553 Shares 4245 views

„Submarine” – muzeum w Petersburgu iw Tuszyno

Podczas podróży, wiele osób wybiera tego typu wycieczki, gdzie można nie tylko odpocząć, ale również do zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy i informacji, zwiedzanie tych miejsc. Muzeum podmorskich w Petersburgu, zasługuje na uwagę. Jej na pewno warto odwiedzić wszyscy goście stolicy północnego.


niezwykłe muzea

Nie każdy może pochwalić regularnych wizyt w muzeach. Wielu ludzi jest zbyt zajęty pracą, podczas gdy inni po prostu nie są przyzwyczajeni do tak spędzają czas. Są tacy, którzy uważają, że jest nudna, myśląc długi objazd swego dzieciństwa, gdy nauczyciel lub pracownik muzeum jest coś długa i monotonna powiedział.

Prawdopodobnie te czasy minęły, kiedy prezentacja ekspozycji przewiduje takiego podejścia. Teraz są Specjalne wycieczki dla dzieci warianty przeznaczone dla różnych grup wiekowych dzieci w wieku szkolnym, a nawet małych dzieci.

I dla dzieci i dorosłych zorganizować interaktywne wycieczki, gdzie każdy może uczestniczyć w procesie poznawczym. Niektóre muzea oferują programy teatralne i sesje zdjęciowe w kostiumach tematycznych.

Chociaż format znacznie się zmienił wycieczki, muzea same pozostawały takie same. Najczęściej, to budynek, który zawiera zbiory tematycznych na temat historii, kultury, sposobu życia, charakteru każdego narodu, regionu. Jednak istnieją szczególne muzea. Takich jak skansen, który przedstawia architekturę i życie rosyjskiej wsi, sprzętu wojskowego; muzeum żelazo, gwóźdź, mysz; muzyka i czasy, w których eksponowane są i wyświetlane w instrumentach muzycznych i zegarki działanie.

Petersburg

Jeśli chodzi o gości stolicy północnej, zapewniają bogactwo opcji otwartych pójść do muzeum. Jest to niemożliwe, aby odwiedzić narodowy skarb obrazach Ermitażu i Muzeum Rosyjskiego. Bardzo ciekawe pokoje w muzeum marynarki. Szczególnie ważne jest zaangażowanie, które nie są w tradycyjnych budynkach, i, na przykład, w pojazdach.

Jest to legendarny krążownik „Aurora” i muzeum podmorskich w Petersburgu. Jeśli na naczyniach powierzchniowych, chociaż cywil, był w swoim życiu, najprawdopodobniej większość, być na łodzi podwodnej – losy wybranych. Poczuj te każdy może odwiedzić wystawy podwodnych muzeów. Są one nie tylko w północnej stolicy, ale także w innych miastach w Rosji i za granicą. Severomorsk, Władywostok, Tuszyno, Cherbourg (Francja), Tallin (Estonia), Bremerton (USA) – krótka lista tych miast, które mogą pochwalić się obecność wielu atrakcji.

Gdzie istnieje taka ekspozycja i pomniki

Jeżeli nie posiadamy informacji o morskiej historii świata, takie muzeum może wydawać się egzotyczne. W rzeczywistości, podwodny muzeum w Petersburgu nie jest jedynym w swoim rodzaju.

Oto niektóre rosyjskie i zagraniczne pomniki i ekspozycje.

