515 Shares 9338 views

Orzeszki ziemne: użyteczne właściwości świetny produkt

Użyteczne właściwości orzeszków ziemnych nie do przecenienia. Ogólnie odnosi się do roślin strączkowych i orzechów nazywa warunkowo. Orzeszki ziemne, właściwości, które są spowodowane zawartością wiele witamin, substancji mineralnych i pierwiastków śladowych, jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Jest niezwykle bogaty w różne składniki odżywcze i wystarczającej ilości kalorii (100 g 500 kcal). Z tego powodu trzeba jeść orzechy z umiarem, nawet te osoby, które są w dobrym stanie zdrowia i normalnej wadze.

Orzeszki ziemne: korzystne właściwości dla zdrowia ze względu na bogaty skład owocu

Orzeszków ziemnych zawiera połowę wszystkich niezbędnych witamin ludzkich i ponad ćwierć niezbędnych minerałów. Rdzenie zmieniać swój wyborny smak i zawierają około 50% tłuszczu, 80% z nich – nienasycone (mono i polikwasy). Kompozycja ta pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Ponadto, orzeszki więcej niż 30% białka, wiele z nasyconych i nienasyconych kwasów aminokwasy, witaminy B1, s, D, B2, A, E, biotynę, foliowego i kwasu linolowego, i inne pierwiastki śladowe.

Białka zawarte w orzeszkach ziemnych są doskonałe wartości aminokwasów, ze względu na to, że są łatwo absorbowane przez organizm szybko i daje uczucie sytości. W związku z tym, często jest podstawą diety mających na celu zmniejszenie masy ciała i jest bardzo popularny wśród modeli.

Tłuszcz zawarty w orzeszkach ziemnych, posiada choleretic efekt, który jest bardzo przydatny w leczeniu choroby wrzodowej lub zapalenia żołądka.

Orzeszki posiada korzystne właściwości, które pomagają poprawić pamięć, uwagę, słuch, normalizują wątroby, układu nerwowego, serca i innych narządów wewnętrznych i zwiększa potencję.

Zawarte w orzeszkach ziemnych kwas foliowy aktywuje wzrost i odnowę komórek.

Ponadto wykazano, że skład produktu obejmuje ogromną ilość przeciwutleniaczy – substancje, które chronią komórki przed wolnymi rodnikami, które są szkodliwe dla organizmu.

Najwyższe polifenole posiadają właściwości przeciwutleniające. W zależności od składu chemicznego, są one podobne do przeciwutleniaczy czerwonego wina. Są one przydatne w profilaktyce chorób serca i naczyń, przedwczesnego starzenia się skóry, niedokrwienie, miażdżycy. Ponadto, elementy te zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.

Orzeszki ziemne są bardzo przydatne dla osób z wysokim nerwowy pobudliwość, bezsenność i utrata siły ze względu na działanie uspokajające. Ponadto spożywanie orzechów może poprawić potencję u mężczyzn i kobiet.

Badania twierdzą, że włączenie do diety orzeszków ziemnych i jego przetworach może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia.

A jeśli używasz cenny orzechów dziennie (20-30 rzeczy w ciągu dnia), wkrótce unormować tworzenie krwi i wygładza zmarszczki. Więc nawet jeśli minimalna ilość orzeszków ziemnych spożywane, użyteczne właściwości jego niezaprzeczalne i będzie miało pozytywny efekt.

Orzeszki ziemne i ma zdolność do wzmacniają układ odpornościowy i pomaga naszemu organizmowi łatwo przenieść stres i okresy depresji. Wszystko to jest ze względu na zawartość tryptofanu – aminokwasu potrzebnego do produkcji serotoniny, tak zwanego hormonu radości. Dzięki stałym przepływie tryptofanu, poprawy kondycji ludzkiej i depresja odwrotu.

Zawartość niacyny (witamina B3, orzeszki ziemne), poprawia pamięć i poprawia koncentrację. Pomaga to bardziej skutecznie rozwiązywać codzienne problemy i znaleźć wyjście z różnych sytuacji szybciej.

Doświadczenia potwierdziły zdolność fitosteroli w nakrętce do zapobiegania i spowalniających postęp nowotworu.

Na pytanie „Czy orzeszki użyteczne?” Powstał w naszych przodków. W medycynie ludowej jest stosowany jako środek, aby pozbyć się męskiej i żeńskiej niepłodności.

Ten produkt jest bardzo skuteczny w leczeniu dzieci krwotocznego skazą, której towarzyszy zmniejszenie krzepliwości krwi, liczne krwotoki pod skórą, itp

Olej arachidowy – niewyczerpane źródło użytecznych właściwościach

Z orzeszków ziemnych i wyprodukowane masło orzechowe. Przydatne właściwości, jest on powszechnie stosowany w kuchni, w medycynie ludowej i kosmetologii.

Od jakości masła orzechowego jest blisko Olive, ale cena jest znacznie bardziej atrakcyjny niż on. Jest o wiele bardziej ekonomiczne i smażenia potraw nie pali i nie palić. Sałatka z tych olejów są nie tylko użyteczne, ale także obniżyć koszty o 2 razy.

olej arachidowy jest stosowany w leczeniu trudno gojących się ran lub ropnych.

Ponadto, jest on dodawany do różnych linii kosmetyków dla produktów pielęgnacyjnych twarzy i ciała.

Olej zawiera nienasycone tłuszcze, pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Dodatkowo, masło orzechowe jest doskonałym żółciopędnie, ale kiedy orzeszki ziemne.

Więcej oleju z orzeszków ziemnych docenione na obecność wielonienasyconego kwasu linolowego, co protivoskleroticheskoe działania.

Opisać korzyści z orzeszków ziemnych może być długa. Jednak za pomocą nakrętek, należy pamiętać, że optymalna dawka dziennie to około 30 sztuk. I przed leczeniem to należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ produkt należy do alergenu.

Zapalenie stawów, zapalenie stawów i dna, uniknięcia dużych dawek – może to spowodować nasilenie.

Surowe orzeszki ziemne może prowadzić do problemów trawiennych. Należy pamiętać, że muszle Peanut – silny alergen, więc przed jedzeniem orzechy trzeba smażyć i czyste.

Jeśli nakrętki są przechowywane w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności, pojawiają się pleśni. Produkuje toksyny, które mogą mieć wpływ na ludzki organizm osłabiony.