123 Shares 8130 views

Szlifierka kątowa – Makita GA5030: przegląd, specyfikacje, opisy i opinie właścicieli

Prawie każde gospodarstwo domowe dzisiaj można znaleźć narzędzie, które jest znany popularnie jako bułgarski. W języku specjalistów, urządzenie to jest określane jako szlifierki kątowej (LBM), które mogą być używane do wykonywania operacji na cięcie i przetwarzania szerokiego zakresu materiałów. Najbardziej popularne ze względu na ich funkcjonalność modeli średnicy okręgu, który jest 125 mm. To odnosi się do takiego urządzenia Makita GA5030, która jest ceniona za ergonomii, niezawodności i przyzwoitą wydajność. Jednak jego popularność tego modelu, a producent jest zobowiązany do popularności. Japońska firma od dawna sprawdzoną na rynku budowlanym jako producent wysokiej jakości narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Częściowo ze względu na to, i dużo ceny produktów spółki. Jak istotne Bułgarskie oczekiwania GA5030 fanów marki, pomoże zrozumieć przedstawiony przegląd.

Ogólne informacje o modelu

Maszyna jest zwarta przedstawiciel bolgarok która w ten sposób mieć wystarczająco dużą moc i zdolność do wykonywania skomplikowanych operacji. W szczególności, narzędzie pozwala poradzić sobie z usuwania zadziorów, szlifowania i cięcia pracy. Obecność w strukturze tworzy uszczelnienie labiryntowe zabezpieczającą główne komponenty urządzenia ze kurzu ściernego i zanieczyszczeń. Dodatek ten młynek Makita GA5030 zapewnia wydajną operację pylistych materiałów budowlanych, takich jak cegła, kamień czy beton. Ponadto, dla potencjalnego użytkownika mogą być istotne cechy, takie jak lekki i niewielkich rozmiarów. To sprawia, że wygodnie obsługiwać maszynę podczas pracy nawet jedną ręką. W niemałym stopniu przyczynia się do ergonomii i wzornictwa samego modelu – hvatkost i zwrotność zwiększyć łatwość użycia i nie pozwalają operatorowi być zmęczony przez długi sesji.

parametry techniczne

Aby dopasować możliwości urządzenia z wymogami dotyczącymi realizacji konkretnych zadań budowlanych lub konserwacyjnych, należy zapoznać się z jego parametrami technicznymi. Pomimo swojej zwięzłości, Makita GA5030 szlifierka ma dość dobrą wydajność:

  • jednostka napędowa – 720 watów.
  • Częstotliwość obrotu elementu roboczego – 11 000 obrotów na minutę.
  • Rozmiar dysku o średnicy – maksimum 125 mm.
  • Długość narzędzia – 26,6 cm.
  • Waga – 1,4 kg.
  • Wrzeciono – rozmiar M14.
  • Moc – w sieci.
  • Długość przewodu – 250 cm.
  • Uchwyt pomocniczy – pod warunkiem.
  • Dodatkowe funkcje – Blok na przycisk start i blokadą wrzeciona.

modelowe cechy

Unikalne rozwoju technologicznego japońskich projektantów w tym modelu nie są realizowane, ale istnieją pewne rozwiązania, które można nazwać marka znajdzie Makita. Koncentrują się one głównie na poprawę ergonomii urządzenia. Zatem już wspomniano o „hvatkosti”, który ma bułgarskiej Makita GA5030, w szczególności jego uchwyt. Korzystanie rękojeść może utrzymać maszynę w pracach dowolnej złożoności, bez utraty kontroli nad nim. Przyczyniają się do wytrzymałości na rozciąganie i położenie ramion do ich struktury, a materiałem powłoki. Ponadto, model ten jest różny, oszczędność czasu podczas operacji. Wynika to z optymalizacją procesów, wymianę sprzętu LBM, w których można wykorzystać przycisk blokady wrzeciona. Ponadto, jeśli planujesz długą pracę w jednym trybie, zaleca się, aby użyć przełącznika blokady w stanie aktywnym.

Hałas i wibracje

Model, choć związane z elektronarzędziami w budżecie, w zakresie redukcji hałasu jest uważane za bardzo udany. W ten sposób poziom ciśnienia akustycznego odpowiada 85 dB, z dokładnością do 3 dB. Niemniej jednak, użytkownicy jako standard bezpieczeństwa zaleca się, aby wykorzystać fundusze dla ochronników słuchu podczas korzystania z urządzenia. W odniesieniu do drgań, wskaźnik ich rozkładu wynosi 8,5 m / s. W praktyce, szlifierka kątowa Makita GA5030 wykazuje dobre wyniki pod względem ergonomii i redukcja hałasu drgań. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa operatora, ale także jako pomoc przy wykonywaniu delikatnych operacji w pomieszczeniach narażonych na wahania materiałów i konstrukcji. W szczególności, należy zachować ostrożność w elektronarzędzia mogą być znaczące dla wykończenia konstrukcji stropowych oraz innych powłok dekoracyjnych.

