436 Shares 9156 views

Pomidory są zielone plasterki ostre: jak gotować?

Pomidory to zielone plasterki ostrych zbiorów na zimę nie jest bardzo trudne. Szczególnie, jeśli jesteś niezmierzonym letnim rezydentem, a wciąż masz dużą liczbę niedojrzałych pomidorów.

Co zrobić z takimi uprawami? Nie zaleca się jeść w świeżej postaci, ponieważ zawiera szkodliwą substancję, taką jak solanina, która może powodować ciężkie zatrucia u osoby. Chociaż nadal można go zneutralizować, poddając go specjalnej obróbce kulinarnej.

Dzisiaj jest niewiarygodna ilość różnych receptur, dzięki której można szybko i łatwo pomieścić zielone plasterki pomidorów. W tym artykule zdecydowaliśmy się przedstawić na kilka sposobów. Jak z nich korzystać, to zależy od Ciebie.

Wybór i przygotowanie głównego składnika (zielony pomidor)

Przed dokonaniem solonych zielonych pomidorów na zimę należy je odpowiednio dobrać. W przypadku takiego przygotowania należy zakupić średniej wielkości pomidory o najbardziej jasnym kolorze. Jeśli używasz małych i ciemnych warzyw, można je łatwo zatruwać.

Po zakupie pomidorów trzeba je umyć i umieścić w głębokiej misce. W przyszłości warzywa muszą być napełniane zimną wodą, w której należy najpierw zneutralizować małą sól stołową. Zmiana tego płynu jest pożądana co pół godziny około 4-5 razy. To leczenie pozwoli Ci częściowo pozbyć się szkodliwej solaniny.

Marynowane zielone pomidory: przepis na krok po kroku gotowanie domowych przekąsek

Po przetworzeniu niedojrzałych pomidorów można bezpiecznie przejść do ich trawienia. Aby to zrobić, musisz:

 • Pomidory są zielone (można wziąć wiele "śmietany") – około 1200 g;
 • Cebula gorzka – 6 głów;
 • Pietruszka zielona – 2 duże wiązki;
 • Zęby czosnku – około 10 sztuk;
 • Rafinowany olej roślinny – około 4 dużych łyżek;
 • Woda filtrowana czysta – 1 litr;
 • Cukier piaskowy mały – 2 duże łyżeczki;
 • Sól nie jest duża – 1 łyżka jest duża;
 • Ocet jadalny pokój 9% – około 2 łyżki duże.

Przetwarzanie składników

Zakąska zielonych pomidorów jest doskonałym rozwiązaniem na rodzinne święto. Aby ugotować, należy spłukać świeżą pietruszkę, a następnie posiekać drobno. Następnie należy oczyścić szczypiorek i pocierać je małym tarką. Jeśli chodzi o niedojrzałe pomidory, muszą one zostać uwolnione z krążka i pocięte na 4 lobules. Również należy czyścić gorzkie żarówki i pokroić w grubą pół-pierścienie.

Przygotowanie aromatycznej marynaty

Przed soleniem zielonych pomidorów, należy zdecydowanie zrobić gorącą marynatę. W tym celu należy oczyścić przefiltrowaną wodę w trakcie szybkiego ognia, a następnie dodać do niego średniej wielkości cukier i sól drobną. Mieszając składniki dużą łyżeczką, należy osiągnąć ich całkowite rozpuszczanie. Przed wylaczeniem talerza nalezy doliczyc duze łyżki octu do solanki .

Tworzenie przekąsek i zachodu słońca szklanych słoików

Pomidory z zielonymi plasterkami powinny być zbierane w pojemniku litrowym lub 2-litrowym. I pojemniki muszą być sterylizowane wcześniej. Dalej na ich dole konieczne jest wyłożenie świeżych pietruszki i pół pierścieni cebuli. Potem wszystkie starannie pomidory powinny być gęste umieszczone w słoikach. W końcu powinny być przykryte tartymi ząbkami czosnku i wlać gorącą marynarkę.

W takiej kompozycji wszystkie zbiorniki muszą być zwinięte i natychmiast zwrócone. Po ochłodzeniu puszek pomidory z zielonymi loblami powinny być przechowywane w zimnym pomieszczeniu na okres nie dłuższy niż sześć miesięcy. Możesz spożywać je dopiero po 5-6 tygodniach. W tym czasie pomidory będą zanurzone w marynacie, będą miękkie i smaczne.

Dokonywanie zielonych pomidorów armeńskich

Ta przekąska jest bardzo pikantna. Robi się dość łatwo i jest spożywane zaskakująco szybko. Aby to osiągnąć, potrzebujemy:

 • Małe zielone pomidory – około 1,5 kg;
 • Sól kuchenna – 3 duże łyżeczki;
 • Goździk pachnący – 5-6 pąków;
 • Tymianek, estragon – stosuje się według własnego uznania;
 • Ząbki czosnku – około 8 szt.
 • Świeży koperek – duża grupa;
 • Woda filtrowana czysta – około 3-4 litrów;
 • Liście chrzanu – zastosowanie według własnego uznania;
 • Cukier Granulowany – dodać według życzenia.

