487 Shares 7559 views

kapitał macierzyński: W przeciwieństwie do płatności regionalnych z federalnego

Wiele osób wie, że w Rosji od kilku lat działającego programu państwowego wsparcia dla rodzin z dwójką dzieci. Został on zaprojektowany, aby odwrócić negatywne tendencje demograficzne. Istotą programu jest fakt, że rodzina z drugim dzieckiem płatnego kapitał macierzyński (IC) – sumę pieniędzy, której wysokość wzrasta z każdym rokiem.

Odbiorcami Matkapitala już kilka milionów rosyjskich rodzin. Władze uważają, program okazał się być bardzo skuteczne i pozytywne povlilyala celu zwiększenia liczby urodzeń w kraju.

Ten program jest w całym kraju, czyli jego warunki są takie same na całym terytorium Rosji. Jednak w większości regionów na wniosek byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa uruchomiono program tzw regionalnego kapitału macierzyńskiego.

Jaka jest różnica w całym kraju kapitał macierzyński od regionu? Przede wszystkim fakt, że każdy region ustala własne warunki do otrzymania płatności. Odnosi się to zarówno do wielkości sumy pieniędzy oraz zasad jego stosowania.

Głównym źródłem informacji na temat federalnego MK jest oficjalna strona funduszu emerytalnego Rosji (PFR) – pfrf.ru. W odniesieniu do informacji o regionalnym MK, to jest trudniejsze – jest rozrzucone po wielu stron władz lokalnych, które mają więcej niż 80. Jednak ogólnie o warunkach matkapitala regionalnej można na przykład znaleźć na region-matkapital.ru stronie – tutaj Zebrane informacje na temat wszystkich regionach.

Zacznijmy od tej kwoty. Dla federalnego MK – jednorazowo dla całego kraju i dla regionalnych – to jest inna w różnych regionach. Na przykład, w rejonie Moskwy jest jedna wartość, oraz na terytorium Chabarowsk – to coś zupełnie innego. Ponadto moc w każdym regionie mogą zmieniać tę kwotę każdego roku. Nawiasem mówiąc, wielkość federalnego MK średnio cztery razy więcej regionalny (400 tysięcy wobec 100 tysięcy rubli).

Po drugie, ta kategoria odbiorców. Dla federalnego MK – kobiety, która urodziła drugiego lub kolejnego dziecka. Dla regionalny – zwykle kobieta, która urodziła trzecie dziecko, ale w niektórych przypadkach – czwartego lub piątego dziecka. Zdarza się, że ma ograniczenie w zakresie dochodów, gdy prawo do wypłaty są tylko te rodziny, których dochód jest poniżej pewnego poziomu. Zazwyczaj jest to poziom lokalny od minimum egzystencji.

Po trzecie, to warunki użytkowania. Dla federalnego MK znaleźć dokładnie trzy kierunki, w których można spędzić Pieniądze: lepszego mieszkania, edukację dzieci, tworzenie części kapitałowej emerytury matki dziecka. MK na obszary regionalne w każdym regionie może być bardzo różna. Gdzieś w pełni pokrywają się z warunkami ogólnopolskiej MC jeszcze pieniądze mogą być wykorzystane tylko w schronie, trzeci mogą być zakupione do tych funduszy, jak samochód czy meble. W ogóle, to wszystko zależy od tego, gdzie mieszka rodzina.

Są to główne różnice między tymi dwoma płatności na poziomie centralnym i na poziomie regionów, ich terytoriów lub republik. Podsumowując, należy stwierdzić, że ustawodawstwo nie jest na miejscu. Przepisy w regionach często różnią się: zwiększenie kwoty płatności, rozszerzyć stosowanie MC. Więc jeśli masz zamiar dostać matkapital, należy wiedzieć, rzeczywiste dane na temat ostatnich wydarzeń.