569 Shares 9568 views

Przyczyny powstawania wzdęć i gazów u dzieci i dorosłych

Często organizm ludzki nie powiedzie się. To może być najbardziej różne zjawiska dyskomfortu do jego właściciela. W tym artykule chcę zbadać przyczyny powstawania wzdęć i gazów.

terminologia

Na początku musimy zrozumieć warunki, które są szeroko stosowane w tym artykule. Więc wzdęcia. Zjawisko to jest często nazywany „wzdęcia” w praktyce lekarskiej lub „flatulentsiya”. Ludzie też powiedzieć po prostu – „gazowania”. Jest to szczególny stan ciała, kiedy w jelitach z powodu wielu powodów gromadzi się dużo gazu. Mogą one spowodować nie tylko dyskomfort, ale także ból.

symptomatologia

Jakie są objawy można obserwować ludzi z wzdęcia? Wzdęcia mogą towarzyszyć następujących stanów:

 1. Uczucie „wzdęcia” brzucha.
 2. Ciężkości w żołądku.
 3. Wiatropędny. Często z nieprzyjemnymi dźwiękami.
 4. Bekać.
 5. Zły smak w ustach.
 6. Zmniejszenie lub całkowity brak apetytu.
 7. Drażliwość, osłabienie, złe samopoczucie.

Przyczyny

Więc, jakie są najbardziej podstawowe przyczyny produkcji wzdęcia i gazu? Przede wszystkim chcę powiedzieć, że gazy w jelicie wytwarzane przez bakterie, które są aktywne w okrężnicy fermentacji węglowodanów (bez pierwszego „leczenie” w jelicie cienkim). Dlatego możemy wyciągnąć prosty wniosek, że głównym powodem jest powstawanie gazów jest podejmowanie pewnych pokarmów.

Powód 1. Żywność

Tak, uważamy, główne przyczyny powstawania wzdęć i gazów. Jak już wspomniano powyżej, pierwszy z nich – jedzenie. Po tym wszystkim, niektóre pokarmy mogą być prowokatorem o stan jest zły. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do produktów, które są bogate w błonnik. Jednak aby je porzucić całkowicie niemożliwe, ponieważ oprócz tego, że mogą one powodować zwiększone powstawanie gazów w jelitach, są one nadal gra i najważniejszą rolę w procesie trawienia pokarmu i przewodu pokarmowego. Jakie są te produkty?

 1. Rośliny strączkowe.
 2. Świeże warzywa.
 3. Świeże owoce.
 4. Pełnoziarniste.

Do zwiększenia wytwarzania gazu może powodować różne typy dodatków dietetycznych, które składa się z celulozy (włącznie z babki pcheł). Szczególnie jest to zauważalne przy podawaniu w diecie tych leków tu zbyt szybko. Ponadto, wzdęcia i wzdęcia, można „dostać”, jeśli jeść żywności, które nazywa „fast food”.

Powód 2: Dieta

Przyczyny wzdęcia po jedzeniu ukryte w różnych błędów w diecie człowieka. Co zatem musimy wiedzieć i pamiętać?

 1. Rośliny strączkowe mogą poprawić wzdęcia 10 razy.
 2. Jeśli chcesz uniknąć wzdęcia i wzdęcia, to lepiej zrezygnować z nadmiernego i zbyt częste spożywanie żywności, takich jak kapusta, szczaw, szpinak, winogrona, maliny, agrest, jabłka, słodkie daktyle, rodzynki, piwo warzyć, ciemnego chleba.
 3. Surowe warzywa należy jeść w niewielkich ilościach. Są one najlepiej gotowane lub gotowane na parze.
 4. Podobnie, konieczne jest przygotowanie mięsa i drobiu. Zbyt tłuste i smażone pokarmy mogą również przyczynić się do nadmiernie aktywny gazowanie i wzdęcia.
 5. Należy jeść tylko w stanie spoczynku organizmu. Należy to zrobić siedząc. Jedzenie należy żuć dokładnie, powoli. Również lekarze nie zalecają jedzenie, aby zmyć wodą.

Powód 3. Woda

Uważamy kolejne przyczyny powstawania wzdęć i gazów. Prowadzą do takiego nieprzyjemnego stanie tutaj jest również zużycie wody.

 1. Jeśli pijesz zbyt dużo sody.
 2. Jeśli nagle zmienić znajome wodzie ciała (to się dzieje, gdy człowiek porusza się w pewnym momencie w nowym regionie zamieszkania – do odwiedzenia na wakacje, itd.).
 3. Jeżeli dana osoba lubi pić wodę, żywność.

