779 Shares 7763 views

Jak zrobić białe tło w Photoshopie: instrukcja dla początkujących

Dzisiaj dowiesz się jak zrobić białe tło w Photoshopie. Może to być przydatne, gdy masz świetny obraz z obrazu, ale w nim nie ma niepożądanego tła. Oczywiście, można użyć nie tylko białe, ale również do każdego innego, co lubisz. Złożoność tej lekcji nie jest w wyborze kolorów farb, a pozbycie się niechcianego tle. Weźmiemy pod uwagę kilka wariantów operacji. Postaram się jak najwięcej, żeby wyjaśnić jak zrobić białe tło w Photoshopie.


Podstawowe informacje

Przed opisaniem bezpośrednie instrukcje, trzeba najpierw zrozumieć, dlaczego jest to niemożliwe, aby używać tylko jednego z nich. Fakt, że zdjęcia są od ich indywidualnej tle. Więc nie można nigdy przewidzieć, co będzie się w tle obrazu. Białe tło na zdjęciu można przypisać za pomocą kilku technik Zjednoczonych. Która metoda jest odpowiednia dla obrazu, to zależy od ciebie. Jeśli nie można zidentyfikować, należy je wszystkie w porządku.

1-ty sposób

Najprostszym sposobem jest użycie „Fill” narzędzie skrótu (G). Wybierz żądany kolor poprzez palety i kliknij obszar, który chcesz malować. Metoda ta nie jest odpowiednia w przypadku drobnych szczegółów obecnego w tle. Następnie trzeba malować każdą część osobno. Może to zająć dużo cennego czasu. Plus, można zawsze pozostanie niewypełniona część. Następnie trzeba ręcznie malować na nich za pomocą gumki (E) lub „szczotka” Tool (B).

2 sposób

Sposób ten nadaje się, gdy tło stanowią jednolity kolor lub z gradientem. Następnie normalne wypełnienie będzie bezsilny. Ale przyjść z pomocą „naprawczych” warstw. Od spodu warstwy okienku znajduje się dodatkowy przycisk menu, gdzie z podpowiedzi „tworzy warstwy dopasowania lub warstwy wypełnienia.” Kliknij na nim i znaleźć pozycji „krzywe”. Przed nami otwiera się nowe okno, w którym mamy do wyboru pipety z podpowiedzi „Przykładowy obraz, aby ustawić punkt bieli.” Po tym, kliknij lewym przyciskiem myszy na tle, a tło jest białe. Ale ta metoda nie jest doskonała ze względu na to, w niektórych przypadkach, zmienić główne zdjęcie. Więc należy być ostrożnym.

Trzecim sposobem

I wreszcie, najbardziej uniwersalna metoda. Dzięki niemu można ustawić żadnego tła, takich jak kolorowe lub czarno-białe tło. Ale w przeciwieństwie do poprzednich metod nakreślonych tu pracować ręcznie. Istotą tej metody jest oddzielenie głównego obrazu z tła, a zatem całkowicie usunąć tło. Może to być wykonane za pomocą dowolnego narzędzia selekcji, na przykład długopisu (P). To narzędzie pozwala określić jak najdokładniej wyboru. Jak najszybciej połączyć pierwszy i ostatni punkt, należy nacisnąć LPM na ścieżce i wybierz „Make Selection”. Feather Radius jest wybierana dowolnie, w zależności od obrazu. Ponadto konieczne jest, aby odwrócić zaznaczenie. Aby to zrobić, należy wybrać dowolne narzędzie zaznaczania, kliknij PPM na obrazek i znajdź „Odwróć zaznaczenie”.

wniosek

Na pytanie „Jak zrobić białe tło w Photoshopie?” Może wydawać się proste na pierwszy rzut oka. I najczęściej pozostaje zaniedbana. Ale kiedy przychodzi czas do niego, nie można zawsze znaleźć odpowiednie rozwiązanie tego problemu. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak zrobić białe tło w Photoshopie, w różnych sytuacjach.