449 Shares 6776 views

Jak zrobić kompresor z lodówki własnymi rękami

Nie ma potrzeby, aby ponownie rozmawiać o tym, dlaczego nie ma kompresor, bo to jest tak oczywiste. Ale domowy kompresor z lodówki z własnymi rękami, aby siła nie wszystkich. Jednak zapasshis cierpliwości, niezbędne narzędzia i wiedzę teoretyczną, zadanie to może być rozpatrywane i szybko. Używać takiego sprzętu mogą być razem z aerografu, pistoletu natryskowego, itp narzędziem. Kluczowych cech jest to, że praca jest prawie niesłyszalny, a wymiary są małe. Ale teraz ciśnienie takiej sprężarki tworzy bardzo dobre.


Dlaczego jest domowej roboty, a nie profesjonalny?

Prawdopodobnie już znasz odpowiedź na to pytanie. Często zdarza się w cenie. Profesjonalne kompresory mają wysoką cenę. A jeśli masz starą lodówkę, który kosztuje nic zrobić, to dlaczego nie brać siebie na kilka godzin i nie zrobić sprężarkę. Co do projektu, to jest inna, ale nie dużo. Zakupione modele mają silnik elektryczny, który przesyła zadania poprzez napęd pasowy. W tym przypadku, silnik i komora robocza znajdzie się w jednej obudowie, ale bez przekładni pasowej.

Mniej domowe produkty i automatyki. Choć to zabezpieczenie przed przegrzaniem musi być zainstalowany. releshka to zaoszczędzić silnik przed wysokimi temperaturami i zapobiec stłuczeniu. Co do smaru, zawodowi sprężarki mogą być suche, że jest wolny od smaru. Modele te działają poprzez pierścieni grafitowych. W naszym przypadku, smar będzie dużo, które bezpośrednio wpływają na trwałość urządzenia.

Warto zauważyć, że domowy kompresor z lodówki z rękami nie tak trudne. Ale musisz zrozumieć, że trzeba będzie trochę uwagi na szczegóły. W każdym razie, jeśli się uda, to na wyjściu będzie miał stanowisko funkcyjne, które można regulować, jak chcesz i jak chcesz zmontować. Wszystko to, niestety, nie można zrobić z zakupionego sprzętu.

demontaż

Przed użyciem sprężarki, konieczne jest, aby wyjąć z lodówki i odpowiednio wyposażone. Ale o tym później. Teraz rzeczywiście o tym, jak wykonać prace demontażu. Kompleks nie ma nic. Trzeba będzie niewielki zestaw narzędzi: Szczypce, dwa śrubokręty (płaski i Phillips), parę klucza. Prawdopodobnie każdy wie, gdzie znajduje się sprężarka. Zazwyczaj jest to dolna tylna część lodówki.

Teraz jesteś gotowy do usunięcia. widać rur miedzianych, które prowadzą do układu chłodzenia. Korzystanie szczypce, muszą gryźć. Korzystnie maksymalna odpuszczanie. W przyszłości będzie można wykorzystać je do własnych celów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że trzeba zacisnąć rurę, zamiast próbować wyciąć je z pliku. „Dlaczego?” – Pytasz. Po prostu, podczas cięcia jest wymagana do utworzenia małe wióry, które w pewnej ilości dostaje się do sprężarki, co może doprowadzić do pogorszenia stanu technicznego aż do złamania.

W tej pracy nie jest skończona, musimy usunąć najmniejszą odpowiedzialny element – począwszy od przekaźnika. Zwykle jest białe lub czarne małe pudełka z wchodzących i wychodzących z jego komentarze. Ostrożnie odkręcić mocowanie i gryźć przewody prowadzące do widelca. Advance znak gdzie górna przekaźnika i gdzie dno. Może być podana na opakowaniu, sprawdź. Stałe klucze są potrzebne w celu usunięcia tuszy sprężarki. Więc usunęliśmy kompresor lodówki z ich własnymi rękami. Kolejnym punktem zabrać wszystkich elementów złącznych ze sobą, będą one przydatne.

Sprawdzamy dostępność sprzętu

Pierwszym krokiem po usunięciu trzeba upewnić się, że sprężarka nie jest „martwy” i można go używać do własnych celów. W tym celu konieczne jest spłaszczenie rury miedzianej w szczypce. Odbywa się to w celu wyjdzie swobodnie przez nich i znak powietrza. W kolejnym kroku musimy umieścić przełącznik rozrusznika w tej pozycji, w jakiej był przed usunięciem. Jest to niezwykle ważne. Fakt, że przekaźnik działa na zasadzie płyt grzewczych i grawitacji ziemskiej. orientacja źle spowoduje jej uszkodzenie. Może nawet spalić uzwojeń sprężarki, co nie jest dobre.

