192 Shares 2154 views

Phuket: targ rybny, marynarski. Night Market w Phuket

Phuket – południowa prowincja Tajlandii, która przylega do Krabi, ale jest wyspą i nie ma granice lądowe. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii i, w rzeczywistości, jest największą z wysp. Z obszaru kontynentalnych jest podłączony do trzech ogromnych mostów, dzięki czemu goście mogą łatwo odwiedzić ją. Przez długi czas nie było eksploatowane cyny i kauczuku, który pozwala na handel z wszystkich okolicznych wysp. Dziś, w prowincji większość dochodów otrzymanych przez wyspę turystycznej popularności. Ale jest coś, co naprawdę wpływa na wyobraźnię turystyczny, pierwszy przyszedł do Phuket. Rynek nie kończy się tutaj, bez względu na to, ile to poszło. Ryba przechodzi w szeregi warzyw, ci – w sklepach z pamiątkami i tak w nieskończoność.


Nie nowoczesny dom handlowy, ale miejsce jest ciekawe

Rzeczywiście, mieszkaniec miasta tak przyzwyczajeni do lśniącej supermarkety, że może wydawać się nieco dziwne, Phuket. Rynek tutaj jest dość chaotyczna, więc trzeba nauczyć się poruszać w jego głębi. Wielu ludzi na całym kolorowych tace, cenach stałych, zbyt, nie ma potrzeby, aby targować się, aby otrzymać zniżkę. Jednak warto odwiedzić, jeśli doszli do Phuket. Rynek mieszane tacki z gotowymi gruntu, narażone na ciepło 30 stopni, to lepiej, aby ominąć partii. Ale można wybierać prezenty dla całej rodziny. Muszę powiedzieć, że jest stabilny rynek, gdzie istnieje pewien porządek i przejazdami, który został otwarty kilka razy w tygodniu. Każdy z nich wyróżnia się gamy produktów.

Night Market w Phuket

Jest to jeden z najbardziej popularnych miejsc dla handlowców i kupujących. W rzeczywistości, to nie działa tylko w nocy. Pracuje w weekendy od 16:00 do 23:00. Jest łatwo dostępny z Kata, Karon i Patong. Najprostszym sposobem, aby dostać się tam jest lokalnym pick-up. I tu można kupić absolutnie wszystko, co jest, dlaczego rynek noc jest tak popularny wśród turystów wyspy Phuket. Weekend Market nie jest najtańszy, ale ma wszystko, co jest w ogóle możliwe, aby kupić na wyspie, ale także okazja nie było zabronione. Najważniejszą rzeczą – być uprzejmy uśmiech i nie kupić przed sprzedający będzie rzucać cenę o połowę. A jeśli mówimy o rzeczach, które można bezpiecznie podzielić pierwotną cenę trzech.

Rynek noc w Phuket jest bardzo duża, więc proszę o siły do poruszania się po nim. Jakość ubrań jest dość przeciętne, ale jeśli chcesz kupić letnie ubrania, aby wygodnie nosić ją na wakacje, to jest całkiem możliwe, aby znaleźć odpowiednią opcję. I to, co jest naprawdę znany na rynku, więc skończył jeść. Rozległe wiersze gdzie tylko gdy są smażone i pieczone warzywa i ryby, mięso w sosie skomplikowanych. Nie może być tutaj. Sądząc po opiniach, jedzenie jest świeże i smaczne.

Rynek owoców morza

Nazywa Rawai. Phuket znajduje się w morzu, co oznacza, że ryby i różnorodność życia morskiego jest obfite. I to jest prawda, a tu rybacy dzielić się z klientami swoją zdobycz. Jest to najbardziej egzotyczne wszystkich rynków telefonii stacjonarnej, ale jeśli chcesz cieszyć się smakiem świeżych owoców morza, należy odwiedzić Rawai (Phuket). Znajduje się on na tej samej plaży, i jest otwarta codziennie od 14:00 do 19:00. Aby przekazać go, będzie musiał najpierw pokonać szeregi z muszli, perły i pamiątek. Trudno się oprzeć i nie kupić kilka małych rzeczy.

Dla miłośników owoców morza

Ale najważniejszą rzeczą jest czeka na ciebie obok. Rawai (Phuket) urzeka swoich gości z dużą ilością świeżych ryb, homary, kraby, krewetki i inne owoce morza. W dużych miastach są warte dużo pieniędzy i można kupić bardzo tanie. Na przykład kilogram kraby będzie kosztować 200 rubli, krewetki – około 180 rubli. Rynek jest mały, zaledwie 10 tace. Wszystkie stworzenia morskie tu wciąż żywa i są zaopatrzone w metki, które można odnaleźć. Nawiasem mówiąc, baht wobec rubla przede mną 1: 1 Teraz na 1 baht dasz 0,59 rubli. Naprzeciwko taca jest mała kawiarnia, gdzie kucharze przygotują zakupiono połów, biorąc pod uwagę życzenia. Za przygotowanie 1 kg wziąć tylko 100 bat, który jest wystarczająco cena demokratyczne. targ rybny w Phuket jest najbardziej odwiedzanych, co nie jest zaskakujące, ponieważ nie wszyscy turyści w domu można zobaczyć na żywo homara, nie wspominając o tym, aby przygotować go na kolację.

Kata Beach

Tutaj nikt plaża nie jest pozostawione bez uwagi mieszkańców. Po turyści odpocząć tutaj, to znaczy, że mają pieniądze, a jest to sposób na zarabianie pieniędzy dla mieszkańców. Rynki Kata są stacjonarne Wielki Bazar, gdzie szeroka gama różnych produktów. W sumie istnieją dwa, mimo że znajdują się w pewnej odległości od siebie. rynek odzieżowy jest stosunkowo niewielka, tylko dwa tuziny sklepy z pamiątkami i miejsc na wakacje na plaży.

