parku – idealne rozwiązanie, ale powinno być wykonane prawidłowo.
 • Place zabaw dla dzieci i sportu. Jeżeli przestrzeń działki pozwala, możliwe jest, aby wyposażyć platformy i które mogą być bardzo różne w wielkości i konfiguracji.
 • Ognisko lub grilla. Jeśli dużo czasu spędzają na stronie, należy wziąć pod uwagę dostępność terenów rekreacyjnych przy instalacji kominka lub grilla.

rośliny

Akt i różne rośliny jako podstawa projektowania krajobrazu. Są one związek pomiędzy naturą i architekturą w okolicy. Istnieje wiele możliwości dla obszaru sadzenia drzew i krzewów o różnej wielkości, cały mieszanek na bazie roślin i kwiatów oraz Alpine. Jeśli miejsce na to pozwala, można zerwać prawdziwy ogród zimowy lub pokryty trawnikiem.

Podstawowa zasada działce ogrodniczej – nacisk na harmonijne połączenie trawy i innych elementów strony. Najważniejszą rzeczą na terytorium podporządkowane ogólnej konstrukcji i stylu artystycznego.

systemy inżynierskie

Architektura krajobrazu i budownictwa nie jest możliwe bez systemów inżynierskich. Normalne funkcjonowanie parków i ogrodów zostanie osiągnięty tylko wtedy, gdy projekty drenaż ogrodowe i systemy nawadniania. W ramach projektowania krajobrazu przemyślane w obecności:

 • Automatyczne nawadnianie.
 • Systemy odwadniające i deszczowej.
 • Oświetlenie ogrodu.

Najważniejszą rzeczą jest to, że narzędzia zostały stworzone w jedności z projektem architektonicznym wspólnych obszarach. Za terminowe nawadniania upraw można instalować różne systemy nawadniające: kroplówka, podstawnej kapilary, zraszania, ślizgowych, toczenie, i wiele innych. Jeszcze ważniejszą rolę odgrywa inżynierii sieci drenażu, która jest niezbędna do terminowego dywersji wilgoci, obniżenie poziomu wód gruntowych i powierzchniowych przekierowania wody z budynków i budowli.

Oświetlenie ogrodu może być na służbie i funkcjonalne. W pierwszym przypadku, system oświetlenia jest konieczne, tak, że ciemność może być prowadzony w ogrodzie lub w parku. Gdy funkcja jest przemyślane oświetlenie ogrodowe oświetlenia przestrzeni, w której mieszkańcy są często w ciemnościach. Projekt jest rozwijany piśmienny oświetlenie usytuowanie na działce, która również doskonale uzupełniają projekt w różnych stylach. Główne wymagania dla systemu oświetlenia obszaru – jest bezpieczeństwo, komfort i estetyka.

Jakie programy są potrzebne?

Urzeczywistni różnych pomysłów projektowych w obszarze pomóc różne programy do projektowania krajobrazu. Istnieje wiele z nich, i każdy jest wyjątkowy na swój sposób:

 • Realtime Architekt krajobrazu. Ten program pozwala na projektowanie na profesjonalnym poziomie w dwuwymiarowych i trójwymiarowych przestrzeniach. Nadaje się dla profesjonalistów, jak i tych, którzy chcą wyposażyć terytorium prywatnym domu lub willi. Realtime pozwala na stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego w 3D, obliczenia szacunkowe, podnieś materiałów i roślin, a wszystkie działania są absolutnie za darmo.
 • Poncz Home Design. Łatwy w użyciu interfejs, stały biblioteka gotowych obiektów – okazją do jak najszybszego rozważenia skład krajobrazu.
 • SketchUp (Google SketchUp). Program radzi sobie doskonale z projektem lokalnej, tarasów, powierzchni. Na ekranie w trybie 3D tworzy ekscytujące projekty, w których jest miejsce ogrody, ogrody, jeziora, fontanny i parków.