Są zawarte na drutach przekaźnikowych. Muszą przymocować drut widelcem. Skrzyżowanie, aby uniknąć porażenia prądem elektrycznym, należy zacisnąć taśmę. Następnie można trzymać wtyczkę do gniazdka. Jeśli sprężarka jest obecnie ciche pomruki, a z rury jest powietrze, to znaczy, że zrobiłeś wszystko poprawnie, a sprzęt może być używany. Na tym etapie zaleca się, aby oznaczyć probówkę w celu poznania, z którego pochodzi powietrze, w którym część. Jeśli podczas pracy były problemy, na przykład, sprężarka nie jest włączony lub wyłączony po pewnym czasie trzeba wykonać przełącznik wybierania i znaleźć słabe ogniwo. Ta procedura wymaga minimum znajomości obwodów elektrycznych i elektronicznych w ogóle.

materiały niezbędne

Przed dokonaniem kompresora lodówki, musi nabyć wszystkie niezbędne do pracy. Po pierwsze, jest sprężarka. Mamy już zorientowali się, jak usunąć silnik (kompresor) z lodówką, więc musi być w zasięgu ręki. Nawiasem mówiąc, różne sprężarki są zamontowane na różnych modelach urządzeń chłodniczych. Zazwyczaj są produktem o kształcie cylindrycznym lub tzw puli.

W celu wytworzenia wysokiej jakości sprężarki, które służą swoją funkcję w 100%, nie jest konieczne, aby uzyskać odbiornika. W rzeczywistości, jest to zdolność, w którym chłodnica silnika będzie pompować powietrze. W zasadzie nie jest pewne specyficzne wymagania dla odbiornika. Nadaje pusty stary gaśnica ogień, odbiornik z wagonów. Objętość może być różny – od 3 litrów lub więcej. Ponadto, przed dokonaniem kompresora lodówki, trzeba znaleźć odpowiedni wąż. dwa z nich powinny mieć długość od 10 cm lub więcej, musi wynosić co najmniej 50-60 cm. Jest to bardzo wygodne do podjęcia Węże. Fakt, że zostaną one dołączone do filtrów, a ich rozmiar jest idealny do tego celu.

Co do materiałów, to dwa filtry – benzyna i olej napędowy, zaciski przewodowe, żywica epoksydowa, ciśnieniomierz. Jeśli chodzi o narzędzia, to nie każdy komputer w studio. Musimy wiertło, nóż, śrubokręt i kombinerki. Po zebraniu wszystkiego razem, można przystąpić do wykonywania pracy.

Kompresor z rękami z lodówki: krok po kroku

Większość sprężarek trzy wylotowa rura miedziana. Dwa z nich są otwarte, te, które odgryzł szczypiec, jeden uszczelnione. Zazwyczaj jest to najkrótsza. Odpowiednio, rura, z której powietrze wieje, – wyjście, i który ciągnie – wkład. Trzeci jeszcze nie dotknąć, ale trochę później będziemy rozumieć, co to jest i co z nim zrobić. Tak więc, po sprawdzeniu wejście i wyjście dokonać odpowiedniego znaku i odłączyć od zasilania sprężarki. Następnie wstępnie przygotowaną płytę. To będzie nasza baza. Za pomocą wkrętów zamocować sprężarkę do płyty. Rury muszą być poddawane dalszej obróbce przed połączeniem. Wskazane jest, aby nie używać pliku metalu paznokci, lepiej jest wziąć szczypce.

Jedna ważna uwaga: sprężarka musi być ustalona na podstawie dokładnie w taki sam sposób, jak to zostało zainstalowane na lodówce. Montaż na boki lub do góry nogami nieprawidłowe. Wynika to znajomy przekaźnika wyjścia, która działa pod wpływem grawitacji. Nasze sprężarki z rękami z lodówki nie została dokonana. Teraz musimy zrobić słuchawkę. Odpowiedni pojemnik z tworzywa sztucznego. W górnej części dwóch otworów pod odpowiednią średnicy rury. Następnie wstawić je tam i napełnić cały żywicą epoksydową w celu uszczelnienia. Jedna z rurek (wejście) nie sięga do dna odbiornika kilka centymetrów. Krótka rurka (wyjście) rozpoczyna się około 10 cm. Takie manipulacje potrzeba bardziej wygodnego mieszania powietrza.

odbiornik żelaza

„Jak zrobić kompresor do malowania z lodówki?” – Pytasz. To bardzo proste, należy skorzystać z instrukcji opisanych powyżej. Ale jest jedna rzecz, dla takich celów, to najlepiej wziąć słuchawkę żelaza. Między tworzywa sztucznego i metalu nie ma zbyt dużej różnicy, ale tylko na odbiorniku żelaza, możemy zainstalować manometr. Ponadto, przewody są lutowane albo zgrzewane nie wypełnione żywicą. Daje to możliwości lepszego uszczelnienia.

W celu ustawienia ogranicznika, należy wywiercić otwór o odpowiedniej średnicy, aby włączyć urządzenie i umieścić lutu. Chociaż bardziej humanitarne byłoby to w następujący sposób. Możemy wywiercić otwór w odpowiednim położeniu i to miejsce nakrętkę napar. Dalej jest tylko zapiąć manometr, i gotowe. W zasadzie, nie ma zbyt dużej różnicy, tylko wymiana wadliwego manometru jest znacznie łatwiejsze. Gdy wszystko jest zrobione, można zamontować słuchawkę do bazy. W tym celu użyć taśmy stalowej lub drutu. W rzeczywistości, kompresor z lodówki z własnymi rękami, jesteśmy prawie gotowe. Tylko kilka drobnych szczegółów.

