764 Shares 8357 views

Nowoczesne elementy architektoniczne pochodzą z czasów starożytnych

W każdej epoce było wspólne ich podejście do zdobienia budynków. Używany przez architektów i elementów architektonicznych, aby podkreślić styl i przynależności do określonej kultury. Tradycje te przetrwały do dnia dzisiejszego. Elewacje nowoczesnych budynków również ozdobić różne formy dekoracji, następujące stylistycznej kierunku.


Trochę historii

budynki i świątynie pałacowe, zbudowane w starożytnym Egipcie i Sumerze miał kolumny z elementami sztukaterii i malarstwa. Ich zadaniem było utrzymanie konstrukcji dachu. elementy architektoniczne zostały również wykorzystane w starożytnej Azji. W procesie rozszerzania granic starożytnej Grecji istnieje związek z różnych narodów, z których każdy miał swój własny pogląd na architekturę. Z biegiem czasu zaczęliśmy rozwijać pewną europejskich stylów. Elementy różnych kierunkach zmienił swoją formę, uzupełnione o nowe funkcje, bez utraty woli głównego stylu architektonicznego. W starożytności dekoracji elewacji szlifować głównie w marmurze. Rzadziej stosowane granitu i piaskowca. Azja Południowa zna konstrukcje posiadające elementy architektoniczne wykonane z litego drewna. Obecnie modne jest do dekoracji fasad budynków sztukaterie.

Rodzaje dekoracji w projektowaniu elewacji

Zbudowany z różnych elementów nabyć poszczególne funkcje. Architekci z wykorzystaniem frontów wystrój, mają możliwość skorygowania wad budowy, aby stworzyć niepowtarzalny i żywy obraz budynku. W procesie produkcji różnych elementów materiału, co pozwala na podkreślenie linii geometrię i formy. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach znajdują się elementy architektoniczne elewacji budynku, którego nazwiska przychodzą do nas od starożytności – a płaskorzeźby, gzymsy, kolumny, tralki i szczyty, łuki, balustrady, pilastry i wiele innych gatunków ozdobnych. Uważają, że stanowią elementy danych.

oznaczenia

  • Płaskorzeźby. elementy architektoniczne w postaci rzeźb, obrazów, malowideł zdobiących elewację budynków i wystających ze ściany do połowy objętości.
  • Okap. Głośnik elementu budynku, którego zadaniem jest oddzielenie dach od pionowej ściany.
  • Kolumna. Prop pod okapem, które znajduje się w pozycji pionowej. Konstrukcja przypomina trzpień o przekroju kołowym, z rozszerzeniem na górze.
  • Tralki. Elementy architektoniczne elewacji budynku, takie jak tralki, są małe kolumny z rzeźbionymi dekoracji. Grupa stosowane w projektowaniu obudów, takich jak balustrady balkonów, klatek schodowych i innych konstrukcji.
  • Frontony. Trójkątny element o dwie trasy z każdej strony znajdują się powyżej gzyms końcowej konstrukcji elewacji.
  • Arch. Łukowaty sufit otworu w ścianie, opierając się na kolumnach. Są fałszywe łuki dekorowanie ślepego lot.

  • Balustrady. Ogrodzenia, składające się z grup balustrady biegnących wzdłuż wału, most, wzdłuż krawędzi dachu balkonu. Posiada wspornik do montażu dekoracyjnych rzeźb.
  • Pilastry. Dekoracyjny występ znajduje się na górze kolumny lub ściany i mający wzór płaskorzeźba.

Materiał na budowę dekoracji

elementy architektoniczne fasadach obecnie są wykonane z gipsu, betonu polimeryzacyjnego i wiele innych materiałów.

sztukateria gipsowa stosowana w odtworzenie styl architektoniczny, takich jak Empire, czy nowoczesnego rokoko. Gips jest posłuszny i łatwy do modelowania, zyskuje niepowtarzalny kształt, indywidualizowania każdego budynku, który ma w dekoracji elewacji sztukaterie. Gips jest stosowany do tworzenia figury i płaskorzeźby, które zdobią budynek. Ten materiał jest dostępny na rynku, a przy pomocy szablonów, można tworzyć własne unikalne akcenty. Ważne jest, aby wiedzieć, że figury z gipsu jest dość ciężki i zainstalowane na dachu budynku, zapewniają imponującą obciążenia na jej podstawie.

Materiałów, takich jak beton polimerowy składa skruszonego granitu, piasku i mąki kwarcowego. specjalistycznych żywic dla materiału wiążącego. Zaletą betonu polimerowego jest jej lekkość oraz wytrzymałość. Najczęściej materiał ten jest używany do symulacji kamienia naturalnego.

Ponadto, materiał jest trwały GRC jest odporny na działanie zjawisk fizycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Ze względu na swoją prostotę i łatwość mają okazję wymienić elementy wykonywane starą drogę do nowego bez istotnych zmian.

materiały syntetyczne uproszczonego utworzenia złożonych elementów wnętrza. Nowoczesne elementy architektoniczne są proste i łatwe do zainstalowania, który przyspiesza i zmniejsza koszty.