827 Shares 1352 views

belozhilkovy Euphorbia – mało wymagająca roślina

Euphorbia wygląd przypominający egzotycznymi palmami belozhilkovy. Czasami roślina ta jest nazywana nawet kaktus ponieważ ma mięsiste grzebień. Rodzina Euphorbiaceae istnieje ponad 2000 gatunków roślin. Ta rodzina jest reprezentowany przez krzewy, na wpół krzewów, roślin zielnych, drzew, sukulentów, które są bardzo podobne do kaktusów. Soczysty Euphorbia są szeroko rozpowszechnione w Etiopii, Kongo, Madagaskar, RPA (Namibia, Zimbabwe, Mozambiku). Nawiasem mówiąc, trujący wilczomlecz belozhilkovy, co do zasady, jak i wszyscy członkowie rodziny.


Charakterystyczną cechą wszystkich spurges jest to, że nawet w przypadku drobnych urazów roślin milkweed. Biochemiczne skład soków przedstawiono gumy, żywice, aminokwasów, saponiny, cukry, olejki, kwasy tłuszczowe, jak również toksyczną substancję – euforinom. Wspomniany związek biologiczny może powodować oparzenia, zapalenie błony śluzowej nosa, oczu, zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego. Dlatego ci, którzy będą zaangażowani w uprawie roślin powinny być bardzo ostrożnym.

Trzeba powiedzieć, że najbardziej popularny wilczomlecz w ogrodnictwie krytym jest belozhilkovy wilczomlecz. Korpus tej rośliny jest zagęszczany na górze i obejmuje cztery lub pięć żeber, które są zlokalizowane na krawędziach otoczone przylistkami. Liście są ciemnozielone w kolorze z charakterystycznym białe żyły rosną tylko na górze.

Jeśli zdecydujesz się mieć wilczomlecz belozhilkovy, dbając o tej rośliny nie spowodować wiele problemów. Wszystkie rodzaje spurges wolą jasne i rozproszone światło. Należy pamiętać, że w lecie roślina jest konieczne, aby zapewnić pritenenie zdobycie go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Euphorbia belozhilkovy roślina dość ciepłolubne. Optymalna temperatura dla jej zawartość waha się od 22 do 25 ° C

Niektóre gatunki spurges wytrzymuje krótkotrwałą spadek temperatury do pięciu stopni. W zimie, roślina jest konieczne, aby zapewnić najbardziej lekki miejsce.

belozhilkovy euphorbia podlewane oszczędnie użyciu miękkiej wody i chronione. Wysusza roślina nie warto, ponieważ powoduje opadanie liści. Przelewowy do spurges również niebezpieczne i może powodować gnicie całego systemu korzeniowego. wilgotność dla rozwoju roślin nie jest krytyczna. Kwiaciarnie zaleca się od czasu do czasu, mlecz sprayu belozhilkovy lub przetrzeć liście mokry wacik.

Wiosną i jesienią okresu (aktywny wegetacji) wilczomlecz należy podawać nawóz mineralny raz w tygodniu. Aby poprawić rozgałęzienia krzew z punktu A spurges krzewów można przeprowadzić wskazówek przycinanie pędów. Manipulacje te mogą być wykonywane o każdej porze roku.

Spurges transplantacja należy wykonać wiosną, przed wzrostem. Młode osobniki są najlepiej przesadzane co roku, natomiast dla dorosłych roślinach – raz na 3 lata. Gleba do przeszczepu powinny być obojętne lub słabo kwaśnym (pH 5-7). Na dnie naczynia muszą być obecne dobre odprowadzenie odłamki lub ekspandowana glinka.

belozhilkovy Euphorbia Jest dobrze propagowane przez nasiona, które szybko kiełkować w każdej glebie. Podczas pracy z tych rodzajów roślin należy pamiętać, że wszystkie rodzaje spurges są trujące. Dlatego konieczne jest, aby używać rękawic. Niektóre gatunki spurges powodować reakcje alergiczne, które objawiają się w postaci gorączki. Roślina ta szkodników są bardzo rzadkie. Przy wysokiej wilgotności i w niskich temperaturach może występować grzybiczych (grzybowe), zaburzeń. Szkodników na rośliny zaatakowane: mszyce, czerwce, wciornastków i roztocza.