452 Shares 6688 views

Ciasto z jabłkami

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu próbowałem jabłecznik. Jego smak jest nam znane od dzieciństwa. Więc dlaczego nie spróbować upiec zafundować sobie i traktować je do swoich bliskich i przyjaciół? Można użyć przepis rodziny do jego przygotowania lub pożyczyć je od przyjaciół i znajomych.


Przepisy na przygotowanie tego deseru posiada dużą liczbę. Niektóre gospodynie nawet udało się wymyślić własne sposoby, które czynią je szczególnie pyszne wypieki i niepowtarzalny. Jeśli nie wiesz , jak gotować ciasto z jabłkami, korzystać z tych wskazówek operacyjnych.

Tradycyjna szarlotka

Potrzebne będą:

 • Mąka (1-1,5 v.);
 • Cukier – 1 filiżanka;
 • jabłka (średnio 4 szt.);
 • wanilina (opcjonalnie);
 • Cukier puder;
 • proszek do pieczenia.

Przygotowanie tortu rozpoczyna się ciasta. Wymaga to jaja Beat, dodać cukier i proszek do pieczenia. Ubijania mogą być zarówno ręcznie jak i za pomocą miksera. Wolno wlewa się do mieszaniny musi mąki. Następnie należy zrobić z jabłek. Różnorodność tych owoców można użyć dowolny, ale zaleca się, aby skorzystać z jabłek z trochę kwaśny. Muszą być czyszczone i rdzeniem. Kolejny krok – cięcie jabłka na małe kawałki. Nabierać kształtu, który powinien być wstępnie naoliwiona i leżał na nim pokrojone jabłka. Teraz są one wypełnione ciasta. Najwyżej położony kolejną warstwę jabłek. zgodnie z procedurą testu jest powtarzany.

Formę umieszcza się w piecu nagrzanym. Na wierzchu powstałej upieczonego ciasta zaleca posypać cukrem pudrem. Pozostawić do schłodzenia w formularzu. Następnie ciasto jest cięte i serwowane w tabeli.

Bardzo smaczny jabłecznik włącza kefiru. Jego recepta obejmuje następujące produkty:

 • kefir (1-1,5 v.);
 • Masło (100 g);
 • Jaja -2 sztuk;
 • Mąka (2,5 v.);
 • jabłka (średnio 4 szt.);
 • cukier (1 łyżka stołowa). A 1 łyżeczka Cukier waniliowy;
 • soda.

można przygotować wisienką na torcie w razie potrzeby, bo to trzeba wziąć:

 • mleko skondensowane (0,5 v.);
 • czekolada (25-30 g).

Nie trzeba przygotowanie rozpoczyna topnienia masła. Kiedy topnieje nieco trochę, jest on dodawany cukier, jajko, cukier waniliowy i, oczywiście, jogurt. Wszystko to z aureolą lub mikserem dokładnie bita. Teraz ta masa jest wypełniona sody i mąki. Wymieszać ponownie. W tym celu jest konieczne, aby uzyskać ciekłą mieszankę, podobną do ciasta. W tym czasie, umyte i oczyszczone jabłka. Dla najlepszego smaku zaleca podjęcie kwaśno-słodkich odmian. Powinny one być podzielone na małe plasterki. Ciasto powinno być podzielone na 2 części. Bierzemy formę i umieścić go na pierwszej części. Ciasto musi opierać się równomiernie. To położył jabłka. Wszystko wypełnić z cukrem. Wylana na górze drugiej części testu. Szarlotka w przyszłości muszą być całkowicie zamknięte. Formę można umieścić w piecu nagrzanym piec przez pół godziny.

Podczas gdy ciasto jest gotowe, można podjąć glazury. Będzie to wymagać dwa składniki: czekolada i mleko skondensowane. Muszą wymieszać i umieścić na talerzu. Czekolada doprowadzić do zakończenia podpałkę.

Gdy ciasto jest gotowe jabłko, lekko schłodzić, wlać przygotowaną czekoladę. Pieczenie powinno całkowicie ostygnie. Wszystko. Ciasto może zabawiać gości.

Innym popularnym przepis – „Ukraińska Jabłoko”. Jego gotowanie nie jest bardzo różni się od poprzedniego, z tym że zamiast używania glazury bitą Twaróg z jaj i cukru, który zakrywa górną część ciasta.

Każdy naród ma swoje własne sposoby i przepisy na przygotowanie tego deseru. Ale wszystkie są podobne w ich podstawowej struktury. W razie potrzeby, można połączyć go z jabłek i innych owoców, przypraw używanych.

Szarlotka będzie wielka gratka dla każdej partii herbaty. Znaczna ilość komplementów zostaną skierowane do gospodyni, który przygotuje ten przysmak.