873 Shares 7824 views

Chcesz otworzyć restaurację? Biznes plan pomoże

Chcesz otworzyć restaurację? Biznes Plan – jest pierwszą rzeczą, którą trzeba myśleć. Inwestorzy są obecnie zainteresowani takimi projektami. Jeśli będziemy oceniać przyszłe inwestycje szorstki, następnie jeden metr kwadratowy trzeba będzie zainwestować co najmniej tysiąc dolarów. Średni okres zwrotu z takich instytucji jest od półtora do dwóch lat.

klasyfikacja

Jeśli chcesz otworzyć restaurację, biznes plan powinien rozpocząć się dopiero po decyzji o koncepcji. Zakłady są teraz zwykle podzielony na Szybko przekąski, Midlevel i luksusu. Można otworzyć bar, kawiarnia, kawiarnia, duża restauracja. Wszystko zależy od tego, czy masz pewną kwotę. Oczywiście, należy rozumieć, że restauracja wykwintna znajdą szeroką gamę produktów, najwyższy poziom komfortu, wyrafinowania wnętrza, wysokie ceny. Koszt usług w placówkach miernych poniżej. Ale menu jest zróżnicowane. Jeśli chodzi o fast food, istnieją zwykle samoobsługa i specyficzny zestaw dań.

Szczegół właściwości

Jeśli zdecydujesz się zorganizować restauracja, biznes plan powinien szczegółowo opisać wszystkie swoje działania w tym kierunku. Tradycyjnie zaczyna się od znalezienia lokalu. Czynsz jest teraz kosztuje od 200 $ za metr kwadratowy rocznie. Jeśli mówimy o centrum biznesu, cena wzrasta pięciokrotnie. Okazuje się, że w sypialni, można spędzić od 3 do 16 tysięcy miesięcznie. Literat ludzie zalecić przeprowadzenie badań rynku dla danego pomieszczenia. Oznacza to, że trzeba nauczyć się przepływ ludzi, otoczenia konkurencyjnego, dostępność miejsc parkingowych, wygodne wejście, liczbę potencjalnych klientów i inne szczegóły. Jest to bardzo przydatne informacje. Nie rozumieją sytuację na rynku, to nie ma potrzeby, aby myśleć o tym, jak otworzyć restaurację. Plan operacyjny obejmuje wszystkie wyniki takich badań.

Wybór kuchni

Na dania z jakiego kraju będzie oferować klientom zależy w dużej mierze od wyposażenia technicznego i restauracji. Instytucja musi mieć pewien kierunek, albo pozostać niewidoczny w strumieniu podobnych miejscach anonimowa. Restauratorzy są zwykle oparte na rodzaju kuchni, wyznaczyć obszary tematyczne: Home, motoryzacja, sport i inne. Egzotyczne w naszym kraju, pomimo konwencjonalnej mądrości, nie ma powodu popularność. Ale biznes plan z kuchni rosyjskiej restauracji z pewnością będzie udany.

papierkowa robota

Nie można zrobić po otwarciu restauracji bez uzyskania wielu pozwoleń i licencji. Jest to główny punkt, który przeraża początkujących przedsiębiorców. Aby rozpocząć z umową leasingu, a kończy wszystko, aby uzyskać pozwolenie od administracji lokalnej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, straży pożarnej i tak dalej. Lista jest długa. Zauważ, że w przetwarzaniu dokumentów zajmie co najmniej kilka miesięcy. Aby zapłacić za wszelkiego rodzaju pomoc będzie mieć około 1000 dolarów.

Personelu – kluczem do sukcesu

Pierwszą osobą, trzeba znaleźć to szef kuchni i menedżer. Na tych ludzi opiera się sukces każdej restauracji. Należy pamiętać, że praca z pracowników powinien być dobrze opłacani. Musisz starannie wybrać polecenie od kierownictwa do czyszczenia.

ważne niuanse

Sprzęt nie jest warte oszczędności. Dobre opinie są producenci włoscy i angielskim. Sprzęt wykonany w Rosji, niestety, ma najniższą jakość. Przyzwoita suma zostanie przeznaczona na promocję. Dzisiaj reklama jest kosztowne.

Jeśli plan otwarcia restauracji biznesowe napisano kompetentnie i sprawnie realizowane, przedsiębiorstwo opłacalność i może sięgnąć 50 proc.