 • W kabinie Obnińsku dostępnych dla kontroli radzieckiej łodzi podwodnej K-14, 627A projektu. Jest to ustawione w pamiętnej kompozycji poświęconej Pionierzy podwodne floty jądrowej.
 • Wycinka martwy podczas ćwiczeń w 1909 roku łódź „flądra” jak „Karp” w 1912 roku został wpisany na pomnik na zbiorowej mogile załogi w Sewastopolu.
 • Część cięcia okręt podwodny K-141 „Kursk” Projekt 949A „Antaeus”, zatopiony w 2000 roku, zachowane i montowane jako pamiątkę „marynarzy, którzy zginęli w czasie pokoju.”
 • Istnieją podobne miejsc w mieście, takich jak Władywostoku. Submarine Museum jest wykonana z sowieckich okrętów podwodnych wojskowych II wojny światowej P-56 projektu. Również w mieście na wspólnej mogile marynarzy ustawić łódź kabiny C-178 Projekt 613, zatonął w 1981 roku. Skryplova w kolizji ze statkiem.
 • Podwodny B-413 641 Projekt (Foxtrot według klasyfikacji NATO) zainstalowany w Kaliningradzie w nasyp Petra Velikogo.
 • W Vytegra położony na granicy Wołogziański i Republiki Karelii, również muzeum-łodzi podwodnej. Ten diesel-electric podwodny projektu 641 – B-440.
 • Ma podobną ekspozycję i Severomorsk. Muzeum Submarine zorganizowane w przedziałach paszowych zamontowana na cokole zaprojektować statek K-21.
 • USS Nautilus, Stanów Zjednoczonych, położony na bazie okrętów podwodnych w New London, niedaleko muzeum Submarine Force Museum, gdzie ekspozycja historii US Navy.
 • Wycinka – co pozostaje legendarnego amerykańskiego okrętu podwodnego USS Parche (SSN-683) został zainstalowany w Muzeum Marynarki Puget Sound w Bremerton stanie Waszyngton na nabrzeżu.
 • Jedyny na świecie atomowy okręt podwodny Le Redoutable muzeum znajduje się w suchym doku w kompleksie starych budynków stacji w mieście Cherbourg, gdzie został holowanych w 2000 roku, aw 2002 roku pod nazwą Cite de la Mer powitał pierwszych gości.
 • Zorganizował dobrą ekspozycję w lecie portu Estonian Maritime Museum w Tallinie. Submarine Museum jest wyposażony wewnątrz estońskiego warstwy / radziecki kopalni „Lembit” typu angielskie budowy „Kalev”.
 • W Surobi (Indonezja) ustanowiony jako pamiątkowy egzemplarz najliczniejszą radzieckiego projektu – 613. Marine C-79 KRI Pasopati 410 patrolowane w indonezyjskiej marynarki wojennej w latach 1959-1994 lat. Teraz dostępne dla zwiedzających są wewnętrzne przestrzenie.

Nie jest to pełna lista miast Rosji i świata, gdzie wyposażonych łodzi podwodnych lub cięcia zabytków lub przekształcone w muzea. Wielu z nich są na postumentach parkach, ale są też tacy, którzy dzięki renowacji i prac remontowych, i do dnia dzisiejszego pozostaje prężny.

Submarine (St. Petersburg)

Muzeum – jest projekt radziecki średni spalinowo-elektryczny torpeda podwodny 613. Jest to pierwszy i najbardziej liczny typ okrętów podwodnych wybudowanych po II wojnie światowej.

Okręty projektu do końca 1980 roku przeprowadzonych na służbie bojowej we wszystkich morzach i oceanach. Były testowane nowe rodzaje broni. Są one wykorzystywane jako ośrodki szkoleniowe dla szkolenia personelu.

Submarine Museum w Petersburgu, C-189, spotkał się w tym, jak w pierwszych zwiedzających 20 marca 2010, został zbudowany w Stoczni Bałtyckim w 1954 roku. W tym samym roku rozpoczęła. Wiosną 1955 roku na początku służbie bojowej. Jako część marynarki radzieckiej było 35 lat. Występowała misjach bojowych w Atlantyku i Morzu Bałtyckim, brał udział w testowaniu nowych modeli broni, wielokrotnie uczestniczył w marynarki parady, odznaczenia i odznaki. Po wyłączeniu jej z marynarki, czekałem do demontażu jego wyposażenia recyklingu. Z winy osunęła na molo w porcie handlowym portu w Kronsztadzie. Po licznych próbach historycznych okrętów podwodnych US Navy przyciągnąć sponsorów do sfinansowania projektu go z ziemia została pomyślnie podniósł i transportowane do fabryki Kanonersky gdzie ją i odnowionym.

Możesz dowiedzieć się więcej o cechach muzeum i jego usług łodzią w walce, oglądanie wystaw tematycznych, poczuć się jak prawdziwy marynarz.

