564 Shares 5320 views

Przepisy: jak przygotować brzoskwinie w całości syropie i plasterki

Mleka przetargowa brzoskwinia sprawia, że jest to oczywiście jeden z najbardziej pysznych owoców. Ponadto, soczystość i wspaniały aromat wyróżniają wszystkie potrawy przygotowane z smacznych kęsów. Są wśród nich kompot, dżemy i wszelkiego rodzaju desery. Najczęściej brzoskwinie przygotowuje się w syropie. Owoce mogą być karmione w całości lub w postaci pociętego lobulesa. Oferujemy kilka przepisów kulinarnych, w tym sposoby konserwacji na zimę. Taki wyśmienity smak jest zwykle ulubionym deserem.


Zachowanie brzoskwiń w syropie przez sterylizację

Możesz zaoszczędzić owoce w delikatnej obróbce cieplnej. Z tego wariantu gotowania nie wymaga się bezpośredniego gotowania owoców. Więc jak zamknąć brzoskwinie w syropie?

Skład:

 • 1 kg świeżej, gęste w konsystencji, brzoskwinie;
 • 0,7 kg cukru granulowanego.

Przygotowanie

 1. Zazwyczaj przy zachowaniu, usuń szorstką skórę owocu. Bez tego ciało jest o wiele smaczniejsze. W tym celu zanurz całe owoce w wrzącej wodzie przez 2-3 minuty. Nie przegap tej chwili – w przeciwnym razie brzoskwinie będą miękkie na szczycie. Po wyjęciu z pojemnika napełnij je zimną wodą przez te same okresy, a następnie delikatnie przenieść je do cedziorki, aby odprowadzić ciecz.
 2. Jeśli owoce są niewielkie, można je przykryć całość, rozciąć duże owoce na pół lub ćwiartki. Włóż przygotowane brzoskwinie w słoikach, wylając cukier. Następnie wlać wrzącą wodę, "na wieszak" i przykryć pokrywkami. Ten sam poziom wody powinien leżeć w szerokim, małym garażu, w którym bank będzie sterylizowany.
 3. Czas obróbki cieplnej: pojemność 1 litra – 15 minut, 0,5 litra – 10 minut. Upewnij się, że wrząca woda jest umiarkowana. Cukier stopniowo rozpuści się wewnątrz szkła, w wyniku czego otrzymane są syropy w syropie.
 4. Po wyjęciu puszek z gorącej wody niezwłocznie zwijaj je i odwróć, owijając je przez 8-10 godzin.

Likier brzoskwinie w syropie

Zaskakująco smaczny i wyśmienity deser uzyskuje się, jeśli używasz silnych, alkoholowych napojów do przetworzenia. Całe lub pokrojone w kawałki brzoskwini w trzyletnim słoiku i dobrej koniaku. Jego objętość zależy od tego, jak układa się brzoskwinie i co one są wielkością. Możesz wlać pół owocu i szczelnie zamknąć słoik wieczorowy, okresowo obracać go, aby owinąć kawałki. Pozostawić brzoskwinie w silnym roztworze przez dwa dni. Połącz się uformowane owoce i sok koniaku. Służyć brzoskwinie, polewać syropem cukrowym i ozdobić gałązką mięty.

Deser "Brzoskwinie w orientalnym syropie" z sosem

Skład:

 • 600 g łuskanych brzoskwini bez wgłębień;
 • 4 łyżki. L. Jakikolwiek miod;
 • 1 duża cytryna;
 • 1 łyżka. L. Cukier;
 • 1 szklanka jogurtu;
 • 1 łyżka. L. Migdały;
 • 1 szklankę śmietany.

Przygotowanie

Podziel każdy brzoskwinia na cztery części. Miód topił się w rondlu i zmieszał z tartym skórką z cytryny i cynamonem. Umieścić kawałki owoców w uzyskanej mieszaninie i ogrzać ją pod pokrywką przez 5-10 minut. Almond smażyć na patelni, aż do złotego koloru i umieścić na brzoskwinie. Dodać sos, mieszając śmietanę, jogurt, sok z cukru i cytryny, umieść w chłodnym miejscu. Przy podawaniu, wlać chłodzoną mieszaninę brzoskwiń na mieszaninę mleka.