811 Shares 1605 views

Akulovsky Vodokanal: opis, wędkarstwo

Moskwa wielomilionowe wodociągowa do wielu kanałów i wodociągów, ponieważ pewnego dnia jej rdzenni mieszkańcy i goście spędzają prawie 5 milionów metrów sześciennych trochę wody. Akulovsky Vodokanal uważany jest za największą tego dostawcy. Ta sztuczna hydro wykonywaniu pozornie najbardziej trywialne zadanie – dostarczyć wodę do stolicy z czasów swojej konstrukcji do dziś towarzyszy jakiejś tajemnicy, a nawet mistycyzmu. Wcześniej ludzie próbowali dostać bok miejsce teraz, a wręcz przeciwnie, tu o każdej porze roku wiele Aspire – powiew świeżego powietrza i cieszyć się naturą. Niech nam i podejmiemy mu trochę wirtualną wycieczkę.


parametry techniczne

Akulovsky wody użytkowej, lub jak brzmi oficjalna „Akulovsky hydro”, wywodzi się ze zbiornika Uchinskaya, nazwany po rzece Ucha (dopływ Klyazma). Jest ono zawarte w kanale hydraulicznego im. Moskwa i obejmuje nie tylko łóżko wody, ale także całego złożonych struktur, wytwarzając uzdatniania wody przez jej czystości i odpowiada GOST rowy, zamykając kanał z odpływu, odwadniania, kontroli poziomu i innych ważnych urządzeń. Jej długość jest niska, tylko 28 km, z czego 18,7 km układa się na powierzchni, a 9.3 – w ogromnych rur betonowych o średnicy prawie 3 metrów. Wydajność całego wodnej voditsy 18 metrów sześciennych na sekundę niż nie każdy pełnoprawny rzeka posiada. Dla wygody, na całej długości usługi jest podzielony na poszczególne sekcje. Wydaje się, że tutaj jest wszystko do Moskali wody dostarczanej w najlepszy możliwy sposób.

Natura na terenie wodociągów

Mieszkańcy osiedli, w których, w pobliżu kursujący Akulovsky Vodokanal, – Queen, Pushkino, Szczołkowo, Cherkizovo nawet Mytishchi – chętnie się do niego na weekend, aby zrelaksować umysł i cieszyć się wspaniałe widoki. Oto raj dla biegaczy sportowców, rowerzystów, matek z wózkami, starszych par, które lubią na spacer. Wodociąg jest wykonany w dwóch, aw niektórych dziedzinach nawet trzy łóżka. Odległość między nimi wynosi kilka metrów, to jest dość mała. Shore część ziemi „ubrany” w beton, a kształt kanału jest ukształtowany jako trapezu. W niektórych miejscach w szczelinach betonowych dotarł do trawy, więc teraz są bliżej wybrzeża do naturalnego obrazu świata. Istnieją obszary zupełnie opuszczone, przypominający raczej naturalny strumień, tym ważniejsze podmiot publiczny Akulovsky Vodokanal. Zdjęcie poniżej rejestruje jeden z nich. Trajektoria otwartej części wodnej przewidzianą na iglastych i liściastych lasów parkowych terenów tablic. Wokół rośnie niezliczone kolory, istnieją różne krzewy. W kilkudziesięciu gniazda ptaków na drzewach, na powierzchni kanału wodnego Nieraz zauważyłem kaczek i innych ptaków wodnych. W obszarze leśnym można znaleźć Frisky wiewiórki a nawet łosia.

