898 Shares 7100 views

Słowenia: odpoczynek i leczenie. Zdjęcia i opinie

Balkan Peninsula – kolebka wielu kultur, nie tylko, ale także cywilizacji. To przyciąga turystów z całego świata ze względu na unikalną oryginalność, piękno przyrody, Morza Adriatyckiego ciepłym, łaźni termalnych i spa, bogatej historii i niesamowite gastronomii.


W porównaniu do innych krajów Peninsula wakacje w Słowenii trudno nazwać popularne, ale że dostaje swój własny, niepowtarzalny urok. Nie ma dużej liczby turystów i reklamowanych miejscach, ale wszędzie cisza i samotność. Ośrodki przystępność i są idealne dla rodzin z dziećmi, jak i młodych i starszych par.

o państwie

Przodkami Słoweńców mieszkał w obecnym terytorium kraju już w 6 wieku. Po stu latach, oni utworzyli jedną z pierwszych państw słowiańskich – Karanta. Później rozpadło iw różnych lat była pod protektoratem Franków, był częścią Austro-Węgier. niezależność kraju został uznany za stosunkowo niedawno – w 1991 roku. Teraz jest krajem rozwijającym się o populacji nieco ponad 2 miliony ludzi.

położenie geograficzne – jest to jedna z głównych zalet, które mogą być dumni ze Słowenii. Urlop tutaj może być bardzo zróżnicowany: od bardzo sportowy do aktywnego wypoczynku. W kraju znajduje się w regionie alpejskim Dunaju, w północno-zachodnim przez majestatycznych Alp, w północno-wschodniej – Panońską, w południowo – Dynarskie i Adriatyku na zachodzie. Łagodny klimat, obfitość buka, sosny, lasy dębowe (ponad połowa całego terytorium) wraz z bogatym dziedzictwem historycznym i kulturowym – wszystko to stwarza idealne warunki do relaksu i komfortu.

Powiedzieć w jednym artykule na temat wszystkich ośrodków w Słowenii, które spoczywają na możliwie przez cały rok, to jest prawie niemożliwe. Dlatego też, zwracamy uwagę na najbardziej popularnych i ciekawych miejsc.

Portoroz – port róż

Tak to brzmi w języku włoskim nazwa miasta-kurortu – najbardziej znany w Słowenii. Portoroz znajduje się w pobliżu stolicy (145 km). Aby dotrzeć z Lublany może być samolot i autobus. Wokół jest otoczony przez małe osady Lucjusza, średniowiecznego miasteczka Piran i oczywiście morza. Ciekawostka – tu odbywają się tylko kraj w salonie Thai Medycyna i centrum thalassoterapii. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie, wakacje na plaży i leczenie Słowenia Portoroz doskonale nadaje się do tego, harmonijnie łącząc wszystkie te aspekty.

Klimat jest podobny do kurorcie krymskiej: z łagodnym i bezśnieżne zimy, suche i nie za gorąco w lecie. Jedną z głównych zalet – obecność masy komunalnych piaszczystej plaży. Znajduje się on naprzeciwko niego większość hoteli w mieście.

W leczeniu soli stwierdzono jako uzdrowiska Portoroz jest znana od 13 wieku, kiedy benedyktynów. Nowoczesne centra medyczne miasta użyć go do tej pory, a także macicy i słonej wody morskiej, medycznego błota i wody termo-mineralnej. Jeśli wakacje w Portoroz Słowenia obejmuje, należy zdawać sobie sprawę z oznaczeń, aby odwiedzić ten ośrodek. Eksperci zalecają dobierając ludzi z problemami układu ruchu, choroby skóry, układu oddechowego, ginekologiczne i neurologicznych, a także w przypadku wystąpienia przepięcia, chroniczne zmęczenie.

Piran

Wspaniały kraj miasto na wybrzeżu Adriatyku można nazwać skansen, w otoczeniu wspaniałych krajobrazów naturalnych. Dla turystów jest szczególnie atrakcyjne przykłady średniowiecznej architektury (głównie weneckiego) i bliskość do granicy z sąsiednim Włoch i Chorwacji. Liczne zwiedzanie i zakupy wycieczki zdywersyfikować swoje wakacje i daje dużo wrażeń.

