475 Shares 7810 views

Należności – jest jednym z rodzajów podatków i czynszów

Należności – jest jednym z rodzajów podatków, które poddani dał swemu panu. Naturalnie to nazwano, jeśli zapłacił produktów gotówki – jeśli pieniądze. Pobierana z tym plikiem, który stworzył chłopów, czyli „nadwyżkę produkcyjną”. Naturalne należności – jest różnorodność produktów rolnych (zbóż, warzyw, wina), towary rzemieślniczych. Przez 15 wieku dar stopniowo zanika w tle. Główne rekwizycje staje się tylko składki.

Jako należności podatkowych

Trzeba powiedzieć, że czynsz w Rosji pojawiła się w IX wieku i pierwotnie był naturalny. Ustalające jego rozmiar jest planowany do 14 wieku. Następnie, odgrywają ważną rolę stosunków towarowo-pieniężnych, a czynsze są stopniowo zaczyna być wypłacona w gotówce. Najlepszy ze wszystkich, praktyka ta zakorzeniła się w Novgorod ziem. Kiedy w 16 wieku pojawia się dobrodziejstwem, nie jest rodzajem separacji między chłopów: wyładowane chłopi płacone pańszczyznę, a państwo i klasztor – czynsze pieniężne. Od połowy 18 wieku to rozwija się bardziej wspaniały kolor ze względu na rozwój stosunków rynkowych. Ubierz go we wszystkich prowincjach europejskiej części Rosji, ponad połowa wszystkich rolników (55% non-czarnej ziemi i 26% w czarnej strefie gleby). Tak więc, czynsze – ten podatek, którego wysokość została trwałe i zapłacone zupełnie niezależnie od opinii i pragnień chłopów.

Historia należności

Nawiasem mówiąc, to czynsze pieniężne była znacznie bardziej korzystna dla chłopów, ponieważ stanowią one pewien stopień niezależności i autonomii w zarządzaniu. Ściśle mówiąc, w związku z tym, wszelkie próby tłumaczyć szczególnie ushlyh gospodarza poddanych do pańszczyzna spowodowało gwałtowny opór ludności. Na początku 19 wieku, staje się coraz bardziej popularne, praca sezonowa, służył jako główny sposób zarabiania pieniędzy na zapłatę należności, których wysokość rośnie o dwa razy (podczas gdy gospodarstwa chłopskie są zmniejszone). Stopniowo istnieje cały system mieszany zapłaty, która obejmuje zarówno czynsze pieniężne i obowiązków pracowniczych. W 1861 roku, w czasie wyzwolenia ostatni chłopów zniesione i zastąpione pieniędzy, ale od początku 1863 roku chłopi zaczęli płacić obowiązkowego wykupu. Wypłata należności do obszarników z przeszłości. Wszystkie płatności w ten sposób rzucić-wynajem stał się wykup.

Różnego rodzaju należności

Słowo „należności” ma inną definicję: wynajem chętnych Wolne działki gruntów, łąk i lasów. To tak zwane – „powraca w czynsz.” W takim czynszu i miejsc do łapania łasice, wiewiórki, ziemi Bortnikov, miejsca do wędkowania, dziki pitch i nawet ziemie uprawne, nagle pozostawiony bez rozłogów. Jeśli rolnicy podjąć taką pustą ziemię, korzyści otrzymane od państwa od kilku lat (zwolnienie z wszelkich opłat, ale w rzeczywistości, dzierżawy, którego wysokość została wynegocjowana i dobrowolne). W miastach takich nawet wynająć przestrzeń dla sklepów i pasaży handlowych. Takie należności – to czysto najemnik płatności za prawo do korzystania z gruntów i miejsca, a wyłącznie prywatnej transakcji z państwem. W ten sposób, jedno i to samo odnosi się do dwóch różnych korzyści. One – zmuszony do poddania się zarządzania, z drugiej – dobrowolna opłata za wynajem gruntów.