4. Powodem Połykanie powietrza

Jakie są przyczyny częstego wzdęcia? Tak więc, może to być zbyt dużo przyzwyczajenia, a często połykać powietrze. Trzeba powiedzieć, że każda osoba codziennie spożywa pewną ilość niego. Odbywa się w czasie jedzenia, picia, co mówisz. To jest normalne. Jednak w niektórych przypadkach jest to możliwe, aby uchwycić zbyt dużo powietrza, co może doprowadzić do dużych nagromadzeń w jelicie. Część z nich wyjdzie z beknięcie, część ciała będzie musiał opuścić drugą w sposób naturalny. Kiedy dana osoba może spożywać zbyt dużo nadmiaru powietrza (co prowadzi do wzdęć i nadmiernego tworzenia się gazu)?

 1. Zdarza się to często do tych ludzi, którzy lubią żuć gumę.
 2. Wzdęcia grozi tym, którzy uwielbiają rozmawiać podczas jedzenia.
 3. Ponadto, nadmiar powietrza z korpusu, gdy osoba napojów wody przez słomkę.
 4. Lekarze mówią, że nie jest konieczne, aby zmyć żywności wodą. Prowadzi to także do gazu.
 5. Cierpią z powodu tego problemu, jak również i tych ludzi, którzy lubią jeść „na wysokich obrotach”.

Powód 5. stres i niezdrowy styl życia

Jakie są inne przyczyny częstego wzdęcia? Tak, to może być najczęstszą stresujące. W tym przypadku organ nie. To może być niemal wszystko. W tym wzdęcia. Podobne zjawisko powoduje także niewłaściwy sposób życia. Co to oznacza?

 1. brak aktywności fizycznej. Ie gdy osoba jest nieaktywne, siedzący tryb życia. Naukowcy, że w tym przypadku najczęściej spowalnia perystaltykę, może być zaparcia, które są powiązane z procesem fermentacji i gnicia w dolnym podziałów (co prowadzi do aktywnego gazowania).
 2. W niewłaściwy sposób życia jest często dana osoba jest z rozpoznaniem „leniwe jelita”, który jest również towarzyszy zwiększenie produkcji gazu.
 3. Ponadto należy stwierdzić, że dana osoba powinna wystarczająco dużo czasu na odpoczynek dla ciała, aby funkcjonować poprawnie. Bardzo ważne w tym przypadku jest spokojny sen. Podobnie jak jelita może „odpocząć” i przygotować się do pracy.

Powód 6. Wiek

Jakie są inne przyczyny ciężkiej wzdęcia? Tak, jest to zjawisko często obserwowane u osób starszych. Spowodowane jest to związane z wiekiem zmiany w organizmie. Z biegiem czasu, mięśnie jelit słabnie, co powoduje wzdęcia. W praktyce klinicznej, stan ten nazywany jest „wiek Aton”.

Powód 7. Tytuł

Należy również powiedzieć, że przyczyny wzdęcia u mężczyzn (i kobiet) mogą być związane z działalnością zawodową. Tak, eksperci twierdzą, że zwiększona gaz często cierpią wspinaczy. Zjawisko to nazywa się „wspinaczki wysokogórskie.” Zdarza się, wszystko przez zmianę ciśnienia podczas wznoszenia do określonej wysokości.

Powodem 8. Biorąc leki

Jakie są przyczyny wzdęcia nadbrzusza? Tak więc, dla takiego zjawiska może spowodować przyjmowania niektórych leków.

 1. Antybiotyki. Podczas ich przyjmowania jest często niszczone przez mikroflorę jelitową, co powoduje zwiększone wzdęcia.
 2. Środki przeczyszczające. Jeżeli osoba nadużywa ich technika, może to prowadzić do wzdęcia, wzdęcia. Podobne zjawisko dotyczy pań, które chcą schudnąć poprzez oczyszczenie organizmu z pomocą takich właśnie urządzeń medycznych.

9. Ponieważ choroba

Niektóre choroby – to także główne przyczyny wzdęcia i nudności. Jeśli podaż niektórych produktów, i otrzymać leczenie nie powinno spowodować ten stan, konieczne jest, aby skontaktować się z gastroenterologa. Po tym wszystkim, sprawców mogą być pewne choroby. Tak, wzdęcia, rozdęcie brzucha mogą wskazywać, że dana osoba ma uchyłków, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, raka jelita grubego, choroba Crohna lub jakąkolwiek inną chorobę.

10. Przyczyną zaparcia

Istnieją przyczyny wzdęcia po posiłkach. Tak, to może być najczęstszą zaparcia. W takim przypadku, gdy osoba jest nagromadzenie kału, która uniemożliwia normalne okresowe odprowadzanie gazów. Gromadzą się one w organizmie, co powoduje wzdęcia, dyskomfort i inne nieprzyjemne odczucia.

