586 Shares 2384 views

Co zrobić, jeśli zablokować kartę SD? Porady dla ustalania problem

Podczas pracy z urządzeniami nie powstaje tak rzadką sytuację, która zmusza nas do paniki. Mówimy o karcie pamięci zawierający ważne informacje, które nagle przestały funkcjonować. Co zrobić, jeśli blok SD-Card?


Co do zasady, informacje, że pojazd jest zablokowany, pojawia się w wyniku obrażeń. Jeśli używasz takiej karty w aparacie lub smartphone na błąd karty pamięci pojawia się, a po podłączeniu go do urządzenia działającego na wierszu z systemem Windows wskazuje na potrzebę sformatować urządzenie. Oczywiście, to nie jest dla każdego, jeśli chcesz, aby zapisać informacje, że nie można przejść (format karty SD doprowadzić do utraty wszystkich zapisanych plików).

Na szczęście istnieje wiele programów, które mogą skanować uszkodzonego dysku i odzyskiwania utraconych plików. I chociaż same programy są rzadko bardzo funkcjonalny, mogą być bardzo pomocne. W rzeczywistości bardzo rzadko coś jest faktycznie usunięte lub utracone na zawsze, chyba że jeśli jakoś upuszczać karty SD do kadzi z kwasem.

Dlaczego tak się dzieje?

Nośniki, takie jak karty SD są dość dużych rozmiarów, ale są one kruche i nie podoba mi się nadużyć. Są w stanie dokonać smartfon lub aparat są znacznie bardziej funkcjonalne i uniwersalne. Ale gdy pojazd przestaje działać, istnieje ryzyko utraty zbyt dużo. Taki błąd może wydać i gadżet budżet na kartę SD, cena jest znacznie wyższa niż średnia. Poniżej znajduje się instrukcja koncentruje się na przywróceniu plików, w tym obrazów i zdjęć, wideo i danych tekstowych. Zazwyczaj, dane te są niezbędne. można ponownie zainstalować aplikacje utraconych, a pliki muzyczne można pobrać ponownie z innym przewoźnikiem. Co ciekawe, zasady są takie same dla wszystkich typów plików.

Więc, co zrobić, jeśli blok SD-Card? Nie próbuj formatować dysku, jeśli masz zamiar przechowywać informacje od niego.

Co zrobić najpierw?

Po pierwsze, należy spróbować znaleźć inny czytnik kart. Po włożeniu karty SD w komputerze przenośnym lub wbudowanego gniazda PC, i nic się nie dzieje, spróbuj użyć innego komputera lub czytanie czytnik USB kart. Czasami usterka jest winny portu niż gadżet. Dziś można kupić czytnik USB za niewielką sumę, która będzie brana jako MicroSD i standardowe karty SD.

programy specjalne

Podczas korzystania z tego oprogramowania, nie ma gwarancji, że można uzyskać pliki z powrotem nienaruszone – Zwykle oryginalne imiona utraconych plików, które mogą być problemem dla niektórych osób. Jednak większość użytkowników będzie mógł bardzo szybko zmienić nazwę odzyskane pliki.

Niektóre z tych programów mają ograniczenia dotyczące liczby plików lub objętości danych, które mogą przywrócić, więc zwrócić uwagę i dokładnie przeczytać opis aplikacji przed jej zainstalowaniem. Należy również unikać niepotrzebnych dodatkowych aplikacji, które mogą być pobrane razem z wolnego oprogramowania „opcji instalacji Recommended” Nigdy nie wkładaj czek w We wszystkich przypadkach, wybierz Ręczne i uważnie przeczytać każdą wiadomość wyłączając dodatkowe obciążenie wtyczek i inne oprogramowanie.

ZAR jako przykład takiego oprogramowania

Znany darmowy program do karty SD, która gwarantuje odzyskiwanie danych, – ZAR (Zero Wniebowzięcia odzyskiwania). Prawie wszystkie z tych produktów działa podobnie, ale to daje dobre pojęcie o tym, jak korzystać z tego oprogramowania.

ZAR zainstalować, a następnie włóż uszkodzonej karty SD-czytnik kart PC. Uruchomić zainstalowany program. Być może trzeba będzie wyłączyć oprogramowanie zabezpieczające na urządzeniu, w tym przypadku zaleca się wyłączenie połączenia z Internetem.

W przypadku zapytania, kliknij na opcję, aby przywrócić obraz (za darmo). To pomoże Ci odzyskać utracone dane z karty SD.

ZAR Usługa będzie szukać wszystkich urządzeń, które są zainstalowane na komputerze, należy określić i SD-card. Wybierz żądany dysk, a następnie kliknij przycisk „Dalej”. ZAR będą teraz analizować swoją kartę. To zajmuje tylko kilka minut.

Gdy proces się zakończy, pojawi się lista plików, które zostały przywrócone. W przypadku większości kart SD jest prawdopodobne, że naciskając pole korzeń, będzie można zwrócić wszystkie zdjęcia. Wybierz „Dalej”, a następnie można znaleźć folder, w którym zostaną umieszczone przywrócone pliki.

