810 Shares 9953 views

Ocena niezawodności samochodów ("Gwarancja bezpośrednia")

Niestety, do tej pory w Rosji nie ma wiarygodnej oceny niezawodności pojazdu, dlatego warto oceniać taki ważny parametr pojazdu z opinii znajomych i różnych forów.

Brytyjska firma ubezpieczeniowa "Warranty Direct" zidentyfikowała najbardziej wysokiej jakości modele wyprodukowane od 1997 roku. Oceniają wiarygodność samochodów, pierwsze 10 pozycji, z których zostanie podane poniżej.

Sporządzając tę listę, firma ubezpieczeniowa wzięła pod uwagę liczbę awarii maszyny i koszt naprawy. Nawiasem mówiąc, gwarancja Direct dokonała oddzielnej oceny niezawodności samochodów marki. Oczekuje się, że pierwsze pozycje w tym zajmują japońscy producenci: Honda, Toyota, Suzuki, Daihatsu.

Ocena niezawodności samochodu

W 10 pozycjach – "Honda Jazz".

Inną nazwą jest "Honda Fit". Pierwsze pokolenie tych samochodów od razu po debiutacji w 2001 roku było prawdziwym hitem. W 2002 roku "Honda Jazz" pokonał liderów sprzedaży, wyprzedzając "Toyota Corolla". Ten hatchbacki jest bardzo prosty w obsłudze, a jego poziom bezpieczeństwa jest tak wysoki, że w tym czasie był poza konkurencją.

"Toyota Yaris" zajmuje dziewiąte miejsce .

Kompaktowy hatchback, który również szybko stał się popularny na całym świecie. W 2010 r. Całkowita liczba sprzedanych samochodów wynosiła 3,5 miliona w 70 krajach! Ten samochód jest znany ze swojej wytrzymałości: 200 000 km przebieg nie jest dla niego problemem!

Na ósmym miejscu – "Mercedes-Benz E-Class".

Ten przedstawiciel znanej firmy jest pierwszym z samochodów luksusowych, które uzyskały ocenę niezawodności samochodów. Sedan słusznie zyskał wizerunek jakościowego pojazdu dla zamożnych właścicieli. Wszakże, według statystyk, do mechaniki samochodowej wchodzi tylko 1 na 10 samochodów rocznie. Ponadto niemiecki jest znany z najwyższego bezpieczeństwa.

7. miejsce – "Mazda MX-5".

Oprócz stylu sportowego samochód może pochwalić się niezawodnym zarządzaniem i montażem. Jakość i bezpretensjonalny "żelazny przyjaciel" za absolutnie małe pieniądze!

Na szóstym miejscu – "Volvo S40".

Pomimo niewielkich wad tego samochodu bezpieczeństwo jego jest bez wątpienia. Może to jego najsilniejsza zaleta wraz z ceną, bogatym pakietem i stylowym wnętrzem.

5 miejsce – "Honda HR-V".

Potężny bagażnik, duża zdolność i widoczność między krajami są doskonale połączone z manewrowością, mobilnością i ekonomią tego samochodu.

4 miejsce – "Toyota Aygo".

Ten samochód może pochwalić się wysoką niezawodnością i łatwością manewrowania. Ma jednak dość wysoką cenę, co nie jest szczególnie popularne.

W 3 pozycjach – "Suzuki Alto".

Jego niewątpliwa plus – niska cena. Ten samochód jest łatwy w obsłudze, wysokiej jakości montaż, prosta mechanika i maksymalna ekonomia. Być może jedyną wadą jest raczej nieprzewidywalny wygląd.

Na drugim miejscu – "Opel Agila".

Praktyczne, mocne, łatwe do czyszczenia, a co najważniejsze, całkiem bezpieczne. Chociaż istnieją wady: nieciekawe wnętrza i wysokie koszty.

I prowadzi ranking niezawodności Mitsubishi Lancer.

Praktyczne w użyciu, niedrogie dla każdego, z przestronnym wnętrzem i wysokim bezpieczeństwem – to wszystko "Mitsubishi Lancer"!