Jak zrobić mini-kompresor: Ostatnia część instalacji

Większość drogi już minął. Teraz, kilka akcentów w lewo. Aby rozpocząć, należy wziąć kawałek węża (10 cm) i umieścić na nim filtr paliwa. Jeśli używasz wąż samochodów, problemy z założeniem powinno powstać. Jeśli cienki wąż i dysza nie jest zużyta, a następnie jako opcja mogą być ogrzewane. Wolny koniec przewodu, należy umieścić w otworze wlotowym sprężarki. W przypadku silnego połączenia, zaciski nie mogą być stosowane, zwłaszcza, że prawie nie ma ciśnienia. Łatwo się domyślić, że filtr jest niezbędne w celu zapobieżenia przedostawaniu się kurzu do sprężarki. Drugi odcinek przewodu połączony z wylotem sprężarki i do wejścia odbiornika. Tam już jest duża presja, więc umieścić łapy. W trzecim przewodem don filtr cząstek i drugi koniec włożony do odbiornika wylotowego. Wychodzący korek filtra (Diesla) jest podłączony do przewodu roboczego rozpylacza, pistoletu natryskowego lub innego urządzenia. Jesteś pewien, że i sam zdecydować, w jaki sposób można korzystać z kompresora lodówki i do jakich celów.

Specyfikacje i konserwacja sprzętu

W odniesieniu do ciśnienia generowanego przez sprężarkę, to tutaj trudno mówić o konkretnych liczbach. Wiele zależy od modelu i wieku urządzenia. Nawiasem mówiąc, „stare” bardziej wydajne sprężarki. Są one w stanie podać kolejność 2-3 bar. Oba modele importowane i radzieckie działa praktycznie bezgłośnie, choć są wyjątki.

Jeśli chodzi o obsługę, to jest bardzo ważne, jeśli chcesz szybko naprawić kompresor lodówki potrzebne. Jego ręce nie są trudne do opieki dla takiego sprzętu. Główną zasadą jest to, że trzeba okresowo zmieniać filtry benzynowe i wysokoprężne. Ponadto, pożądane jest, aby opróżnić olej gromadzi się w odbiorniku. Kluczową rolę w życiu sprzętu odgrywa dużą częstotliwość wymiany oleju w sprężarce. Należy to zrobić nie tak często jak w wyznaczonym czasie. Aby opróżnić udoskonalenia, konieczne jest odcięcie kawałka uszczelnionej probówce. Pamiętaj o tym wspomnieliśmy na samym początku artykułu. Przez to, stary olej jest odprowadzana i wypełnione nowe.

Czy to jest konieczne do naprawy sprężarki?

Często silnik lodówka się nie powiedzie. O dziwo, ale często nie ma sensu naprawiać. Ale gdy hladgene materii, kwestia decyduje o jego wymianę. A w innych przypadkach, na przykład pyłu lub spalania wewnątrz uzwojeń lepiej jest zignorować. Właściwie łatwiej i taniej jest kupić nowy silnik. Ale wymiana kompresora lodówki z rękami ma znaczenie. Skomplikowane o tym nie ma nic. Zwłaszcza o tym, jak usunąć kompresor z lodówki, to już wiem. Jest on zainstalowany w odwrotnej kolejności. Liczy się to, że instalacja została wykonana poprawnie. Rury tj łączące punkty muszą być uszczelnione, a drut – niezawodny, to jest pojedyncze. Generalnie, proces wymiany sama zajmuje mniej niż 20 minut. Jeśli zdecydujesz się naprawić lodówka sprężarkowa z ich rąk, a następnie dostać gotowy do trudności. Pierwszy przekaźnik szczebel, może to właśnie tam, a więc urządzenie nie uruchamia się. Następnie wymienić olej w sprężarce. Jeśli to nie zadziała, urządzenie może zostać wyrzucony, specjalnego sensu zadzierać z nim tam.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się, jak zrobić kompresor z lodówki własnymi rękami. Na ogół, w trakcie realizacji robót mogą mieć rozmaite trudności. Zaczynając od tego, że filtr nie nalezayut węże, a skończywszy na złych połączeń i brak reakcji ubocznych sprężarek. Ale większość problemów można rozwiązać. Na ogół kompresor – bardzo przydatna rzecz. Dzięki niemu można zrobić malowanie i inne przydatne rzeczy. Ważniejsze jest to, że niektóre airbrush lub spryskać użyć zamiast kompresora. Głównym celem tego urządzenia – w celu zapewnienia stałego ciśnienia. Jeśli istnieje potrzeba wysokiego ciśnienia, powiedzmy 3,5 bar i powyżej, aby znaleźć odpowiedni kompresor nie jest trudne. Najprawdopodobniej jest to wzór radziecki. Wynika to z faktu, że nowoczesne silniki lodówki, choć nie są silne, bardzo wydajne. To wszystko na ten temat można teraz dostać się do pracy.