733 Shares 5607 views

Katon-Karagay – unikalny park narodowy w Kazachstanie

Katon-Karagay – obszar administracyjny i rezerwatem przyrody. Jest to wyjątkowe miejsce na terytorium Kazachstanu. Zgodnie z jego atrakcji, cechy krajobrazu, różnorodność flory i fauny w czternastym roku dwutysięcznego roku został uhonorowany włączenia na listę dziedzictwa specjalnie chroniony przez UNESCO. Obszar ten jest jednym z dziesięciu najlepszych miejsc, popularny wśród mieszkańców Kahstana i zagranicznych turystów. Zobaczmy, co był tak wspaniały.


Położenie parku narodowego, klimat, topografia

Katon-Karagay znajduje się w wschodnim Kazachstanie. Prawie wszyscy jego terytorium znajduje się wewnątrz systemu górskiego południowego Ałtaju. To imponujące strome góry ze szczytami pokryte śniegiem, który często wzrosnąć do trzech tysięcy metrów nad poziomem morza. W północno-wschodniej części rezerwatu graniczy z Republiką Ałtaj (Rosja), na południu – z Chin. Istnieje wiele szybkich, górskich rzek, niezwykłe dla jej dzikim pięknem i niebieskawy kolor wody – Bukhtarma, White Berel. Najwyższe skaliste grzbiety i Katon-Karaga – Katun i Southern Ałtaj.

Rośliny i zwierzęta

Flory i fauny rezerwatu jest niezwykle bogaty. Katon-Karagay ma trzydzieści gatunków roślin reliktowych, które w innych miejscach praktycznie zniknął. Mighty gór otaczających zieloną gęstwinę gęsty pierścień. Istnieją praktycznie żadne pożary i śladów działalności człowieka. Cedry, świerk, jodła, modrzew i brzoza i osika nie są miłe dla oka, tylko z jego niekończącymi się przestrzeniami, ale także dać schronienie niedźwiedzie, łosie, sobole. Tutaj można znaleźć irbis, Marten argali, złoty orzeł. Kilka gatunków zwierząt i ptaków, są rzadkie.

Krajobrazowe, pomniki przyrody

Dla turystów jest to miejsce kultu – Katon-Karagay. Natura jest nie tylko bogata i różnorodna, ale także zaskakująco malownicze. Jest wysoki i wspaniałe góry, lasy, zielone krzewy szybko potężne rzeki i jeziora z czystą wodą jak łza. Wśród zabytków rezerwatu zajmuje pierwsze miejsce granicznych biceps szczyt Belukha, który znajduje się na kordon Rosji i Kazachstanie. Jest to najwyższy szczyt Ałtaju, a cała Syberię – wznosi się nad morzem z ponad czterech tysięcy metrów. Jej górna część jest odzwierciedlone w wodzie niewielkiego ale niezwykle pięknego jeziora Caracol. To jest jak głębokiej miski, otoczony sosnowym lasem, co prowadzi bezpośrednio do łąk alpejskich. Dwa kilometry od jeziora można zobaczyć kilkanaście kaskadowe wodospady i kaskady. Przyciągają one również turyści z jego pięknem.

Katon-Karagay i posiada inne piękne wodospady kaskadowe. Arasan i Rakhmanovsky nie są daleko od termalnego kąpieliska. Lokalne źródła zawierają radon. Rakhmanov leczeniu chorób stawów i kręgosłupa. Kokkol na rzekę, która jest dopływem Białej Berel, jest to największy wodospad w Ałtaju. Od stromym przepływu ramię vosmidesyatimetrovogo szerokość 10 m spada na głębię, a jego boczne dysze węże prowadzony na kamieniach. Na jesieni wody w minut pyłu Kokkola jest ukształtowany tak, że powietrze jonizuje się w dolinie.

atrakcji kulturalnych i historycznych

Katon-Karagay (Kazachstan) od dawna przyciąga ludzi. Tu przyszedł pasterzy, myśliwych i handlowców. Nie bez powodu jest tu północna (lub tak zwany złoty) oddział drodze Jedwabnego do Mongolii i Chin. Ta starożytna droga, którą kiedyś karawany jucznych zwierząt ładunkiem szlachetnymi tkaninami, jest bardzo malownicza. Do tej pory jest to możliwe do spaceru lub jazdy od wioski do przełęczy Archaty Ukokskogo. Nawet w parku narodowym zachowanych kopców czasów scytyjskich (IV wieku pne). Największy z nich – Berel kompleks pochówku, która ma nie tylko artykułów gospodarstwa domowego i biżuterii, ale również zmumifikowane szczątki szlachetnych ludzi i ich konie (z powodu wiecznej zmarzliny). Znaleziono pokój pochówku wielu złota biżuteria, tkaniny. I zachowane organiczne można przywrócić obraz tych, którzy żyli w czasach starożytnych.

Nawet w rezerwie są pomniki ostatnich epok – tzw austriackie drogi z widokiem na góry i pustynię Kyzylkum, wybudowany przez czeskiego więźnia w czasie pierwszej wojny światowej. Rozumie się samo przez wiele pomników przyrody. Dawnej kopalni wolframu Kokkol został zbudowany na wysokości trzech tysięcy metrów. Tutaj też prowadzić turystów.

leczenie

Jak już powiedzieliśmy, nie tylko w podróży zapewnia wyjątkowe możliwości Katon-Karagay Parku Narodowego. Sanatorium „Rakhmanov”, znajduje się na tych samych wodach termalnych, traktuje klientów koktajle lecznicze, zioła, jak również poroża reniferów infuzji. wanny i prysznice radonu, a także pić ten skład pomaga zapalenie stawów i zapalenie błony śluzowej żołądka. I tu popularnie owinąć borowin od źródła Moiyldy. Sanatorium znajduje się w quadach górskich na prawie tysiąc osiemset metrów, w strefie granicznej między czterema państwami. Dlatego też, aby tam odpocząć i przekazać niezbędne zmiany w procedurach medycznych, należy uzyskać specjalne zezwolenie.