FYI

Muzeum jest otwarte dla wszystkich kategorii obywateli. Są bilety zniżki dla studentów (kadetów), osób starszych i dzieci. Ze względu na charakter tego obiektu, wraz z konwencjonalnymi, istnieją szczególne wymagania dotyczące kontroli narażenia:

 • Dzieci w wieku poniżej 14 lat muszą być pod opieką osoby dorosłej;
 • podczas wycieczki co 8 dzieci muszą być pod opieką 2 dorosłych;
 • wewnątrz okrętu w tym samym czasie może być nie więcej niż dwudziestu gości;
 • w jakimkolwiek pomieszczeniu w czasie, powinno być nie więcej niż dziesięć osób;
 • Nie otwierać zamkniętych pomieszczeń;
 • należy zachować ostrożność podczas przechodzenia przez okrągły drzwi grodzi.

gdzie jest

Muzeum mieści się w Petersburgu na porucznika Schmidt nabrzeżu, naprzeciwko domu 31 na Newy, na molo Leningradzkiego Naval Base. Wejście jest przez terminal pasażerski. Aby dostać się do tego miejsca, można wsiąść do autobusu numer 1 od stacji metra „Wasileostrowskaja”.

muzeum podmorskich w Tuszyno

Przywitał gości w Dniu Navy w 2006 roku. Jest to pierwsza wystawa muzealna podwodnej floty Rosji, zorganizowany w parku „Northern Tuszyno”. Okręt oczekuje się około dwóch lat, kiedy znajdzie należne jej miejsce.

Większość podmorskich diesel B-396 został zbudowany w fabryce „Red Sormovo” w Niżnym Nowogrodzie nad projektem Leningradzkiego CDB ME „Rubin”. Łódź o nazwie „Nowosybirsk Komsomolec”. Otwarcie muzeum czasowym do 100-lecia floty podwodnej. Okręt niósł usługi od 1980 do 2000 roku w oceanach i Atlantyku Północno-arktycznych.

Co można zobaczyć na wystawie Tuszyno

Remont łodzi w muzeum został zatrudniony w 2003 roku, „Sevmash” w Severodvinsk. Konstrukcja znaczące zmiany zostały dokonane. dwoje drzwi na wjazd i zjazd grup turystycznych są na bokach, wnętrze rozszerzonej inspekcji wygody. Luki pomiędzy przedziałami przechowywane są jednak wykonane przechodzi przez użytkowników.

Spania w kabinach wojska wycofały się tutaj mogła pomieścić wycieczkę grupową. Chociaż muzea higieniczne pokoje zazwyczaj nie pozostawiają na pełną dokładnością utrzymuje się latryny i prysznic. Poza przedziały torped zamknięty, dostępny dla kontroli w ciągu sześciu rurek torpedy. Można zobaczyć i sprzęt do nurkowania, który jest stosowany w razie potrzeby.

Niektóre przedziały są postacie mężczyzn w kamizelkach i mundurach, jak również istnieje odrębna sala wystawowa z osobistych załogi. I przedstawił plan rozwoju kompleksu, który będzie zawierał kilka dużych kawałków sprzętu wojskowego.

gdzie jest

muzeum podmorskich w Tuszyno znajduje się przy ul. Wolność, posiadanie 50-56, park "Northern Tuszyno". Najbliższa stacja metra – „Schodnienskaja”. Są dni wolnych wizyt, ale w tym przypadku nie są wycieczki z przewodnikiem.

"Narodovolets"

Ta łódź podwodna – legenda marynarce. Został zbudowany w 1931 roku w Stoczni Bałtyckiego. Chroniąc kraj podczas wojny i brał udział w wielu bitwach, niszcząc wrogie statki. Aż do 1975 roku, Flota Bałtycka nadal nosi jego obowiązek walki okręt podwodny „Narodovolets”. Muzeum zostało otwarte w 1994 roku wygląd wszystkich pomieszczeń odtworzone jak najdokładniej. Zachowane wąskie przejścia, niskie sufity, wszystkie grodzie. Duża liczba urządzeń i przewodów tworzy realistyczną atmosferę.

Jeśli zdecydujesz się zorganizować wycieczkę dla dzieci w wieku szkolnym na temat patriotyzmu i obrony kraju, wielkiego wyboru – „Narodovolets” łodzi podwodnej. Muzeum mieści się w Petersburgu w: Skipper kanale 10. Najbliższa stacja metra – „Seaside”.

Więc, wiesz, jakie miasta można odwiedzić podwodnych muzeum. Zdjęcia przedstawiają wyjątkowość tych ekspozycji. Są bardzo ciekawe i pouczające. Odwiedzenia stoisk punktem orientacyjnym i dzieci i dorosłych. Uzyskać najlepsze ceny na wycieczki bezpośrednio w muzeach.