Pamiętam jeden ważny fakt: trzeba wybrać folder, aby zapisać odzyskane pliki. Należy wybrać lokalizację na dysku twardym urządzenia, zamiast uszkodzenia karty SD. Ta ostatnia opcja nie pomoże! Kwestia, jak przenieść z pamięci na kartę SD, należy pozostawić go na później – najpierw trzeba odzyskać utracone pliki.

To zajmie kilka minut, podczas gdy pliki są kopiowane do wyznaczonego miejsca. Po zakończeniu procesu, przejdź do folderu, który wybrałeś. Można znaleźć większość, jeśli nie cała kwota plików, które próbowały przywrócić. Tak więc, jest to jedna z najlepszych decyzji, gdy karta SD jest uszkodzona.

Jakie inne programy mogą pomóc?

Kolejny dobry wniosek o wydanie karty SD, co pozwala na odzyskanie danych, – CardRecovery. Po włożeniu multimediów do gniazda komputera i pojawia się komunikat o konieczności formatowania, nie rób tego. Pobierz powyższy program z dowolnej witryny tematycznej, uruchom go, a następnie wybierz literę napędu odpowiadającą karcie pamięci do skanowania. CardRecovery W tym procesie aplikacji zajmuje mniej niż 20 minut, a następnie na ekranie pojawi się lista wszystkich zdjęć i innych plików przechowywanych na karcie SD.

Jednak dla niektórych źle uszkodzonego nośnika CardRecovery może nie być w stanie wyświetlić wszystkie dane, i odzysku może zakończyć się niepowodzeniem. Dla kart SD, które zostały poważnie uszkodzone lub złamane, to program będzie bezużyteczny.

Ale jeśli uszkodzenie jest niewielkie karty, CardRecovery jest w stanie odzyskać utracone zdjęcia, nawet po sformatowanie nośnika (ponad 85% przypadków).

alternatywy

Co zrobić, jeśli zablokować kartę SD, a wymienione aplikacje nie podoba lub nie pasuje? Oprócz ZAR i CardRecovery opisanej powyżej, istnieje wiele darmowych aplikacji dostępnych na stronach niszowych. Najbardziej znany i łatwy w użyciu Należą Disk Digger i EASEUS Data Recovery Free. Programy te nie wymagają doświadczenia użytkownika i intuicyjny.

Warto również zauważyć, że wszystkie programy tego typu nadaje się do odzyskiwania przypadkowo skasowanych zdjęć na karcie SD lub na karcie microSD (stosowane w większości nowoczesnych smartfonów i tabletów). Jednakże, jeśli ten sam pojazd później nagrany innych plików, odzyskiwanie utraconych danych byłoby niemożliwe.

Uszkodzenia mechaniczne do ochrony kart SD

Średnia wielkość karty SD został osiągnięty ze względu na jego cienkiej powłoki z tworzyw sztucznych, które mogą być łatwo uszkodzone, jeśli go nosić w kieszeni lub w torbie wśród innych przedmiotów.

Czasami mały przełącznik ochrony przed zapisem może odpaść, z których już karty SD, ponieważ do pracy w aparacie lub innego urządzenia, które jest niezbędne przy korzystaniu stałą możliwość nagrywania. Niezależnie od powodu, dla karty SD została zablokowana dla przypomnienia, że nie będzie w stanie usunąć i przechowywać pliki w tym stanie. W tym przypadku, z sytuacją, tylko jeden – aby przenieść dane na inny nośnik. Jeżeli karta SD jest uszkodzona, tak aby można je otworzyć tylko do odczytu, nie więcej.

Korzystanie z narzędzi systemu Windows

Co zrobić, jeśli blokować karty SD i nie można użyć innego programu? Jeśli karta nie jest fizycznie uszkodzony, a przełącznik (jeśli występuje) jest w dostępnym rejestrze, można zastosować jedną z zainstalowanych podstawowych narzędzi systemu Windows, aby odzyskać dane.

scenariusz będzie zależeć od tego, czy przewoźnik jest wyświetlany w Eksploratorze Windows, czy nie. Jeśli jest wyświetlana, kliknij prawym przyciskiem myszy na nim, wybierz „Właściwości”, a następnie zakładkę Narzędzia. Kliknij „Sprawdź” i Windows skanuje kartę za błędy i staramy się je poprawić.

Jeżeli karta SD nie jest wyświetlana w programie Windows Explorer, znajdź „Start” Zarządzanie dyskami menu. W tego narzędzia można sprawdzić, które dyski Windows mogą „zobaczyć” i zainstalować kartę SD nie przejdzie niezauważony. Dodatkowo, lista ta może zawierać dyski, które nie są litery. Jeżeli nie można ustalić, karty SD do listy dysków, oznacza to, że albo jest ona bardzo poważnie uszkodzona lub czytnik nie działa (być może ze względu na problemy ze sterownikami).

Podczas formatowania karty SD – jedyne wyjście

Jeśli wyświetlana jest karta SD, ale bez litery dysku, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nim i korzystać z dostępnych opcji, aby przypisać literę dysku lub sformatowanie karty w systemie plików Windows. Dane w drugim przykładzie nie są zapisywane, ale karta będzie dostępna do ponownego zapisu.

Jednakże, jak wspomniano powyżej, niektóre aplikacje są w stanie odzyskać dane nawet ze sformatowanych nośników. Oczywiście, nie każdy może pobrać pliki z powrotem w ten sposób, ale szanse na sukces są.