231 Shares 8872 views

Jak dbać o hortensji, ogrodu i pokoju?

Rodzaj Hortensja zawiera około 70-80 gatunków roślin. Niektóre z nich przybiera formę krzewów, inni – małych drzew, i inne – winorośli, które mogą wspinać się na drzewa i krzy go niemal do góry, aż do wysokości kilkudziesięciu metrów. Kwiatostany w większości gatunków hortensji – tarcza lub trzepaczka: tworzą puszystą „cap” białego, liliowy, różowy. Przerywana je krzew wygląda bardzo malowniczo. Kwiatostan w hortensje wspinaczki są rozrzucone na całej długości winorośli.


Najbardziej popularnym rodzajem hortensji, które często znajdują się w rosyjskich ogrodów – Hortensja krupnolistaya, liczące ponad sto odmian. W Europie została wniesiona na początku XIX wieku. W Azji Południowo-Wschodniej Hortensja dawna uprawiany jako roślina ozdobna. Na pytanie, w jaki sposób dbać o hortensji, odpowiedź jest następująca: sadzenie go na swoim terenie, należy pamiętać, że preferuje kwaśne gleby. Z tego powodu, łóżka hortensja kwiaty często w połączeniu z innymi roślinami, które wymagają kwaśne gleby. Wapienne gleby nie można tolerować.

Propagowane hortensja sadzonki zielne, które muszą być wycięte z roślin wiosną lub wczesną jesienią, po zakończeniu jego rozkwitu. Utrwalić je w mieszaninie piasku i torfu przez 15-20 dni, a następnie przeszczepia się pod ziemię. sadzonki sadzenia w ogrodach na wiosnę, w południowych obszarach – i upadku. Do uprawy należy dobrać odcień. Odległość między posadzonych sadzonek powinna być mniejsza niż jeden metr. Korzenie roślin – rozgałęzioną, nie udać się do gleby w dużej głębokości, tak do sadzenia hortensje tyle otworów, długość, szerokość i głębokość, która wynosi 30 cm, to jest konieczne, aby 1/3 łyżki próchnicy i torfu, po wysianiu hortensja należy podlewane natychmiast. , Zastanawiając się, jak dbać o hortensji, należy pamiętać, że kocha wilgotnej gleby. Podlewanie roślin jest lepszy deszcz, w skrajnym przypadku – osiadły woda; ziemia po każdym podlewaniu muszą być poluzowane.

Jeśli chodzi o stosowanie nawozów, hortensja jest bardzo dobrze reaguje na nawóz. Oto odpowiedź na pytanie o tym, jak dbać o hortensji, co następuje: jest on podawany przed kwitnieniem w maju. W tym celu roztwór szlamu (1:10). Nawożenie należy powtórzyć po dwóch tygodniach. Ponadto stosuje się do pielęgnacji hortensja tzw całkowitą mineralne lub trzeciorzędowe złożonych nawozów, które zawierają azot, fosfor i potas. Wpłacone opatrunek czas gwarantuje obfite kwitnienie, nie tylko w tym, ale w przyszłym roku, jak kwiaty, takie jak hortensje krupnolistoy rozwijać pędy nerkowych dwuletnich. Fakt ten powinien być brany pod uwagę przy cięciu rośliny: drzewo przycinanie hortensji i wiechowaty mogą być przeprowadzane bezpiecznie, ponieważ te rośliny kwitnące pędy bieżącego roku. Regularne przycinanie krupnolistuyu hortensji, nie można zobaczyć jej kwiat od kilku lat. Gatunek ten powinien być usunięty tylko suszone gałązki i kwiaty w ubiegłym roku, powinno się to odbywać w wczesną wiosną.

Aby dać wyczerpującą odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dbać o hortensji, nie wspominając o jego ochronę przed mrozem. Hydrangea macrophylla , należy pokryć na zimę, inne gatunki – tylko w pierwszych latach po posadzeniu. Na zimę łodyg potrzebę wzgórzu i pokrywa opadłych liści. Aby chronić przed mrozem młodych krzewów niewielki rozmiar, można użyć karton.

W rzeczywistości, jak dbać o pokojowej hortensji, ma swoje dziwactwa. Przede wszystkim, kwitnienie hortensji powinno stać w chłodnym miejscu, albo może przestać kwitnienia. Najlepiej jest trzymać roślinę w przeszklonym balkonem, chroniąc go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Rozpylanie pokój Hortensja, należy upewnić się, że woda nie przedostała się do kwiatów, w przeciwnym razie będą one plamić. Glebę w doniczkach powinny zawsze być nawodniony.

Tak więc odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo dbać o hortensji będzie następująco: Roślina ta lubi chłodne i rozproszone światło, obfitego podlewania i regularnego nawożenia nawozami mineralnymi.