288 Shares 7284 views

dżem morelowy. Przydatne właściwości owoców i receptur


Lato – idealne porze roku, nie tylko dlatego, że można wygrzać się w promieniach jasnym słońcu i pływać w wodach. Ale również ze względu na fakt, że dojrzewa wiele przydatnych i pysznych owoców. Tak więc, w lipcu i sierpniu sprzedaży pojawiają się morele, którzy lubią niemal wszyscy. Ale oprócz doskonałego smaku, to owoce niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest.

Po pierwsze, zawiera ilość przydatnych fruktozy.

Po drugie, konieczne jest, aby zauważyć obecność karotenu, co ma korzystny wpływ na wizji i ludzkiej skórze, dzięki czemu elastyczna i świeża.

Po trzecie, moreli – lider liczby potasu, co jest istotne w przypadku chorób sercowo-naczyniowych i chorób nerek. Jest dobrze wyświetla, gdy jest ona potrzebna nadmiar płynu. Ponadto zawiera elementy, takie jak fosfor i magnez, które są zdolne do aktywacji procesów przemiany materii w mózgu i ciała śladowych.

Po czwarte, owoc ma wystarczającej ilości żelaza, witaminy A, kwasy organiczne i jodu.

Kalorii morela mały – 46 kalorii na 100 gramów.

Oprócz korzystania z owoców w postaci surowej, to ma dużą liczbę receptur. Na przykład, dżem morelowy jak niemal wszystko. Szczególnie dlatego, że jakość i użyteczne witaminy bogactwo zachowane po obróbce cieplnej. Unikalny aromat, bogaty jasny pomarańczowy kolor i dobry smak jest w stanie ocenić każdy. Pyszny smak i wygląd to przyczyniło się do faktu, że przyjemność produkowanych hormonów, które stymulują procesy metaboliczne w organizmie i, oczywiście, proces odmładzania.

Porozmawiajmy o tym, jak zrobić dżem morelowy bez kamienia.

Musimy kilo dojrzałych ale nie uszkodzone i owoców miękkich. Są starannie przemyto cięte na połowy, a ekstrakt nasion. Pojemnik wylewać 1,3 kg cukru, dodać szkło wody. Teraz stawiamy na ogniu i doprowadzić do stanu, aby stać się syrop światło. W tym przypadku można już iść spać delikatnie owoce. Mieszać dżemem morelowym okrężne ruchy w jednym kierunku. Tak szybko, jak się zagotuje, wyłączyć i ostudzić całkowicie dla niego. Dalsze znów doprowadzić do wrzenia i zdjąć z gazu. Możemy wykonać tę procedurę jeszcze dwa razy. Z tego syropu gotowania staje się przezroczysty bursztynowy, a morele nie są gotowane miękkie. Naczynie wylano do sterylnych słoików i pokrywki zamykania.

jam moreli kośćmi przygotowanych z owoców kolirovannyh (5 kg). Wśród nich ostrożnie, za pomocą ołówka wyjąć kości z którego można dostać się rdzeń i zdjąć skórę. Każdy morela nakłuć wykałaczką i włóż nasienie wewnątrz. Ponadto jest to konieczne, w celu przygotowania syropu cukrowego z trzech kg cukru i dwa kubki wody. Zagotować i dodać owoce. Teraz możemy zmniejszyć ogień i gotować dżemem morelowym na około dziesięć minut po płyn dojdzie do wrzenia. Chłodny i powtórzyć jeszcze 2 razy. Gotowość być określona następująco: jest to niezbędne do syropu kroplówka spodka: jeśli nie rozprzestrzenia, dżem jest gotowy. Gorący zakasać jego wysterylizowanych słoików, przewrócić pokrywę i zamknąć na kilka godzin kocem.

Dietetyczny dżem morelowy przygotowuje się następująco: a kilogram jest bardzo dojrzałe owoce umyć i korba szlifierka. Następnie wlać 300 g cukru i gotować na wolnym ogniu, stale mieszając, aby nie spala tę mieszankę. Gotować przez piętnaście minut po ugotowaniu. Potem rozszerzył się wytwarzać w znany sposób sterylizacji słoików rolki je. Okazuje się bardzo smaczne i dietetyczne zacięcie. Zaleca się przechowywać go w chłodnym miejscu.

Bon appetit!