238 Shares 3479 views

Czynniki behawioralne promocji witryny

Czynniki behawioralne – zestaw działań wszystkich użytkowników danej witryny. Takie chwile, jak wejście odwiedzających do serwisu, czas pobytu, odesłania do proponowanych linków, przeglądanie stron lub powrót do serwisu są przypisywane czynnikom behawioralnym. Podczas rankingu witryn wyszukiwarki są kierowane przez czynniki behawioralne, których analiza stała się ważną częścią optymalizacji SEO. Biorąc pod uwagę, że nie ma dziesięciu takich czynników, wyszukiwarki – i Yandex, a Google zawsze wolą uwzględniać czynniki behawioralne, tworząc algorytm rankingowy. Oznacza to, że witryny, które mają dobrą frekwencję, przyciągają unikalnych użytkowników, dobrze zorganizowaną i wygodną konkurencję wygrać konkurencję, gdy spełnione są inne wymagania dotyczące optymalizacji.

Obecność, szczegółowe statystyki i wykorzystanie, a także pełnoprawna, unikalna treść, która sprawia, że witryna jest atrakcyjna dla użytkowników, są ściśle powiązane z czynnikami behawioralnymi. Podobny algorytm ma na celu poprawę jakości terenu, jego użyteczność i konkurencyjność. Dzisiaj wszyscy rozumieją, że promocja witryny, tylko poprzez linki, będzie niekompletna.

Czas odwiedzający korzystają z witryny, a współczynnik odrzuceń to dwa z najważniejszych czynników dla wyszukiwarek.

Na przykład programy specjalistycznych usług, które śledzą statystyki odwiedzin Google Analytics i witryn internetowych LiveInternet, włączenie tzw. Awarii jest uważane za bardzo ważne. Błąd oznacza, że po trafieniu na witrynę, kliknięcie linku, użytkownik natychmiast zamknął okno, nie zatrzymywał się na sekundę, nie zainteresował się i całkowicie odmówił wyświetlania jego zawartości. Powodem odmowy widzenia może być zarówno złej jakości witryny, jak i niezgodność treści wniosku, brak niezbędnych informacji. Mimo wszystko wydaje się, że około 60% awarii wpływa na pozycję tego serwisu.

Praca z czynnikami behawioralnymi to nowa branża w marketingu internetowym, która obejmuje socjalne i psychologiczne kryteria wyboru widowni, monitorowania wyników konkurentów. Wyszukiwarki pracują nad stworzeniem technologii, które dokładnie odzwierciedlają czynniki behawioralne. Na przykład: promowanie serwisu do Yandex, oprócz uwzględnienia czynników behawioralnych, wykorzystywana jest technologia Matrixnet, która określa trafność witryny poprzez manualną ocenę użytkowników. Tak więc manipulowanie optymalizatorami stawia wielkie bariery w wyszukiwarkach i wspiera tworzenie witryn internetowych, wysokiej jakości i skutecznych produktów internetowych.