Słowenia, wakacje, który jest stopniowo zyskuje na popularności, jest niewielkich rozmiarów, ale daje bardzo przyjemną okazję – niezależnego podróżowania na nim. Tak, ze stolicy do Piran można dojechać w zaledwie 2-2,5 godziny autobusem, a następnie uzyskać wskazówki dojazdu do najbliższej miejscowości (Koper i Izola) lub do pięknej Wenecji, ponieważ miasto posiada port. Jeśli zdecydujemy się na wakacje nad morzem w Słowenii, a potem niech to będzie piękny i starożytny Piran.

Kafar

Niewielki kurort znajduje się obok po Piran na wybrzeżu Adriatyku. O długości 30 km wzdłuż niego, jest to największy pod względem liczby ludności. Raz na jego miejscu był Grodzisko Aegida i nowoczesna nazwa pochodzi od rzymskiego Caprice. Miasto osiągnął w czasach Republiki Weneckiej, stając się największym portem w okolicy. Od tamtej pory pozostał najbardziej istotny i rozpoznawalny zabytek architektoniczny – Pretoria Pałac, zbudowany w 1464 – pomnik weneckiego gotyku. Najstarszą budowlą jest rotunda Wniebowstąpienia (12th century). Jest to szczególnie zaobserwować w jaki sposób ściśle związane Włoch i Słowenii. Reszta w Koper przyjemnie łączy historyczną i kulturową programu, czyste plaże i pysznościami. Miasto jest gospodarzem wielu festiwali folklorystycznych i muzycznych.

Isola

Primorsky prowincjonalnym miastem o rozwiniętej infrastrukturze jest gotowa do odbioru turystów przez cały rok. Co ciekawe, wcześniej była to mała wyspa, a tylko w 19 wieku był związany z lądem sztucznym przesmykiem. Podstawa Isola gospodarki – turystyka, rybołówstwo i przetwórstwo przemysłowe związane z owoców morza.

Jeśli wybrałeś opuścić Słowenię, wakacje z małymi dziećmi może być zalecane, aby zorganizować go w Izola – spokojnej miejscowości o bogatej historii i wielkiej plaży. Ponadto, to miejsce jest idealne dla żeglarzy i windsurferów. Podstawą transportu – Stacja Morska. Z nim można łatwo dostać się do innych miast europejskich, w tym w pobliżu Wenecji.

Wellness wakacje w przeglądach Słowenia wśród turystów jest bardzo pozytywne. Od jakości infrastruktury, możliwości leczenia i efekt ośrodków w kraju są tak dobre jak uznanymi standardami światowymi. Tak, Rogaska Slatina, które zostaną omówione dalej – to jest woda termalna o światowej renomie.

Rogaska Slatina

Znajduje się we wschodniej części kraju, 82 km od Lublany, ośrodek spa miasto znane jest na całym świecie z leczniczych wód, przeznaczone głównie do kuracji pitnej – Donat Mg.

O Dolinie Slatina znany był w czasach rzymskich, o czym świadczą wykopaliska starożytnego drogi przechodzącej raz od Rogatec do Lwowa. Następnie, przypuszczalnie wody i lecznicze zostały znalezione Resort, informacje o który szybko rozprzestrzenił się w całej Styrii i poza nią. Pierwsza pisemna wzmianka o miejscu i woda mineralna znaleźć w pismach alchemik L. Turneyssera w 1572 roku.

Jest bardzo piękna legenda o pochodzeniu źródła termalnego. Według niej, pojawił się na wniosek pięknym Apollo nakazał konia Pegasus uderzyć kopytem między Krzyża i Rogattsem do pojawienia się wody, za pomocą których ludzie mogą zostać uzdrowieni. Pamięć o tym zamrożone przez wieki. Dostojny Pegasus jest przedstawiony na płaszcz miasta broni i pomnik w jednym ze swoich dziedzinach.

Wybierając wakacje w Słowenii na gorących źródeł, ważne jest, aby pamiętać specyfikacji klimatyczna. Rogaškiej Slatinie specjalizuje się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, problemy z nadwagą, zaburzenia metabolizmu i funkcji jelita, w tym cukrzycy typu II, itd podstawą leczenia – .. utwardza się do alkoholu lokalnej wody mineralnej, dietetycznego pożywienia i system biologicznej. Terapia ogólnoustrojowa może nie tylko zmniejszyć negatywne tendencje, ale także uniknąć wielu powikłań, czy w przyszłości bez narkotyków.

