536 Shares 9251 views

Winogrona: Schemat sadzenia sprężyny

Dziś winogron jest znany na całym świecie, jest ceniona za smaczne i zdrowe jagody dla wielkich win, które jest wykonane winiarzy. Pielęgnować to zaczęło się w starożytnym Egipcie i Mezopotamii w 5-6 tysiącleciu pne, ale wyglądał na długo przed człowiekiem.

Obecnie istnieje 8,000 odmian winogron, które są o 10 000 lat uprawy składa się głównie z jego gatunku – American, Azji Wschodniej i Eurazji. Ogrodnicy często umieścić swoje ule w ich okolicy lub stworzyć piękne łuki winogron w sądach.

Wybór miejsca do sadzenia

Wielu wczasowiczów marzyć mieć na miejscu rosły smaczne i zdrowe winogrona. Schemat ten krzew sadzenia rozpoczyna się właściwy dobór miejsca. Jest ona określana przez warunki klimatyczne i położenie działki:

 • Jeśli lato suche i nie ma możliwości częstego podlewania, możliwe jest, aby zorganizować winnicę w miejscu, bardzo blisko do wód gruntowych.
 • Gdy lato jest chłodne, winogrona muszą zmagać się na ciepło, więc może zaoszczędzić około krzaki sadzić drzewa, które będzie posiadać.
 • Program sadzenia winogron w wilgotnym klimacie wymaga fizyczną lub luzem stok dla dobrej wentylacji. Krzewy powinny być sadzone w poprzek na osunięcia się ziemi, które tworzą się podczas podlewania, nie wyciągnął je w dół.
 • Często ogrodnicy wolą sadzić winorośl w pobliżu domu. Schemat sadzenia w tym przypadku zakłada się minimalną odległość od struktury 2 m. W ten sposób chronić podstawę pękaniu.

Ważne dla przyszłości obfitego żniwa jest przygotowanie gleby przed sadzeniem winogron.

przygotowanie gleby

Schemat sadzenia winogron wiosną zakłada przygotowywania zagłębienia docelowych. W przypadku tej instalacji jest bardziej odpowiedni piaszczysto-gliniasta glina ziemi, ale również innych rodzajów gleby może być dostosowana. Na czarnej ziemi, na przykład, dodać tyle piasku i nawozów, a szybki wzrost siewek usług.

Wytwarzanie otworów sadzenia powinny być przeprowadzane lub spadek lub 3-6 tygodnie przed posadzeniem sadzonek. W tym czasie pit osiądzie, i się będzie przyswojone gleby nawozów i rozprowadzić na nim.

Prawidłowo wykopano otwór, jak pokazano wzoru sadzenia winogron (zdjęcie poniżej), powinny posiadać parametry 60h60h60 cm lub więcej. Gdy wykopano dół warstwa podatny grunt należy odstawić do zapłodnienia. Ułatwiają mieszanie gleby z próchnicy i słoik z popiołów. Dolną warstwę mieszano z piasku i żwiru, a umieszczone na dnie wgłębień, na kolejnej warstwie 20-25 cm – .. płodny zapłodnione mieszano przez dodatkowe 20-25 cm, a następnie przygotowanie materiału do sadzenia.

Przygotowanie siewek i sadzonek

Schemat 2 obejmuje sadzenie sadzonek winorośli metoda – lub sadzonek.

Sadzenie sadzonek jest jej technologia:

 • Chibouk moszczu gronowego pierwszy upraw. W tym celu, ostry nóż odciąć dolną część w pobliżu dna oczka i górny lewy 2-3 cm powyżej górnego winorośli oczko.
 • Dzielenie należy nasączyć wilgoci, które umieszcza się w czystej wodzie przez 2 dni.
 • Po trzpień wypełniona wodą, przy czym górna część powinna być zanurzone w stopionej parafiny, i umieścić w dolnej stymulator wzrostu złożony z 1 łyżeczka miodu w 1 litrze wody. Moczenie sadzonek rozwiązanie dziennie.