Robimy pikantną solankę w języku ormiańskim (zimny sposób)

Gorący sposób marynowania zielonych pomidorów, które przeszliśmy powyżej. Istnieje jednak inna możliwość dokonania tej marynaty. Jest to wykonane przy pomocy zimnej solanki. Oczywiście taka przekąska nie może być przechowywana do głębokiej zimy. Powinien być użyty natychmiast lub pozostawiony w lodówce nie dłużej niż 2-3 tygodnie.

Tak więc, zanim sól zielonych pomidorów w języku ormiańskim, należy przygotować zimną marynarkę. Aby to zrobić, musisz wlać czystą, przefiltrowaną wodę do dużego garnka, a następnie gotować na dużym ogniu. W cieczy należy dodać aromatyczne ząbki, cukier granulowany, tymianek, sól stołową i estragon. Po zmieszaniu składników należy je gotować przez około 10 minut. Po upływie tego czasu szalka musi być zdjęta z płyty i całkowicie chłodzona w zimnym powietrzu lub w temperaturze pokojowej.

Przygotowanie komponentów

Podczas marynaty jest chłodzenie, można zacząć gotować warzywa. Aby to zrobić, musisz dokładnie umyć wszystkie pomidory, a następnie zanurzyć je w wodzie słonej (patrz wyżej). Po przetworzeniu pomidorów należy je szlifować. Małe pomidory można podzielić na pół, a duże – pokroić w plasterki.

Konieczne jest wcześniejsze wyczyszczenie szczypiorek i posiekanie ich na cienkie płytki. Jeśli chodzi o korzeń chrzanu i świeżego koperku, należy je po prostu spłukać i zgrubnie zgarnąć.

Proces tworzenia domowej przekąski

Zimne trawienie zielonych pomidorów różni się od gorących pomidorów tym, że jest używane tylko wtedy, gdy chcesz szybko zrobić przepyszną przekąskę, która będzie przydatna w ciągu kilku dni.

Po gotowaniu głównych składników i marynowanej zielonej pomidory należy rozłożyć na puszki. Również w zbiorniku trzeba umieścić liści chrzanów i świeżego koperku. Na końcu warzywa muszą być wylane zimną marynatą i szczelnie zamknięte plastikowymi okładkami. W razie potrzeby możesz umieścić ładunek na pomidorach. Ale w tym celu nie muszą szerzyć się w banku, ale w jakimś miednicy.

Napełnianie pojemników warzywami i piklami, powinny być utrzymywane na ciepło przez około dwa dni, a następnie czyszczone w lodówce i nalegają na tę samą ilość czasu. Po pomidorach wchłonąć aromat marynaty, można je bezpiecznie zjeść.

Klasyczny trawienie zielonych pomidorów w domu

Marynowane zielone pomidory, według których rozważamy, są bardzo smaczne i aromatyczne. Ta metoda jest bardzo popularna wśród tych, którzy nie mogą zrobić bez pysznej przekąski domowej roboty.

Tak więc, klasyczny przepis na marynowanie niedojrzałych pomidorów zawiera następujące składniki:

 • Pomidory są zielone – około 1 kg;
 • Pieprz pikantny – ¼ strąka;
 • Laurel – kilka płatków;
 • Pieprz w groszku – 8 szt.
 • Ząbki czosnku – zabierz liczbę pomidorów;
 • Świeże zieleniny – dowolna decyzja;
 • Woda wrząca – ½ litra;
 • Sól jest mała – około 30 g;
 • Cukier Granulowany nie duży – 20-30 g;
 • Ocet stołowy – stosuj według własnego uznania (w przybliżeniu 3 duże łyżki).

Przygotowanie produktów

Przed soleniem zielonych pomidorów w klasyczny sposób, trzeba je umyć i pokroić na pół. Potem trzeba sterylizować szklane słoiki, leżeć na dnie laurowego, chili, pieprzu w groszku, a także świeżo obrane czosnek, pokrojone w plastik, świeże zioła. Ponadto na górze wymienionych składników należy mocno układać pół pomidorów. W końcu muszą być wypełnione drobną sól i mały cukier granulowany.

Marynujemy klasyczną przekąskę

Po napełnianiu słoików należy zagotować zwykłą wodę pitną w osobnym naczyniu i natychmiast napełnić szklane pojemniki. Upierając się w tym miejscu warzyw przez kilka minut, należy je opróżnić ze wszystkich solanek w tym samym pojemniku. Marynata powinna być gotowana ponownie. Dodając kilka małych łyżek octanu stołowego, należy przelać na puszki z warzywami.

Po wszystkich opisanych czynnościach pojemnik musi być natychmiast zapieczętowany, obrócony, owinięty w ciepłą kołdrę i stopniowo ochładzać. Około półtora dnia pomidory marynowane można bezpiecznie umieścić w piwnicy lub piwnicy. Utrzymuj je w tym stanie do późnej wiosny (około sześciu miesięcy), ale jeść dopiero po 5-6 tygodniach, kiedy zielone pomidory są całkowicie nasycone aromatem marynaty.

Jak iz jakiego użyciem?

Zielone pomidory solone są zwykle smaczne i pachnące przekąski dla członków rodziny. Muszą być w głębokiej misce i wlewać solankę. Pożądane jest przedstawienie takiego przygotowania domowego do stołu przy użyciu gorących naczyń (pierwszego lub drugiego) lub silnych napojów alkoholowych.