zasady eksploatacji

Przystąpieniem do czynności montażowych powinny być tylko pod warunkiem, że został wykonany gruntowną sprawdzać niezawodność mocowania wszystkich elementów instrumentu. W szczególności należy sprawdzić działanie wszystkich suwaków i przełączników. „Makita” spółka do pracy może korzystać tylko tarcze szlifierskie, które są odpowiednie do szlifierek kątowych. Koło jest zamocowany na wewnętrznym kołnierzu i dokręcona do końcowego wyładunku na trzpieniu. W procesie, zaleca się, aby nie dostarczać zbyt dużego nacisku na urządzenie, ponieważ może to spowodować zniszczenie materiału ściernego. Należy zauważyć, że producent modelu Makita GA5030 zaleca zmianę kół po każdym narzędziem rozwijanym. Fakt, że najmniejsze pęknięcie może przyczynić się do wyjścia z aparatu kontroli. Jeżeli praca jest wykonywana z prostym lub o ostrych krawędziach, należy również unikać żadnych wskazówek tarczę ścierną.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Przede wszystkim konieczne jest zgodne z wymogami dotyczącymi pracy. Ważne jest, aby zapewnić dobre oświetlenie i czystości w celu uniknięcia ryzyka ingerencji osób trzecich. Nawet jeśli spełnienia tych wymagań jest to niemożliwe, aby operację montażową w środowiskach substancji łatwopalnych lub wybuchowych, gdyż wytworzenie iskry może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Należy również chronić miejsca pracy od przypadkowych wizyt przez dzieci lub zwierzęta domowe. Po pierwsze, można go odwrócić operatora pracy, podczas gdy stężenie uwagi jest bardzo ważne w procesie przy użyciu narzędzia. Po drugie, konieczne jest, aby zminimalizować liczbę osób zagrożonych podczas instalacji.

Wtyczki elektronarzędzi Makita GA5030 musi odpowiadać sieci placówek. nie powinno być specjalnie do wprowadzania zmian konstrukcyjnych w gnieździe w celu dopasowania maszyny. Wynika to z faktu, że oryginalne urządzenia elektryczne zmniejsza ryzyko porażenia prądem. Następuje to na celu ochronę urządzenia przed bezpośrednim kontaktem z wilgocią. Jednak, pożądane jest, aby chronić urządzenie od źródeł ciepła, oleju ostrych przedmiotów i poruszających się obiektów.

Obsługa i konserwacja maszyny

Wszystkie działania zapobiegawcze powinny być przeprowadzane wyłącznie instrument wyłączony, w którym wtyczka jest odłączona od sieci. Podstawowa procedura w konserwacji maszyny jest czyszczenie. Szczególnie ważne jest, aby regularnie myć otwory. W tym przypadku, oczyszczanie nie zaleca się stosować substancje, takie jak benzyna ciężka, benzyna, różne rozpuszczalniki i alkoholu. Ich stosowanie doprowadzi do tego, że obudowa Makita GA5030 deformacji lub stracić swój pierwotny kolor. Ponadto konieczne jest utrzymywanie stanu techniki urządzenia. Procedury te obejmują, regulowane mechanizmów dociągających słabo udokumentowane składników sprawdzić Szczotki i, w razie potrzeby zainstalować nowe.

Pozytywne informacje zwrotne od modelu

Większość pozytywnych komentarzy od właścicieli tego modelu są adresowane do jego ergonomii, która w dużej mierze ze względu na charakterystykę konstrukcyjną. Lekka, przemyślany układ ramion i kompaktowe wymiary – wszystkie te cechy, według użytkowników, pozytywny wpływ na workflow Makita GA5030. Recenzje również podkreślić niski poziom hałasu i niskie wibracje. Pod względem wydajności i skuteczności funkcji tnącej jest również pozytywna obserwacja. W szczególności, właściciele chwalą nierównowagi maszynowy i brak ścisłego wyrównania. Właściwości te są wyrażone w sposób bardziej dokładny i o wysokiej jakości cięcia.

Negatywne opinie o modelu

Pokazuje wykorzystanie praktyce, negatywne cechy modelu jest nie mniej niż pozytywne. Inną rzeczą jest to, że mają one wpływ na inne niuanse techniczne i strukturalne. Większość roszczeń odnoszą się do niezawodności i trwałości narzędzia. Obudowa kruchość ubogie części mocujące paletę wysuwaną i ogólnie niezadowalające zespół – główną wadą Makita GA5030. ceny modelu, który waha się od 3,5 do 4000. Rub., oczywiście, i nie obiecuję, wysoką jakość, ale mało znany nawet telefony budżetowe są dziś mniej skłonni do grzechu tak ofensywne braki w części technicznej. Jednakże, jak wskazano przez samych użytkowników, mały wpływ na zdolności operacyjnych niedociągnięć w projekcie nie przewiduje. Płyta jest mocno zamocowane, korpusy pracy nie powiedzie w procesie cięcia, moc i pojemność odpowiada wartości nominalnej.

wniosek

Podstawowa wiedza z markami znanych modeli liniowych zawsze przyciąga największą liczbę konsumentów. W tych segmentach prezentuje niedrogie narzędzia i kupujący mają złudzenie, że mogą one nauczyć marki własnej wartości najlepsze modele marki. W tym sensie, szlifierki kątowe Makita GA5030 nie zawiedzie tych, którzy potrzebują urządzenia do wykorzystania w rozwiązywaniu prostych zadań domowych. Na przykład, może on być stosowany w celu skorygowania obszarów problemowych w pojeździe, w wykończenia remonty w domu, i tak dalej. D. Jednak w rękach profesjonalistów, którzy codziennie narażają instrumentu intensywne wysokich obciążeń, bułgarski model ten nie będzie przetrwać miesiąc. deweloperzy narzędzie koncentruje się bardziej na łatwość użycia w domu niż na praktyczność.