887 Shares 9796 views

Podkład i farba „Tikkurila Luya”

Aby utrzymać porządek jest bardzo trudne w pomieszczeniach mokrych. Wiele materiałów nie wytrzymują takich trudnych warunkach i szybko stają się bezużyteczne. Dlatego też specjalne miejsca wymagają specjalnego sprzętu. Wśród tych materiałów można zidentyfikować farby i podkładu „Tikkurila Luya”. Są one specjalnie zaprojektowane do stosowania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Są one używane na przemian.


cechy podkład

Primer „Tikkurila Luya” wykonany jest na bazie lakieru akrylową. Struktura środek zawiera specjalny dodatek, który chroni podłoże z występujących w przyszłości grzyba.

Środki do przetwarzania używanych powierzchniach wewnątrz. Może być sufitu, ściany. Materiał, z którego wykonana jest podstawa, nie odgrywa znaczącej roli. Podkład może być na beton, cegła, drewno (wiórowych i włókna) powłoki.

Podkład wykazuje dobrą przyczepność zarówno do nowych, jak i uprzednio malowanych powierzchniach. Dozwolone lateks, żywice alkidowe, epoksydowe i kompozycji katalizatorów, jak w poprzedniej warstwie. „Tikkurila” jest zalecany jako podstawa do farb akrylowych.

Podkład jest dostępny w kolorze białym. Ale może dać żadnej lekki cień, wykorzystując szereg „Tikkurila Symphony.” Podczas wyniku kolirovki może różnić się od próbki. Dlatego zaleca się, aby dodać pierwszą połowę barwników podanych w instrukcji.

Zastosowanie farby

Akrylowa „Tikkurila Luya” obejmuje w jego skład podzespołów, które zabezpieczają podstawę z pleśni. Zaprojektowany kompozycja do stosowania w pomieszczeniach mokrych. Materiał betonu plam, cegła, gips, drewniane, tynki i wyrównano bazowej.

Materiał ten jest stosowany we wnętrzach do malowania ścian i sufitów. Co więcej, ta zasada może być okresowo czyścić i ciężkie ładunki. Używane farby w holach, oddziałach szpitalnych, korytarzach, klatkach schodowych. Jest nawet rozwiązanie do stosowania w przemyśle spożywczym.

parametry techniczne

„Tikkurila Luja„oznacza półmat lub pół-połysk szkliwa. Jego gęstość 1,2 kg / l. To może być biały lub przezroczysty. Druga opcja jest dla kolirovki. Wykorzystuje szereg „Tikkurila Symphony” kolory. Sucha pozostałość wynosi 40%.

Jeden litr wystarcza do barwienia 5-8 metrów kwadratowych. Jeżeli farba jest zbyt gruba, to może być rozcieńczony wodą. Gdy ta ilość wody nie powinna przekraczać 5% całego materiału.

W efekcie okazuje matową farbą (Semigloss) powierzchni, odporność na ścieranie i na rozpuszczalniki (met, benzyna lakowa itp). Ponadto, powierzchnia może być prana z użyciem detergentów i środków dezynfekujących.

Przygotowanie do malowania

Jednym z podstawowych warunków, które powinny być wykonywane przy użyciu kompozycji „Tikkurila Luya” jest wstępnej obróbce. Temperatura pokojowa musi być wyższa niż 5 stopni, a wilgotność 80%.

Jeśli powierzchnia została uprzednio malowane należy oczyścić z brudu i kurzu. Jeżeli podłoże jest nierówne, konieczne jest poziom, a następnie zmielić. Otrzymany pył usunięty. Ostatni etap wytwarzania – zalewania.

Jeśli powierzchnia została już pomalowane raz, należy umyć mydłem i wodą. Następnie, podstawa przemywa się czystą wodą i suszy. Kiedy stary złuszcza farbę miejscach, należy czyścić. W przypadku błyszczącego lakieru należy przeszlifować, aż cała powierzchnia jest matowa. Po zebraniu kurz gleby fundacja.

nałożenie

Bezpośrednio przed barwienia farby „Tikkurila Luya” musi być dobrze wymieszana. Ponadto, za pomocą pędzla lub wałka, farbę nanosi się na uprzednio przygotowanym podłożu. Plam warstwa podstawowa 2. Służy do tego wałka lub pędzla. Nie rozpylać. Pomiędzy warstwami inkubowanych przez 4 godziny. Czas schnięcia wynosi dotknąć 2 godziny.

pielęgnacja

Recenzja o „Tikkurila Luya” left użytkownicy mówią, że po raz pierwszy po barwienia powierzchni wrażliwych na działanie detergentów. W ciągu pierwszych kilku tygodni po farba lepiej jest myć podstawy czystą wodą. stosowanie detergentów nie jest zalecany w tym czasie.

Jeden miesiąc później, powierzchnia może być wymywany roztworem obojętnym detergentu o pH 6-8. Środki do stosowania gąbki użycie lub tkanek miękkich. Do oczyszczania silnie zanieczyszczonych podstawy zaleca słabe zasadowe roztwory o pH 8-10.

Opinie klientów są niemal identyczne. Wyrazili że farba jest łatwa do czyszczenia, odporna na ścieranie i odpornego na światło. Ponadto, środek ma dobrą szybkość przepływu. Przeciętny skład 1 litr wystarcza do barwienia powierzchni około 6 m2.

Jego funkcje odpowiedniej farby producent „Tikkurila Luya” wykonuje całkowicie nawet podczas korzystania z kuchni, łazienki, przedpokoju i innych pomieszczeń o dużej wilgotności.

Ponadto prosta aplikacja farb podoba. Spada równomiernie na powierzchni roboczej, to nie działa i nie kapie.

Z minusów nabywcy wywołać tylko cenę, która jest wystarczająco wysoka. Stoi pojemnik o wielkości 0,9-1 litrów rzędu 700-1000 rubli.

Jak można zauważyć, skład „Ink Tikkurila Luja” można utworzyć gładką, twardą powłoką, odporny na wpływy na ścieranie, mechanicznymi i chemicznymi.