220 Shares 1942 views

Festiwal kolorów w Indiach – Holi uroczystości. Historia pochodzenia święto

Nie każdy wie, że najbardziej kolorowe obchody na świecie można zobaczyć w Indiach. Holly urlop – tradycja narodowa, z którego Indianie nie odmawiają od wielu wieków. Co ciekawe, zdarzenie nie ma dokładnej daty, mogłaby się odbyć w lutym lub marcu, główny warunek – pełni księżyca. Podczas wakacji, mieszkańcy powitanie wiosny, hołd starożytnych bóstw i po prostu dobrze się bawić.


Historia festiwalu Holi: nazwa

Kilka legendy związane z obchodami, podczas których ludzie są zadowoleni przyjście wiosny. Legenda Holika jest bardzo popularny w Indiach. Hawley święto otrzymała swoją nazwę na cześć pięknej dziewczyny, która jest siostrą legendarnego władcy Hiranyakaśipu, według legendy zdominować świat.

Hiranyakasipu łatwo stonowane ludzi, ale nie może uzyskać władzę nad własnym synem chłodu, który czczony tylko jeden Bóg Wisznu. Rozgniewany na syna, król nakazał jego siostrę Holika go zabić. Złożenie do woli brata, dziewczyna przyszła z dzieckiem w ogniu. Ona nie boi się ognia, ponieważ miał władzę nad tym elementem.

Jednak chłód zwrócił się do swego Boga, i usłyszał jego modlitwę, ochronę przed płomieniami. Holick również stracił swoje życie, utraciwszy swe wdzięki. Przez wiele wieków, jego nazwa jest znana każdej osobie mieszkającej w Indiach. Hawley święto nazwany na jej cześć podczas jego gospodarstwa wypchane dziewcząt są spalane. Rytuał symbolizuje triumf dobra nad złem.

piękne legendy

Nie tylko nazwa nieszczęśliwego Kholiki związane z historią tego święta, legenda Kryszny i jego ukochanej Radhy również cieszy się popularnością. Młody bóg był tak olśniony pięknem śmiertelnej dziewczyny, która chciała być z nią. Jednak wybrańcem bał Kryszny, jak najwyraźniej nie został jak mężczyzna. Decyzja sfrustrowany Bóg zaproponował swoją matkę – potężny Yaśodzie. Namówiła syna do malowania twarzy, korzystając z kolorowego proszku zadowolić ukochaną. Dlatego obchody kolorów jest kompletna bez kolorowego proszku, który jest w górę iw dół pomazał ludzie.

Jest to związane z obchodami wiosennej i legendy Kamadewy. Ten bóg, czczony jako patron zakochanych, gdy rozgniewany Shiva. Jako karę za wykroczenie lekceważący boga Shiva spalane, dzięki czemu jest bezcielesny. wielbiciele Kamadewa zaczął modlić się do wielu zbrojnych bóstwa z powrotem do ukarania ciało. Siva spełnione ich żądania tylko częściowo, jego dawny wygląd Kamadewa zaczął się zaledwie trzy miesiące. W tym czasie, żywe kwiaty i drzewa, świat jest rządzony przez miłość. Jest to legenda daje odpowiedź na pytanie o jakiej porze roku poświęcona jest święto Holi. Oczywiście, obchody pozwala ludziom przywitać wiosnę.

Wakacje i regiony

Stosunek Hindusów do barwnej uroczystości zależy od tego, czy żyją w każdym regionie kraju. Największy szacunek Holi Spring Festival cieszy się w północnej części stanu. W jego dniach strajków mnóstwo kolorowych ozdób (różowy, biały, czerwony, fioletowy), wiszą dosłownie wszędzie. Jasne kolory mają tendencję do podejmowania i ściany budynków, wszędzie tam są bukiety. Barwniki są nabywane w niewiarygodnych ilościach, magazynowanie „Północą” i specjalną bryzgalku, niektórzy z własnej konstrukcji.

Najbardziej oddani fani uciekają Holi w miasteczku Vrindavan, to gdzie, według legendy, Kriszna urodził. Uroczystości nie zakończy się w ciągu kilku dni.

Szacunek dla triumfu nie pokazywać wszystkich ludzi mieszkających w Indiach. Hawley wakacje w południowej części kraju obchodzony jest na mniejszą skalę, głównie w rozrywkowych zaangażowany chłopców i dziewcząt. Matki i ojcowie otrzymują prezenty dla dzieci w tym dniu. W centralnej części kraju do ozdobienia domu z pomarańczowymi flagami, które symbolizują element ognia.