Nieco dalej jest rynek spożywczy. Będziesz musiał przejść na drugą linię do plaży Karon, na skrzyżowaniu skręcić w głąb lądu, a następnie niemal natychmiast znajdziesz się tuż przy rynku produktowego. Istnieje duża różnorodność warzyw i owoców, ryb i życia morskiego, ziół. Ale nie zapominaj, w jaki sposób bahtów wobec rubla, aby nie płacić zbyt wysoką cenę, ponieważ miejscowi kupcy szybko obliczyć te nie notowane i płaci tyle, ile mu kazano.

Karon Beach

Jeśli zapomnisz swoje letnie ubrania w domu, można niedrogo zaktualizować swoją garderobę tutaj. W tym celu, to jest działanie rynku odzieżowym w Karon. Phuket – narodzin słońca i złocistych plaż, co oznacza, że można kupić strój kąpielowy, szorty i kilka koszulek, która potrwa do końca wakacji. Nilton o tym hotelu jest rynek odzieżowy, który obejmuje około 30 sklepów. Pracuje codziennie.

Ponadto dwa razy w tygodniu, nadchodzi rynku „Talat Above”. Odwiedź jego możliwe we wtorki i soboty od 14:00 do 21:00. Sprzedaje świeże owoce, jak również uczynić z nich rozmaite koktajle i szyi.

Na plaży Patong

Tutaj można wybrać się na spacer i poszukać odpowiedniego produktu w dowolnym dniu tygodnia. Fakt, że Patong rynki są uważane za najlepsze na wyspie. Zatrudnia tylko trzy z nich, w związku z czym cały zespół, w sąsiedztwie plaży, jest kolorowe i tętniące życiem rynek, gdzie można kupić wszystko.

Tak więc pierwszy na naszej liście – jest Central Market Bazaan rynku. Jest hali targowej, na drugim piętrze, z których istnieją kafeteria samoobsługowa, która serwuje dania kuchni tajskiej. Obok pawilonu krytym ma rynnach, które sprzedają owoce i warzywa, a także szeroki wybór drinków. Głównym rynkiem zbytu jest otwarty od 7 rano do 17 po południu, a tace mogą pracować w nocy.

Drugi rynek nazywa Malin Plaza. Pojawił się stosunkowo niedawno, oferując swoim gościom rzeczy i pamiątki, kosmetyki i akcesoria. Ponadto, istnieje wiele gotowej żywności i warzyw w rozsądnych cenach. Pracuje z obiadu i do dziesiątej wieczorem. OTOP rynek – największy rynek odzieży na wyspie. Istnieje ogromny wybór letnie ubrania, buty i akcesoria. Otwiera i zamyka o godzinie 10:00 po północy.

rynek indie

Jest mniej popularne wśród turystów, to jest odwiedzana rzadziej. Jednak to, gdzie należy szukać, aby uzyskać pełny obraz kultury tego wspaniałego kraju. Pracuje dwa razy w tygodniu i jest przeznaczony głównie na Thai kreatywnej młodzieży. Tutaj można kupić buty, zabawki i prezenty, plecaki i torby, które są wykonane przez praktykantów, uczniów i studentów. Warto zauważyć, że ceny są bardzo niskie. Ale prezentacja towarów oryginalnych i bardzo wysokiej jakości.

rynki kolejowe

Można je znaleźć na całym terytorium Phuket. Handlowcy przyjść na miejsce w wyznaczonym czasie i miejscu, a turyści zachwycają towarów. Zasadniczo jest świeżo przygotowane. Często można znaleźć na ladzie z szaszłyki z różnych mięs, krewetki i kalmary, ośmiornice i pod różnymi sosami. Bardzo atrakcyjny z punktu widzenia turystów są ciepłe sałatki z sum mięsa, pomidorów i zielonej fasoli, fasoli kapusty i niepowtarzalnym sosem. Potrawy smażone – jest również bardzo smaczne i satysfakcjonujące. Turystycznych oferowane są świeżo upieczone bułeczek, które są owinięte smażone krewetki i warzywa, wiele warzyw i ryżu. Rezultatem jest niesamowite danie.

Osobno należy zauważyć, tajskie słodycze. To owoce kandyzowane galaretki deser z soku naturalnego, oryginalnych herbatników i czekolady. Jeśli zamkniesz kęs tutaj, nie sobie odmówić przyjemności, aby zabrać ze sobą do hotelu słodkiego deseru.

zamiast wniosku

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić słoneczną Phuket, a następnie przejść obok wszystkich rynkach po prostu nie uda. Istnieje zbyt wiele, są one jasne i ciekawy, pełen egzotycznych towarów i żywności. Jednak chcę dać turystom rada jest zawsze poprosić o cenę i porównać go do kogoś, kto prosi właścicieli przyległych zasobników. Zazwyczaj jest to łatwo można zbić co najmniej dwukrotnie. Ponadto, należy zwrócić uwagę na jakość żywności gotowanej. Jeśli warzywa i mięso są smażone bezpośrednio na ciebie, wtedy można podjąć bez strachu. Ale pre-zebrany egzotyczne jedzenie z nieznanych składników lepiej przejść obojętnie.

W każdym razie, trzeba tylko trochę wolnego czasu, aby poznać tego wspaniałego kraju, więc nie staraj się spędzać czas w hotelu. Znajdziesz tu mnóstwo wrażeń, obserwacji i pozytywnych emocji.