Można dotrzeć do ośrodka z Ljubljana: indywidualny przelew bezpośrednio z lotniska albo autobusem lub pociągiem.

Terme Catez

Terme Catez – jest to jeden z największych uzdrowisk nie tylko w Słowenii, ale także w całej Europie. Jest on położony w otoczeniu lasu, na prawym brzegu rzeki Sawy, odległości do Lublany – 100 km. Do leczenia i wypoczynku Terme Catez pozostaje atrakcyjny na niemal przez cały rok, dzięki przyjemnej subalpejskim klimatu z łagodnymi zimami i umiarkowanie gorącym latem. Na jego terenie znajdują się liczne pola namiotowe, hotele, centrum medyczne i średniowiecznego zamku Mokrice. Trwać majestatycznie ponad stuletnich lasów Goryantsev. Obecnie zamek jest luksusowy hotel z restauracji, pokoje i salony spotkań. Jednym z tych, które można pokazać turystom Słowenii.

Odpoczynek i leczenie w Terme Catez pokazuje ludzi z problemami układu mięśniowo-szkieletowego (reumatyzm, choroby zapalne), otyłość, choroby neurologiczne, a także rehabilitacji pooperacyjne i pourazowe.

Używane akratogipertermalnaya temperatury wody od +41 ° C do +61 ° C, który jest nasycony sodu, żelaza, tlenku potasu, siarki, chloru, sodu, magnezu, jak również terapeutycznego błota.

Terme Dobrna

Jeden z najstarszych ośrodków (ponad 600 lat) kraju, w którym jest słusznie dumny. Szczególnie interesujący będzie dla kobiet, ponieważ oprócz wiedzy specjalistycznej w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, łamanie mikrotserkulyatsionnyh, jego głównym profilu – ginekologii, niepłodności związanej z leczeniem. Ponadto, tutaj jest to największy w Słowenii Beauty Center. Ośrodek znajduje się w odległości zaledwie 85 km od Lublany, można dotrzeć autobusem lub indywidualnego transferu. Na szczególną uwagę jest lokalizacja kompleksu, otoczony sosnowymi lasami i ogromnym parkiem wokół.

W przypadku obróbki w spa z użyciem wody mineralne ze źródeł akratoizotermalnyh temperaturze +36 ° C w łaźni z mułu lub aplikacji i „na żywo”, tak zwane bagno błotnej. Maksymalny efekt uzyskuje się przez harmonijne połączenie zabiegów SPA z laseroterapii i terapii fizycznej.

infrastruktura ośrodek jest na najwyższym poziomie, a każdy i turystów znajdzie tu nocleg na każdy gust: od luksusowych hoteli do przytulnego domu.

Wakacje na pięknych i unikalnych jezior alpejskich – jest to kolejna opcja, że można zaoferować Słowenia. Urlop z dziećmi, same lub w dobrym towarzystwie będzie naprawdę niezapomniany. Po tym wszystkim, oprócz pięknej przyrody, oferuje najwyższej klasy infrastruktury i rozrywkę.

Jezioro Bohinj

Największe jezioro w kraju, ma lodowaty pochodzenia. Szerokość wynosi do 1 km i długości – 4,2 km. Położony w parku narodowym „Triglav” na wysokości 525 m nad poziomem morza. Czystej wody są bogate w ryby, skorupiaki i są popularnym miejscem wypoczynku w postaci czystej plaży-kąpieli i uprawiania sportów (wędkarstwo, wspinaczki górskiej, turystyki pieszej, rowerowej i tak dalej. D.). Wszystkie niezbędne urządzenia i przekładnia mogą być podjęte wynajem na miejscu. W miesiącach letnich średnia temperatura – + 22 ° C Można dostać się do jeziora z Lublany autobusem do najbliższej odległości Jezioro Bled – tylko 28 km. Reszta na jeziorach w Słowenii jest niezapomniany i pełen miłych wspomnień. Piękne krajobrazy i świeże powietrze wypełni Ci siły i daje dobre samopoczucie przez wiele miesięcy.