Przygotowania do obchodów

Aby przygotować się na to wielkie wydarzenie się kilka tygodni przed jego rozpoczęciem. Największy entuzjazm, oczywiście, pokazać młodym ludziom, którzy wędrują po okolicy zbieranie materiałów palnych z których można budować pożarów. Interesujące jest to, że kradzież takiego materiału hindusów uważany za osiągnięcie do dumy.

Oczywiście, ludzie są zapasem farby, które w czasie wakacji można oblać siebie. Są one wykonane z nieszkodliwych barwników do skóry i mąki kukurydzianej. Większość Hindusów nabyć takie farby w sklepach, niektórzy wolą tworzyć własne.

ogień noc

Holi – festiwal w Indiach, która data jest wybierany w zależności od kiedy jest pełnia księżyca. Impreza rozpoczyna się wraz z nadejściem wieczoru, głównym wydarzeniem – tradycja ognia nadziewane podstępnych dziewcząt Kholiki. pożary płomień nie tylko pomaga utrzymać ciepło, ale także wypędza złe duchy, aby triumfować w zimie. Lampa spalony nie tylko wypchany, ale także owoce, ziarna, kwiaty i inne ofiary do hinduskiego boga ognia. Nie rób bez rytualnego tańca, taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych. Desperate śmiałków skoków spalania pożary, krocząc na rozżarzonych węglach, demonstrując swoją odwagę.

Szczególną uwagę przywiązuje się do tańca, z ich pomocą reprodukowany obraz Kriszny flirtuje z młodych piękności. Chłopcy i dziewczęta są nie tylko taniec, ale także starannie wlać kolorową wodę ze sobą konkurować, aby zobaczyć, kto pozostawi więcej farby na ciele „ofiary”. Także pili bhanga – tradycyjny wakacyjne napoju, który jest wykonany z soku konopie, cukru i produktów mlecznych. Nie zapomnij Indian i ich licznych bogów, których posągi wykonane huśtawka na huśtawce w nocy.

Kontynuacja wakacje

Historia festiwalu Holi mówi, że przez kilka stuleci przynależne uroczystości trwały kilka dni. Po pożarze nocy mieszkańcy kraju odwiedza przyjaciół i krewnych, którzy oferują je traktować z owocami i słodyczami. Dziewczęta otrzymują prezenty od fanów, mężowie żony przedstawił piękną sukienkę. Podczas uroczystości mieszkańcy i goście z Indii rozproszy wszędzie kolorowy proszek, rzucając go w powietrze. Akcja ta symbolizuje rozprzestrzeniania nędzy, nowe nadzieje. Wszystko staje się kolorowy.

Hawley dzieci miłosne święto, bo podczas niej mogą oni żadnej szkody. Nie powstrzymywać i gry dorosłych, niezależnie od wieku oddając w gry zabawy dla dzieci. Impreza nie jest warte odwiedzenia sztywnych ludzi , którzy nie mogą się zrelaksować, jak również tych, którzy obawiają się o ich ubrania. Prawdopodobieństwo jest wysokie, że farba nie zmyć. Nic dziwnego, że „doświadczeni” odwiedzający wakacji wolą nosić rzeczy, które można po prostu wyrzucić.

Koniec wakacji

Wszystko co dobre szybko się kończy, w tym festiwalu Holi. Około 16 godzin trzeciego dnia świąt Indianie zostawić Pestryaev różne kolory ulicy, wracając do swoich domów. Ci, którym udało się zabawić z całego serca, czekając na zbliżającej się egzekucji cenionych pragnienia wyrażone podczas obchodów. Zmyć farbę jest czasami konieczne, przez kilka godzin, ale doświadczony przyjemność jest warte takie wysiłki.

Więc obchodzony w Indiach Holi festiwalu. Indianie następnie powrócić do życia zawodowego, naładować baterie na cały rok, aby właściwie przygotować się do wiosny.

analogi wakacje

festiwal kolorów, można złapać w krajach europejskich, w których ludzie są chętnie przyjęły z Indianami to wspaniała tradycja. Na przykład w Anglii jest obchodzony od 2013 roku, zanim zaczął być przeprowadzone w Niemczech i Holandii. Powodem do radości jest taka sama jak w Indiach – powitanie wiosny, pożegnanie zimy nienawiści.

Nie jest konieczne, aby odwiedzić inne kraje do udziału w festiwalu Holi. festiwal kolorów od kilku lat z powodzeniem przeprowadzone w Rosji. Niestety, to wydarzenie odbywa się tylko w Moskwie i Petersburgu. Wkrótce jednak będzie obchodzony w 10 innych głównych obszarów metropolitalnych państwa.