Następnie trzpień mogą być sadzone w dołki przygotowane. Aby sadzonki kiełkującego szybciej, można przeprowadzić prace przygotowawcze w lutym, umieszczając je w plastikowych kubkach lub butelkach. Po przeprowadzeniu wstępnych prac na wiosnę w otwartym polu nie będzie problemu sadzić winogrona. Schemat sadzenia rozpoczyna się od przygotowania pojemnika:

 • Musimy odciąć szyjkę butelki i zrobić otwory w dnie.
 • Na dole wylewa drenaż, a na nim 7-8 sztuki. pochvosmesi łyżki.
 • Udostępnianie włożony do butelki i posypać trocin parze.
 • Ucieczka na pokrycie plastikowy kubek i umieścić go na parapecie po słonecznej stronie, wdrażania cięcia oko z okna.
 • Butelki powinny być umieszczone w zasobniku i przeniesienia podlewanie, wlewając go w wodzie do 0,5 cm.

Puszki, butelki bez konieczności usuwania pędów aż nie będzie w nich uważnie. Temperatura, która jest wymagana do uprawy sadzonek jest +20 … +25 stopni. Tak więc, w czasie lądowania w otwartych chibouks naziemnych dać silne korzenie i pnącza szybko przejść do wzrostu.

Sadzenie sadzonek winogron

Sadzonki winogron sadzenia Program jest niezwykle prosty. Po przygotowaniu szyb sadzenia na korzenie siewek do cięcia, pozostawiając jedynie 10-15 cm. W czasie sadzenia, że ważne jest, aby rozprowadzić równomiernie na dnie otworu, w odległości 35-45 cm od powierzchni.

Vine zalecane nachylenie w kierunku jej dalszego rozwoju. Pomoże to izolować młode krzewy na zimę, skłaniając je do ziemi.

Korzenie pokryte uprzednio przygotowanej mieszaniny ziemi i ostrożnie wlać ciepłej wody. Zazwyczaj wystarczająca ilość 2-3 wiadra, następnie 5 cm rozdrabniania gleby torfowe lub sieczki i trawy.

Jeżeli na podstawie ewentualnego mróz, rośliny powinny obejmować overnight pudełka wykonane z tektury lub tworzywa sztucznego, aż się silniejszy.

Dbanie o winogron po posadzeniu

Chcesz rozwijać pyszne winogrona? Schemat sadzonki sadzenia transfer nie zakończy się w otwartym terenie. Ważne jest, aby prawidłowo dbać o młodych sadzonek:

 • Winogrona lubi luźną glebę w dobrej wentylacji, więc często konieczne jest, aby rozluźnić ziemię.
 • Podlewanie powinno odbywać się tylko pod korzeń, tak aby nie nastąpiło osiadanie gleby. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po posadzeniu roślina potrzebuje podlewania w szczególności. Ponieważ jest to konieczne, aby przystosować się do nowego środowiska. Podlewanie powinno być częste i obfite, zwłaszcza jeśli pogoda jest sucha.
 • Ważne jest, aby upewnić się, że młode sadzonki nic ukrywać, ponieważ potrzebują dużo światła słonecznego szybko rosnąć.
 • Młode liście wymagają więcej zapłodnienia, która może produkować mocznik. Pierwszy rozpylanie odbywa się tak szybko, jak liście będą stanowić, następny – po 2 tygodniach, kiedy będzie intensywny wzrost winorośli. Dalsze rozpylanie schemat co 30 dni aż do połowy września.

Przeprowadzenie tych prostych czynności regularnie, po 2 latach, można uzyskać silne i zdrowe krzewy, a trzeci zebrać solidną wydajność.

profilaktyka

Aby młode winorośle dorastają w pełni, powinny być chronione przed szkodnikami i chorobami, zwłaszcza pleśni. Młode krzewy trzeba sprężynę spryskane roztworem siarczanu miedzi w 100 g w 10 litrach wody.

Rozpylanie lato prowadzi się z roztworu (25 g w 10 litrach wody) Polichromowanej do profilaktyki i po każdym deszczu. Ostrożność ta będzie chronić rośliny przed chorobami grzybowymi i zgnilizny.