Vodokanal Akulovsky: gdzie jest

Na północny-wschód od Moskwy, to zbiornik Uchinskoe, istnieją wyłącznie do dostarczania wody do stolicy. Prusy wieś go gładko do zbiornika Pyalovskoe. Mniej więcej w tym miejscu, a zaczyna Akulovsky wodociągów, przechodzi Manyukhin krzyże Uchinskaya strefę miejską, dotyka skraju lasu-parku Pirogov tablica przecina kolej. d. oddział blisko stacji Chelyuskinskoy, Jarosław autostradzie. Wszystko to odbywa się w słynnych tuneli Akulovsky Vodokanal. Korolev (granica ograniczony obszar w pobliżu początku tego konkretnego miasta) warunkowo podzielony podziemnych budowli hydrotechnicznych na starych i nowych części. Poza miastem, kanał astronauci wychodzi na powierzchnię i płynące spokojnie w pobliżu lasów komisji, na terenie wyspy Moose krzyże Shchelkovo autostradę i kończy swoją drogę do dworca wschodniego zagłębia gidroochistitelnoy. To ma swoją nazwę od miejscowości Akulovo zalanego stworzyć zbiornik Uchinskaya. Dla ryb drapieżnych nigdy nie miała stosunków. Nazwał jej były kiedyś popularne w Rosji mężczyzna nazwa Sharks. Dla zbiorników usług zbudowanych wioskę w pamięci wsi jest również nazywana Akulovo. Istnieje ona do dziś.

Vodokanal Akulovsky: jak dojechać

Przejazd do obiektu może być na samochodach osobowych królowej, wieś Oboldina, Szczołkowo. Można również dotrzeć środkami transportu publicznego, takich jak pociągi. Musisz iść do platformy Chelyuskinskaya. W związku z tym, istnieją dwie drogi. Pierwszy – wzdłuż linii kolejowej. d. gałęzie przechodzą do poruszania się i skręcić na drogę, która biegnie wzdłuż kanału. Po drugie – aby przejść do jeziora górskie czekoladzie, dalej na południe-wschód wzdłuż dróg leśnych Chelyuskinskaya kanału (tutaj jest pod ziemią).

Inna opcja – od stacji metra „Shchelkovo” jechać autobusem lub 516m autobusy №№ 283, 396, 716, 447 i 338, aby zatrzymać „East Village”, kolejne 70 metrów przed kontrolnego bariery i przejść na piechotę i skręcić na szlak w lesie. Doprowadzi to do kanału.

Istnieje również opcja podróży: autobusem 338 lub 395, napęd East Village i po prostu poprosić kierowcę, aby zatrzymać się na stacji uzdatniania wody.

Dwa słowa o historii

Akulovsky wody użytkowej zdecydował się budować, bo Moskwa nie ma wystarczającej ilości wody. W 1935 roku opracowano plan nawadniania kapitału, który powinien pojawić się na mapach duży pierścień wody z Klyazma przez Mytishchi i innych dziedzinach w rzece Moskwa, o miejscu pobytu South Port. Z różnych powodów, projekt ten nie został w pełni zrealizowany, ale w mniejszej wersji, a mianowicie zbiornik Uchinskaya na Wschód (byłego Stalin) Wodociągi, został wdrożony. Budowanie kanał zaczęła się w 1935 roku i oddany do użytku w 1937 roku. Został zbudowany wyłącznie te ręce więźniów Gułagu. Dopiero teraz staje się znana całą straszliwą prawdę o tym wielkim budynku.

Tajemnica, która ukrywa więcej niż pół wieku

Wcześniej mało kto myślał o tych, których wysiłki Akulovsky woda kanał został zbudowany. W 1990 roku, kiedy prowadził badania łosia wyspy, została wreszcie opublikowana wspomnienia świadków projektu wieku. Ludzie powiedzieli nam, że budowniczowie zostali wezwani kanalschikami. Wszystkie z nich, z wyjątkiem tych, na stanowiskach kierowniczych, były gulagovtsami mieszkali w barakach, pracując od świtu do zmierzchu, w każdych warunkach pogodowych, setki zginęło. Mieszkańcy wielokrotnie natknąłem się na wystające z ziemi anonimowych szczątków ludzkich. Stalina, wszystkich przybywających do pracy na budowie kanału napisał otrzymanie nieujawniania jakichkolwiek, nawet najbardziej nieistotne informacje dotyczące przyszłości energetyki wodnej. Naruszenie tego odbioru jest karane jako przestępstwo.

