621 Shares 3159 views

imperium Stalina: architektura w służbie państwa

Zatwierdzenie reguły jednoosobowa Stalina zbiegło się z pojawieniem się nowego stylu znanym jako „imperium Stalina”. Ten styl jest znany przez wielu, a pod takimi nazwami jak „radzieckiego monumentalnego klasycyzmu” i „stalinowskiej architektury”. imperium Stalina odbyła ołowiu z lat 30-tych do 50-tych ubiegłego wieku perspektywie. Po zakończeniu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, stalinowskiej architektury rozprzestrzenił się na kraje Europy Wschodniej. W imperium Stalina styl wyraźnie użyć wielu różnych ludzi i grup wiekowych, dlatego jest często porównywana z eklektyzmu.


styl imperium Stalina w architekturze

imperium Stalina, przede wszystkim, był cywilnego styl architektoniczny, więc jest to całkiem naturalne, że wymawiane główne idee rzecznictwa epoki stalinowskiej. Na przykład, oczekiwania przyszłej idei szczęścia jest domyślić się płaskorzeźba Library. Lenin, który przedstawia pochód ludzi niosących dary (łodygi pszenica, kukurydza i inne symbole obfitości). Interesujące jest to, że podobne kompozycje kiedyś istniały w starożytnym Babilonie.

następujące cechy są charakterystyczne dla architektury stalinowskiej:

  • zespołowe obszary budowlanych i ulic;
  • syntezę architektury i malarstwa z rzeźbą;
  • stosowanie elementów charakterystycznych rosyjski klasyczny ;
  • Pracownicy płaskorzeźby i heraldyczne kompozycje;
  • stosowanie zleceń architektonicznych ;
  • optymistyczne.

Jednym z najbardziej znanych budynków w stylu imperium Stalina był budynek Uniwersytetu Moskiewskiego, znajduje się na Lenina Hills. Cenna architektura skała z kamieni budowlanych są połączone z papier-mache i sztucznego marmuru. Nie pamiętam takich struktur jak gmachu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dworzec, hotel „Leningrad” „Novokuznetskaya” metra „Ukraina” hotel i budynek mieszkalny znajduje się Kudrinskaya Square. Wszystkie te budynki są zabytki architektury Moskwy.

imperium Stalina we wnętrzu

Co do dekoracji wnętrz, nie jest główną cechą stylu stalinowskim imperium jest zastosowanie brązu, marmuru, stiuku i szlachetnego drewna. W tym przypadku, wnętrze sprawia wrażenie masywności i ścisłego współczynnik jakości.

Drzwi wewnętrzne mieszkalne są przeszklone i pomalowane na biało. Okna wykonane w ciemnym kolorze brązowym, a łazienka jest określone płytki jeden kolor, który czasami Obramowanie ozdobione wzorem. Witamy ścian drewnianych dekoracji. Schemat kolorów bardziej rozpowszechnione, niż jest utwierdzona – kolor takiego jak czarny, zielony, brązowy i beżowy. Meble są zwykle ciemne i nieporęczne, ściśle utrzymane, bez fanaberii stylu. Charakteryzuje zaokrąglonych kształtach, okleiny drzewnej inkrustowane oraz, w niektórych przypadkach, i rzeźba. Ostatni ilustruje elementy symboli sowieckich: pięcioramiennej gwiazdy, snop i wieńców laurowych. W czasach sowieckich, wątek został uznany za szczególnie elegancki. Przynajmniej będzie wyglądać oryginalne i nowoczesne wnętrze, zaprojektowane w stylu imperium Stalina.