339 Shares 9410 views

Fabuła Gogola „Nos” – opowieść o wielkim fałszerzem

Produkt z "The Nose" Gogol napisał niezwykłe. Historia, niestety, wciąż niesłusznie postrzegany przez większość fanów jego twórczości. Nawet eksperci błędnie zidentyfikowany jako absurdu opowieść gatunku. W rzeczywistości jednak jest to historia-epigram, historia-szyfr. W każdym razie, nie jest stworzony do programu nauczania.


Jako tabeli szyfrowania używanego przez autora niezwykle popularne (wielokrotnie wspomniany przez Puszkina) „Dream” Martina Zadek. Bez dokonywania za pomocą faktycznego materiału zastępczego historii nigdy nie publikowane. Po Nikolai dość ostro wyśmiewał wulgarne konkretną osobę świecką, wysoki urzędnik, znany w Petersburgu. Nieszczęśnik pozwalał sobie robić obsceniczne rzeczy jednocześnie napędzany nadzieje genialny małżeństwa. „Nos” zaburzenia niepotwierdzonych tych planów złożyliśmy podsumowanie Gogola. Rzeczywiście, wiele chcąc Przeznaczenia, trzeba być człowiekiem.

Gogol ukryty tekst był przejrzysty dla współczesnego myślenia tak, że jego przyjaciele, wydawcy i Shevyrev Pogodin, łatwo je otworzył i nawet wrócił rękopis z powrotem, uważając ją „Dirty Laundry”. Jednak Puszkina „fantastyczny”, „oryginalny”, „żart”, jakby był zachwycony i osobiście opublikował pracę.

Zacznijmy zaprezentować czytelnikom odszyfrowane podsumowanie. nos Gogola początkowo „paluszki” do bohatera – Platonu Kovalevu, prowincjonalny, nieobciążony intelekt posiadająca uchwyt kariera. Przybył w Petersburgu po służbie na Kaukazie. Reputacja Obrońcy Ojczyzny kompensuje wykształcenia, wiedzy, doświadczenia. Wszystko to wiemy ze słów autora. Ale nawet więcej, uczymy się przez naniesienie wspomnianej książki wymarzony. Kovalev ma wysokie patronów, to charakteryzuje się wykrochmalonym kołnierzem (prestiż, a także ubezpieczeń społecznych), otrzymuje sprawiedliwego wynagrodzenia – wąsy (zysk). Obsługa była w porządku, oficjalne „na żywo full”, w jego rozumieniu, nie ogranicza się nawet konwencje moralne. Ale nagle, zupełnie nieoczekiwanie, podsumowanie Gogola „The Nose” staje się najwyższa intrygi, kiedy obudziłem się rano, nasz bohater patrzy w lustro przez długi czas (zdaniem innych o nim), a wykryje nieobecność nosa (rozwód, strata). Ie marzyć interpretacja sugeruje, że cenionych im małżeństwo jako wariant obliczania wzbogacania zdenerwowany.

Wróćmy do oficjalnego tekstu. Sprawcą zniknięcia nosa – bardzo zdecydowany osobowość – fryzjer Ivan Yakovlevich. Postać ta, z jednej strony, do przeprowadzenia pewnych działań, az drugiej – z pomocą wskazówek Gogol pomaga zrozumieć, co robi nieprzyzwoitych rzeczy urzędnik. Był pijakiem (oskarżenia, wstydu). Książka sen interpretuje proces ścinania jako zdradę, wstyd, wstyd. Gogol wielokrotnie wspomina swoje „śmierdzących rąk.” Rzeczywiście, oszustwo i szantaż – rzemieślniczy „fryzjera”. Ale gdy ten niski człowiek po prostu przyszedł do rąk zysku. On jest chlebem (dochód) znalazł nos Hero (dobrego imienia i reputacji). Barber postanawia szantażować urzędników.

Jest to bez skazy walczył na Kaukazie „? Obrońca Ojczyzny” Podsumowaniu Gogol „The Nose” jest ważne, aby nie zapomnieć, aby wnieść istotny szczegół – mnóstwo pod ręką Kovalev dzwonków (połączeń i relacji). Precious uszczelnia również nazwy dni tygodnia reprezentowania jego pojedyncze spotkanie ze „złych dziewczynek.” Na poparcie powyższego posterunkowy spada frazę, że ludzie mają przyzwoitą nos na miejscu, korelowanie głównego bohatera z ludu „ciągany po obscenicznych stron.” Ponadto, list od matki pani Podtochina stajemy się świadomi niekontrolowanej aktu Kovalev w stosunku do młodej dziewczyny. Tutaj masz bohatera wojny kaukaskiej, marzenia o ślubie opłaca!

Fabuła Gogola „Nos” dostaje szybki rozwój, gdy fryzjer próbuje rzucić znalazł nos do rzeki (rzeka – przemówienia, rozmowy), ale policja zatrzymała go. Oczywiście, szantażysta został zatrzymany, gdy rozsiewa pogłoski. Nieprzyjemne przygody stają się publiczne. (Tłum, kwadrat, szerokie ulice oznaczać postępowanie skandali negatywną opinię publiczną). Orientacyjny alegoria, gdy Nos świątynia (dobre imię i reputację), który stał się niezależną osobę, pokornie modli. Jednocześnie oficjalna Kovaleva spojrzenie na Kościół skupia się na młodych kobiet. To oddzielenie pokazuje, że dobre imię urzędnika ostatecznie utracone.

Jednak los korzystne dla niego. Szef policji zwraca nos, fryzjer znaleźć złoczyńcę i złapać. W historii pojawia Ivan ze świecą (świecy – do niespodziewanego szczęścia). Leje jasne światło przez zamknięte drzwi (do pierdnięcie, przezwyciężając opór innych ludzi). Dlaczego jest tak szczęśliwy Platonu Kovalevu? Czy dlatego, że historia, na szczęście dla niego, będzie w dniu 25 marca, w dniu Zwiastowania?