Jezioro Bled

Popularnym miejscem turystycznym jest piękne jezioro Bled. Znajduje się w pobliżu granicy z Austrią i Włochami, w Alpach Julijskich, Ljubljana – 45 km. Na brzegu tytułowej odcinkach miejskich. Malownicze górskie jezioro na wysokości 501 m npm, napędzając najczystsze górskich źródeł. Temperatura wody osiągnie letnich + 18-24 ° C, zawiesza się w zimie części i tylko w bardzo niskich temperaturach.

Jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje, które łączy w sobie piękno przyrody, zabytków i leczniczych gorących źródeł. Sezon pływania w jeziorze jest czynny od czerwca do września. Istnieją dwie plaże miejskie: Pay (wyposażone we wszystkie niezbędne) i darmowe. Zimą okolica Jezioro zamieniło się w wygodne miejsce do wypoczynku dla narciarzy.

Ferie zimowe w Słowenii

Słowenia jest piękny o każdej porze roku, i to jest fakt. Umiarkowanie gorące lato zastępuje ciepłej jesieni i łagodnej zimy. Bliskość do dobrobytu Alp do uprawiania sportów zimowych i specjalnych ośrodkach. Wiele z nich, ale zwracamy uwagę na najbardziej popularne.

  • Kranjska Gora – jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w kraju. Znajduje się w dolinie rzeki Sawy, otoczony na stronach Alp Julijskich i masyw Karavanke, przy granicy z Austrią, około 2 km. Tutaj znajdziesz typowy smak alpejskiego z przytulnych domów małych, zielonych łąk, jakby pogrążony w górach i zamrożone w czasie. Obsługa na najwyższym poziomie. Ośrodek oferuje nie tylko z plecakiem, narciarstwo, snowboarding i pieszej, ale także zwrócić uwagę na pobliskim parku przyrody „Triglav” i zachować „Zelenka”.
  • Bovec – jedyny ośrodek w Słowenii, trasa, która leży na wysokości 2000 m npm (zdjęcie poniżej). To miejsce znajduje się w zachodniej części Parku, 136 km od stolicy wspomnianej powyżej. Sezon narciarski trwa od grudnia do końca kwietnia.
  • Maribor Pohorje. Położony 17 km od granicy z Austrią, ten ośrodek narciarski jest najbardziej popularne w kraju. Miasto słynie z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, zorientowanej na turystów. Jakość stoków narciarskich o różnym stopniu trudności, nowoczesny system wind i różnorodność działań zimowych.

Noclegi w Słowenii: opinie

Pierwszą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę: Słowenia jako atrakcji turystycznej w naszym kraju tylko zyskuje na popularności. A jednak, jest to świetna alternatywa dla droższych ośrodków. Reszta w kraju jest bardzo uniwersalny i jest reprezentowana przez wiele różnych dziedzinach, od ekoturystyki luksusowe i drogie narciarskich kurortów, plaż ze złotym piaskiem lub żwirowych. Architektura kraju jest bardzo piękny i zawiera wiele zamków, twierdz, kościołów i urocze małe kościoły. Jednak najbardziej popularne święto w słoweńskiej morzu. Opinie o niej w większości pozytywne. Jasny wybrzeżu Adriatyku, według nich, jest najlepszym rozwiązaniem dla mierzonego i zaciszne miejsce dla dwóch, lub z dziećmi. Popularnego nadmorskiego miasteczka bez nocnych, dyskotek, a sama lokalizacja ich stosunkowo odległa.

Należy o tym pamiętać, opierając się na telefon i hałaśliwy wakacje z partii nocnych, ale wybierając morze urlop w Słowenii. 2016, sądząc po opiniach, również cieszy turystów z jego ceny. Na wycieczkę do Słowenii potrzebują wizy Schengen, jednak coraz to można łatwo iść sama do sąsiedniej Austrii, Włoch lub Chorwacji, jak im tylko rzut kamieniem.

W swoich odpowiedziach zwolenników aktywnego wypoczynku pamiętać również bardziej przystępne ceny dla kraju ośrodków narciarskich, w porównaniu z tymi w krajach sąsiednich.

Każdy kraj jest wyjątkowy i oryginalny, bogaty w pięknych miejsc i zabytków, gorące pustynie i skaliste góry, tuż przed wyjazdem jest ważne, aby zrozumieć dokładnie to, czego oczekują od niego.