teraz bezpieczeństwo

Większość istniejących organów sztucznymi wody dla mieszkańców są wspaniałe miejsca do rekreacji z pól namiotowych, plaż, obóz letni. Zbiornik Uchinskoe w związku z tym szczególną – i blisko z nim (lub raczej do 200 m), nie mogą być traktowane śmiertelników, ponieważ cały obszar wokół niego jest strefą buforową. Podobnie, rzeczy i położył go wodnych. strefa bezpieczeństwa Akulovskogo woda kanał na całej swojej długości i jest oficjalnie jako sanitarnych oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Na części, otwarte kanały nie mogą zbliżyć się w odległości mniejszej niż 150, a w obszarze przewodów bliżej niż 50 metrów. W rzeczywistości, gdzie kanał jest położony pod ziemią, może zostać przeniesiony. Zakaz obowiązuje tylko na terenie przepompowni. Jednakże, jeżeli kanał dochodzi do powierzchni, przy czym obszar zamknięcia jest zachowana. Dla jasności, co kilka kilometrów są elementy ochrony i poważnych strażników, z których niektóre mogą być negocjowane i bezpiecznie przechodzą ścieżkę, która rozciąga się wzdłuż kanału. Bardziej odpowiedzialne i niezłomny opiekunowie wymagają podania i bez wchodzenia na zakazanym terenie nie dają.

Gdzie można uzyskać upragnioną odznakę?

W naszym kraju już dawno zauważyli ciekawy wzór – tylko zadeklarowane na coś zakazu natychmiast magicznie pojawiają i organizacje (publiczne i prywatne), które dają prawo do obejścia zakazu. To nie jest wyjątkiem i Akulovsky Vodokanal. Pomijanie jego strefy wykluczenia mogą być wydawane (oczywiście nie za darmo) dla wszystkich chętnych, w tym właścicieli samochodów ciężarowych, takich jak starego ZIŁ, hałas i huk legalnie wyścigi na miejscu obszarów chronionych łoś wyspie. Wiadomym jest, aby wszystkie Moskali, i nie tylko dla nich, to park narodowy z jego specjalnym równowagi biologicznej, oraz, oczywiście, wszelkie rodzaje pojazdów nie przyczyniają się do jego zachowania, ale to jest bardzo ważne dla tych, którzy potrzebują szybko wydostać się z korków na Shchelkovo! I na drodze wzdłuż kanału nie ograniczeniami, żadnych światłach, najważniejsze – mieć zezwolenie. Można go pobrać za rok lub krótszy okres w administracji Akulovskogo hydro (sekcja „Biuro Przepustek”) lub kierownika online. Mówi się, że w biurze towarzysza i głównego biura mają kilka reklam z odpinanymi numerów telefonów, które oferują nie ma problemu, aby rozwiązać problem z przepustki.

kanał rybacki

Istnieje wiele opowieści o obfitości ryb, który ukrywa się w jego wodach Akulovsky wodą użytkową, ale informacja nie je dopasować. Niektórzy mówią, że ryby w kanale dużo, i można złapać wirujący szczupak, okoń o wadze ponad 700 gramów, płoć, leszcz, karaś. Inni uważają, że wręcz przeciwnie, jest ryba z małym lub żadnym ponieważ pomp pompy wody. Ale w każdym razie, do wędkowania w Akulovskom wodociągów wymagają specjalnego pozwolenia. Od czasu do czasu ktoś „szczęście”, a strażnicy nie są zainteresowani terytorium niż osoby z wędki na ważnym miejscu strategicznym zaangażowanych. Częściej niż nie połowów nie może prowadzić do znacznych kłopotów.

opinie

Dobrze, że w pobliżu Moskwy istnieją naturalne obiekty, takie jak Elk Island, Akulovsky użyteczności wody i innych. Mieszkańców, większość swego życia w prowadzeniu konkretny las, to jest bardzo ważne, aby zachować te zakątki, gdzie można co najmniej raz dziennie, aby cieszyć się jedność z naturą. Zalety kanał wody oznaczony w następujący sposób:

-reliability i bezpieczne źródło wody;

-Piękny sztuczny obiekt, dając tyle przyjemności z chodzenia przy nim zarówno dorosłych jak i dzieci;

-Doskonała ścieżka rowerowa w letnich i zimowych szlaków wzdłuż kanału;

-ohrana nie dając skręcić za róg ojczyzny w śmietnik.

Braków obywatele nie są prawdopodobnie do kanału, co dzieje się wokół niego:

forbiddenness dla jednych, a dla innych pozwalają podróżować samochodem wzdłuż kanału;

-nerazberiha z luk, które można uzyskać w rzędzie, tylko zapłacić.