11. Przyczyną nietolerancji pokarmowej

Jakie są inne przyczyny obrzęk górnej części brzucha? Tak więc, jeśli osoba po spożyciu niektórych pokarmów oglądaniu takiego stanu, konieczne jest, aby szukać pomocy medycznej. Rzeczywiście, może się okazać, że organizm po prostu nie może lub nie umie przetwarzać węglowodanów zawartych w produkcie spożywczym. Na przykład, może to być choroba trzewna, gdy dana osoba nie może jeść zbóż. Kiedy ich zużycie i nie jest nadmierne wzdęcia, wzdęcia.

kobiety

Chcielibyśmy rozważyć przyczyny wzdęcia u kobiet. Rzeczywiście, często płeć piękna podobne zjawisko może wystąpić niezależnie od wszystkich powyższych powodów.

 1. Menopauza. Wzdęcia często przeszkadza kobietom w tym okresie swego życia (wiek 45 do 60 lat). Wszystko to wina w tym przypadku są hormony, które wpływają na cały organizm, w tym jelita.
 2. Okres napięcia przedmiesiączkowego. Wzdęcia często występuje u kobiet w okresie przed miesiączką. Ponownie, w tym przypadku, wszystko to spowodowane zmianami hormonalnymi.
 3. Ciąża. Ponadto, w czasie ciąży kobieta ma nadmierne wzdęcia. W takim przypadku w pierwszym trymestrze, sprawcy oprócz hormonów. Jeśli w ciągu ostatnich miesięcy, może to być spowodowane faktem, że wzrost wielkości macicy kładzie nacisk na jelitach, zapobiegając normalną pracę.

Ze wszystkich powyższych względów, można wyciągnąć prosty wniosek, że wszelkie zmiany hormonalne w organizmie kobiety może powodować wiele problemów i nieprzewidzianych sytuacjach, w tym energii i wzdęcia.

dzieci

Jakie są przyczyny nie są wzdęcia dziecka? Jeśli mówimy o dzieciach tutaj obwiniać ustawienie dziecko przewodu pokarmowego. Władze okruchy podczas pracy nie jest jeszcze jako osoba dorosła, rozwijają skonfigurowany tylko. Ponadto, są one wciąż zbyt słaby, aby w pełni strawić nawet jedzenie, które dostaje się do organizmu – mleko matki lub formuły. Często prowadzi to do kolki, która dotyka prawie wszystkie dzieci w wieku poniżej trzech miesięcy. Najczęściej, po tym okresie przewód pokarmowy jest dostrojony do pracy już przyzwyczaić się do nowych warunków, a podobne zjawisko jest sama zniknie. Przyczyny obrzęk brzucha u starszego dziecka często są w niewłaściwych nawyków żywieniowych lub zużycia tych produktów, które przyczyniają się do wzdęć. Jeśli rodziców i tej zasady konieczne jest, aby szukać pomocy u lekarza. Po tym wszystkim, podobne zjawisko może być objawem choroby.

Co robić?

Po rozważeniu wszystkich możliwych przyczyn wzdęć kobieta, mężczyzna i dziecko, chcę powiedzieć kilka słów o tym, jak można poradzić sobie z tym problemem. Najpierw musimy ustalić, dlaczego tak się dzieje. I dopiero wtedy zacznie działać. Można stosować następujące leki:

 1. Lek "Motilium". Produkowane przez belgijską firmę. Jest to środek na zwiększenie produkcji gazu. Dostępne w trzech postaciach: tabletki (w tym podjęzykowo), jak i w zawiesinie. Ważnym punktem: nie wypić lekarstwo, to szybko rozpuszcza się na języku, natychmiast rozpoczęcia prac w jelitach.
 2. Lek "Bobotik". Spada polskiego producenta, które są głównie Przewidziana dla dzieciaków (w tym noworodków). Jednakże stosowanie leku może być także uprawiana. Często lekarze przepisują go do kobiet w okresie ciąży i laktacji.
 3. Lek "Motilak". Rosyjski zakład, gdzie aktywnym elementem pracy jest syntetycznie stworzył domperidon. Lek jest przeznaczony do poprawy perystaltyki jelit, „usuń” obrzęk, łagodzi uczucie jedzeniu, zgaga i zarzucanie.
 4. Lek "Yunienzim". pochodzenia indyjskiego. Ten środek enzymatyczne trawienie, zawierające składniki, które ograniczają wzdęcia.
 5. Lek "ENTEROSGEL". Ten chłonny lek nowej generacji. Jego główny składnik – polymethylsiloxane polyhydrate – podobny gąbki krzemu, który pochłania szkodliwych substancji do organizmu. Wytwarza się w postaci pasty lub zawiesiny. ma to żadnych skutków ubocznych i może być bezpiecznie przyjmowany z innymi lekami.