198 Shares 7684 views

Kiełbasa z koniny. Kazy – kazachski kiełbasy konina (przepis)

Co jest kazi (kiełbasa)? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. My również powiedzieć o tym, jak uczynić tę przekąskę i służyć do stołu.


informacje ogólne

Kazy – kiełbasa z mięsa końskiego, które jest tradycyjna potrawa z ludów tureckich. Produkt ten jest wytwarzany przez ubijanie naturalnych osłonek (głównie jelita koń) mięso tłuszczu (z żebra) i przyprawy. Cechą charakterystyczną tego dania jest to, że jelita grubego nie jest wypełnione mięsem i jednego kawałka koniach.

Produkt ten może być stosowany w różnych postaciach (wędzone, gotowane lub provyalennom). Należy również zauważyć, że Kazachowie i Baszkirzy podjęły Kazi wyłącznie w postaci gotowanej, a Tatarzy – wędzone.

Dobór surowców

Przy prawidłowej produkcji kiełbasy mięso końskie okazuje się bardzo smaczne i pachnące. Kazi jest wymagane danie tureckich osób (koczownicze Baszkirów Kirghizes, tatarski Kazachowie karakałpacy i Noghais), który służy wyłącznie do świątecznym stole.

Zanim powiem o tym, jak zrobić taką przekąskę, należy zwrócić uwagę na fakt, że mięso dla tego produktu jest podejmowana tylko z dobrze odżywionych koni, w której dużą ilością tłuszczu.

Funkcje gotowania

Jazda kiełbasa mięso w domu przygotowuje się nie na długo. Dość często Kazi gotować z mięsem i podawać razem jako jednego dużego naczynia. Często do takiej kiełbasy i przedstawione beshbarmak (cienkie plastry i arkusze ciasto, gotowane w bulionie mięsnej)

Niektóre ludy tureckie Kazi wykorzystane do przygotowania Naryn i pilaw. Przy takiej kiełbasy drugim naczyniu uzyskuje bardzo pachnące, smaczne i zdrowe.

Kiełbasa kazi: łatwy przepis

mięso końskie zwane młode konie. Jej specyficzny smak jak bardzo dużo gotowania. Wszystkie rodzaje mięsa jest mięso końskie zawiera największą ilość białka. Ponadto zawiera kwasy fosforu, potasu, miedzi, sodu i aminokwasy. Należy również zauważyć, że w takim produkcie jest praktycznie bez cholesterolu.

Obecnie, kiełbasa mięso końskie jest dość kosztowny przysmak. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup takiego produktu w sklepie, proponujemy zrobić to sam. Aby to zrobić, należy recepturę opisaną poniżej.

Tak więc, musimy:

  • Świeże mięso końskie – około 1 kg;
  • Tłuszcz koń – 500 g;
  • wrzód koński lub inny naturalny pokrywa – około 50 cm;
  • pieprz – około 3 g;
  • grzywny soli morskiej – według uznania;
  • kminek – około '25

elementy przetwórcze

Kiełbasa mięso konia domu odbywa się w etapach. Po pierwsze, produkt mięsny jest dobrze przemywa się zimną wodą, a następnie cięte razem z tłuszczem koni na paski o długości 10 i szerokości 4 cm. Następnie składniki określone w głębokim kubka i aromatyzowane przyprawy (pieprz, kminek i sól). W tym przypadku, wszystkie kawałki mięsa i tłuszczu dokładnie rozciera się z mieszanki przypraw uzyskanych.

Po wykonaniu tej procedury, napełniony zbiornik wymaga okładkę gęstą gazą i pozostawić w chłodnym miejscu na dokładnie 2 godz.

Wytwarzanie otoczki

Podczas gdy produkt mięso marynowane, należy rozpocząć przygotowania naturalnych osłonkach. Jak to zaleca się stosowanie wrzodów koni. Tylko tak można dostać prawdziwe kazachskiej kiełbasy.

Nabyta skórę należy dokładnie płukano w zimnej wodzie i następnie zanurzyć tyle gruba sól morską i przemyć 4-6 razy większa, a w gorącej wodzie.

Proces napełniania powłoki

Jazda kiełbasa mięso w domu tworzy się w taki sam sposób, jak innych podobnych produktów. Aby to zrobić, jeden koniec jelitach konia powinien szturchnąć pałkę, a następnie związać silny wątek. Z drugiej strony, w naturalnej osłonce jest wymagane rozłożyć wcześniej przygotowany farsz. W tym przypadku produkt mięsny musi obowiązkowo być zmieniane z boczku.

Napełnianie jelicie całego konia nadziewane, drugi koniec, niezbędne jest, aby mocno wiązać nici. Jako taki, kiełbasa należy umieścić w pojemniku z pokrywką i pozostawić w chłodnym miejscu.

obróbka cieplna

Bardzo wielu członków ludów tureckich w korzystaniu Kazi szarpnął formularza. Jednakże, do wytwarzania takiego produktu, trzeba dużo czasu. Ponadto, suszenie kiełbasy należy przygotować miejsce, gdzie była przez długi czas (około dwóch tygodni) może wisieć na linie i vyalitsya.

Powiedział, że zdecydowaliśmy się szybko gotować kiełbasę konia i przedkłada go świątecznym stole jako pachnący i obfite snack-cięcia.

Po naturalne osłonki zdobył napełnianie (mięso i smalec z przyprawami) i podwiązywany nici, należy je natychmiast umieścić w dużym żeliwa kotła (czajnik). Dalsze produkty gotowe należy wypełnić zwykłą wodę do picia (najlepiej na zimno) i umieścić na wolnym ogniu. Po gotowaniu produkt brzeczki zaleca się gotowanie przez około dwie godziny. nie powinny być w tym samym czasie zwiększyć ogień. Alternatywnie, osłona może pęknąć konia przyczyniły się do wyjścia nadzienia na zewnątrz.

Należy również zauważyć, że po gotowaniu w wodzie w kotle powierzchni pożywce powinno być utworzone nieprzyjemny szarej piany. Od tego trzeba się pozbyć, stosując łyżką cedzakową. Ponadto, aby zapobiec obrzęk i późniejsze uszkodzenie konia jelito musi ona igłę pierwsze przebicie w kilku miejscach. Działanie to ułatwi wyjście pęcherzyków powietrza spod płaszcza, utrzymując cały formularz Kazy.

prawidłowe Podawać

Teraz, gdy wiesz, jak przygotować prawdziwe kazachskiej koniny kiełbasa, tłuszcz konia i naturalnych osłonkach. Po utworzony produkt może być poddany obróbce cieplnej i całkowicie ugotowane, musi być starannie usuwa się z brzeczki i leży na płaskiej płycie, chłodny.

Przygotować kiełbasa z mięsa końskiego musi być chłodzony, czyść okrężnicy i pocięto na plastry grubsza niż 1 centymetr. Podawaj jako przystawkę zaproszeni goście lepiej z marynowanych cebuli. Smacznego!