418 Shares 7005 views

Co może być spowodowane przez ból w klatce piersiowej w środku klatki piersiowej?

Dyskomfort w okolicy klatki piersiowej może być bardzo poważny objaw. Istnieje wiele ważnych narządów, dla normalnego funkcjonowania, co powoduje ból w mostku, może stać się poważną przeszkodą. Mogą ukryć w różnych patologii, od problemów z jelit do choroby aorty. Skąd wiesz, że to, co organizm nie jest tak?


Ból spowodowany chorób naczyniowych

Jeden wspólny choroba jest tętniak aorty. Wyróżnia się na stałym poziomie, nawet na chwilę nie ustaje ból w klatce piersiowej w środku żebra klatki lub górnej części. Dyskomfort podczas ćwiczeń zwiększa. Jeśli dyskomfort utrzymuje się dłużej niż jeden dzień, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, może zaistnieć potrzeba hospitalizacji z chirurgii.

Kolejna ciężka choroba układu sercowo-naczyniowego, w którym pojawia się ból w klatce piersiowej, a zatorowości płucnej, która odbiega od prawej komory. Odczucia mogą przypominać objawy dusznicy bolesnej, ostrej dyskomfort podczas wdechu. Nawet po zażyciu leków przeciwbólowych nie przechodzi zegara. Zakrzepowo-zatorowych u pacjentów z niebieskawym odcieniem skóry, niskie ciśnienie krwi, kołatanie serca i duszność. Pacjent powinien skłonić interwencji medycznej.

Bólu spowodowanego chorobami przewodu pokarmowego

W wyniku skurczów mięśni żołądka mogą wystąpić sporadyczne dyskomfort w klatce piersiowej. Aby zrozumieć, że źródłem problemu jest właśnie przewodu pokarmowego, jest to możliwe w przypadku, gdy ból w klatce piersiowej w środku klatki piersiowej występuje jakiś czas po posiłku lub jednocześnie z poczuciem głodu. W takiej sytuacji często zdiagnozowano wrzód. Choroba jest również towarzyszyć nudności lub wymioty, zgaga. Aby pozbyć się skurczu mięśni, co powoduje dyskomfort, można użyć przeciwskurczowe, ale całkowicie wyeliminować problem można leczyć tylko większość wrzodów.

Podobna sytuacja ma miejsce w chorobach pęcherzyka żółciowego. Ból w klatce piersiowej pod środku występuje przy uszkodzeniu przewodu żółciowego, takie jak odczucia mogą być spowodowane przez zapalenie trzustki. U wielu pacjentów dyskomfort nie do zniesienia, można łatwo pomylić z powodu zawału serca. W takich przypadkach trzeba intensywnej opieki w szpitalu. Wreszcie kolejnym powodem może być przepuklina przeponowa. Określić jego ewentualne pogorszenie dyskomfortu lub w skłonności w poziomej pozycji w organizmie.

Ból spowodowany przez problemy z kręgosłupem

Deformacje klatki piersiowej wkrótce powodować dyskomfort. Ból w klatce piersiowej w środku klatki piersiowej może być stała lub występują sporadycznie. Co do zasady, to pogarsza aktywacji odpowiednich mięśni. Przyczyna taka deformacja może być zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, bóle pleców lub przepuklina płyt. Pozbyć się nieprzyjemnych doznań za pomocą akupunktury i terapii masażu, jako opcja, może być używany Novocaine infiltracji w celu łagodzenia bólu. Jeśli silny ból w klatce piersiowej w środku klatki piersiowej nie jest łatwiejsze i nadal powoduje dyskomfortu dla pacjenta zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych.