112 Shares 9754 views

Turbodoładowany silnik – bliżej snu

Kto by nie chciał wycisnąć całą moc z jego samochodu i jeździć jak prawdziwy zawodnik? Jednak nie wszystkie samochody są pozwolić, aby to zrobić, ponieważ konwencjonalne silniki nie są przeznaczone do bardzo wysokich prędkościach. Dlatego silnik z turbodoładowaniem stał się zbawieniem dla wielu właścicieli samochodów. Oczywiście, można kupić samochód zagraniczny, który ma zdolność roślin do silnika turbinowego, ale co z tymi, którzy są dumnym właścicielem krajowego przemysłu samochodowego. Na ich barkach spoczywa zadanie zainstalowanie tego produktu samodzielnie.


W porównaniu do innych krajów, kraje WNP nie są tak bardzo zainteresowani takimi silnikami, choć starają się ucieleśnieniem tej wizji, utworzenia mechaniczną pouting i turbodoładowaniem. Jaka jest różnica między nimi? Chodzi o to, że pierwsza polega pompowania działanie tylko jednej turbiny, który jest napędzany przez silnik. Turbosprężarka turbina pracuje na dwa odcinki: pierwszy z powodu gazów spalinowych jest uruchamiany i uruchamia ten ostatni. Ona z kolei wypycha powietrze do silnika. Dzięki temu doskonale skoordynowany projekt turbodoładowany silnik nie potrzebuje dodatkowego zasilania.

Przed turbodoładowany silnik, konieczne jest, aby dokładnie wiedzieć pomiaru ciśnienia turbiny, jeśli jest on niski, nie można zmieniać starego silnika. Ale jeśli zdecydujesz się zainstalować silnik turbodoładowany z wysokim ciśnieniem krwi, trzeba ciężko pracować.

Ponieważ większość samochodów nie wymagają takiej zmiany, ale że samochody krajowe są często ulec zmianie silnika. Po tym wszystkim, każdy kierowca, albo prawie każdy, pod prysznicem, a kierowca chce jeździć z wiatrem. Należy również zauważyć, że pomimo faktu, że prędkość pojazdu jest zwiększona o kilka razy, a jego zużycie paliwa pozostaje na tym samym poziomie.

Silniki, które są oparte na atmosfer, nie mają dynamikę, jak silnik z turbodoładowaniem. Nawet małe sedany i hatchbacki są tylko wyścigi kar, który chce lecieć jeszcze szybciej, łamiąc horyzont. Wzrost prędkości jest spowodowane faktem, że turbina jest zainstalowany współbieżnego akcelerator, który ułatwia również pracę, a nawet silnik.

W większości przypadków, wybrany turbina strojenie z wtryskiem sterującym i niskiego ciśnienia, ponieważ są one łatwiejsze do zainstalowania. uczestniczy również w wału korbowego standardowych prętów i głowicy cylindrów. Podczas instalowania potrzeba zmiany tłoki przystosowane do turbiny, a także niezbędne do zwiększenia do komory spalania, w przeciwnym razie istnieje różnica pomiędzy tłokami a głowicą cylindra.

Gdy turbina jest zainstalowany i gotowy do pracy, konieczne jest, aby podkreślić znaczenie rozgrzewania silnika. Nie ma potrzeby, aby szybko nabierać tempa, jak powietrze najpierw przechodzi przez turbinę, a więc, gdy prędkość wybierania będzie musiał wykonać podwójną funkcję. Turbodoładowany silnik powinien być bardzo łatwo dostać się do 1500 roku, a to może być i dopasowanie. Jednak po pierwszej prędkości wybieranych, lepiej niż tracą i podnieść do 3 tys ponownie. Konieczne jest również, aby monitorować dźwięk pochodzący z silnika, jeśli wygląda jak wycie, to wszystko jest w porządku, ale jeśli słyszysz świst metalu, konieczne jest, aby wyłączyć silnik i sprawdzić wszystko dokładnie.