204 Shares 4917 views

Jak kofeina wpływa na mózg i ciało?

Zdecydowana większość ludzi na ziemi nie mogą rozpocząć dzień bez porcji kofeiny. Według nowego badania naukowe quiet dobrego samopoczucia może być latte i cappuccino kochankami. Okazuje się, że kawy w umiarkowanych ilościach przedłuża życie. Ale ci, którzy są przyzwyczajeni do coraz żywość napojów energetycznych, powinien być zaniepokojony wysoką zawartością cukru w każdym słoiku.

Negatywny i pozytywny wpływ pobudzający

Sama kofeina jest silnym stymulantem, który zapewnia zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki dla zdrowia. Otrzymuj kolejny „dawkę”, dana osoba staje się bardziej uważny, czujny i skupiony. Jednak dodatkowa porcja kawy może powodować nieprzyjemne konsekwencje, szczególnie jeśli chodzi o układ nerwowy.

Kofeina – najczęściej używane psychoaktywnym narkotykiem na świecie

Kofeina jest wciągająca i, w rzeczywistości, substancja ta może być przypisana do narkotyków. Ale nie myślę o nim jako środek pobudzający jakiegoś zła. Według statystyk, najczęściej używane psychoaktywną w świecie. Efekt ten, który ma psychostymulujące, zmienia sposób postrzegania świata. Kiedy budzisz się rano, pierwszą rzeczą, jaką można zobaczyć światło słoneczne. W okresie zimowym włączeniu świateł elektrycznych. Tandem „kofeiny i światło” budzi cię całkowicie, prosząc naturalny rytm czuwania.

Od pewnego czasu poczujesz żywość

Nie ma nic dziwnego w tym, że nasz mózg dostaje w ciągu dnia zmęczenie. A im więcej cząsteczek adenozyny jest wykonana, tym bardziej chcesz spać. Produkcja tego związku chemicznego, który odgrywa ważną rolę w procesach biochemicznych zachodzących przez całą dobę. A jeśli w ciągu dnia zacznie odczuwać zmęczenie, jedynym ratunkiem jest postrzegana filiżankę kawy banku lub energii. Kofeina zakłóca naturalnego procesu naśladując adenozyny, cząsteczki w mózgu. To oddaje część receptorów adenozyny w ośrodkowym układzie nerwowym, a następnie całkowicie blokuje nich. W rezultacie, po wypiciu filiżanki kawy czujesz wesoły.

Efekt to działanie krótkotrwałe

Jednak stymulator ma tylko krótki efekt długoterminowej. Gdy zanika ciało przyjmuje znów wytwarzają receptory adenozyny. Dlatego dla wielu ludzi, filiżanka kawy rano nagle staje się dwa. Im bardziej centralny układ nerwowy receptorów adenozyny, tym bardziej kofeina wymagane do ich wiązania i blokowania.

Kofeina zwiększa swój nastrój

W istocie, nie ma innego, równie dobrą cechą. Jest to ulepszona nastrój. Specjaliści również związany z tym efekt zdolności do blokowania receptorów adenozyny. Gdy liczba cząsteczek adenozyny zmniejszona w miejscu, istnieją inne stymulatory naturalne wytwarzane nerwowych w mózgu: dopaminy i glutaminy. Zatem, kochanka kawy widzi rano nie tylko przypływ witalności, ale również znaczny wzrost nastroju. Należy zauważyć, że w wielu badaniach naukowych stwierdzono korelację pomiędzy spożyciem kofeiny a zmniejszonym ryzykiem wystąpienia depresji. Niektórzy naukowcy sugerują, że kawa jest mniej groźne myśli samobójcze. Przynajmniej to stwierdzenie może być prawdziwe w odniesieniu do mężczyzn.

Wpływ herbaty jest mniej badane

Jeśli mówimy o herbacie, to korzystny wpływ tego napoju na OUN, mamy sprzeczne informacje. Niektóre badania wykazały korelację między spożyciem herbaty oraz wzrost nastrojów, a niektóre nie.

Kofeina zwiększa poziom adrenaliny

Kofeina pobudza komórki mózgowe, powodując ich produkować więcej adrenaliny. Z sygnału mózgowej jest przesyłany do nadnerczy, co sprawia, pracujących w trybie awaryjnym działu odpowiedzialnego za produkcję hormonów. Dlatego też bardzo duża dawka kawy sprawia, że ludzie drażliwy i agresywny. Adrenalina jest odpowiedzialny za funkcję „walki lub ucieczki”, w którym dana osoba ma na tyle, ile to możliwe, aby wydostać się z sytuacji zagrożenia szybko.

Kiedy siedzisz w swojej kuchni i popijać kawę w czwartym, nie ma zagrożenia dla swojego życia. Jednak mózg pod wpływem używek myśli inaczej. On daje polecenie „Zapisz” swoje ciało. Dlatego wystąpić pobudzenie, drażliwość, niepokój, a nawet złość. Dlatego są tak emocjonalnie naładowany. Wasia, te cechy pomogą Ci poradzić sobie z przeciwnikami w przypadku gdy będzie napotkać rzeczywiste ryzyko. Ale w zwykłych codziennych sytuacjach dodatkowy przypływ adrenaliny do niczego.

Kawa poprawia pamięć

Udowodniono, że kofeina może poprawić niektóre funkcje pamięci, w szczególności zdolność do zapamiętania listy słów i zrozumieć informacje przekazane przez innych ludzi. Niektóre badania wykazały, nawet bardziej interesujące rzeczy. Na przykład, kofeina pomaga mózgu do zrobienia w pamięci „wskazówek”, które w przyszłości mogą być łatwo usunąć starą informację na powierzchnię świadomości. Jednak wszystkie te ulepszenia pracować dla ludzi, którzy piją kawę są rzadkie i nie można jeszcze klasyfikować się jako zagorzały kawa. Wykazano również, że Ekstrawertycy pamięci filiżankę kawy ma znacznie większy wpływ niż dla pamięci Introwertycy. Naukowcy wyjaśniają ten fenomen inną indywidualną reakcję na substancję.

Przez krótki czas, kofeina zmniejsza apetyt

Filiżanka kawy na krótki okres czasu, uczucie głodu. Dlatego niektórzy ludzie są szczęśliwi, wypić kawę na czczo dni. Zauważ, że większość badań w tym zakresie zostały przeprowadzone na zwierzętach. Oznacza to, jak te wyniki są jeszcze w procesie założeń i praktycznych uwag.

Kawa poprawia działanie niektórych leków

Niewiele wyobrazić pić pigułkę na ból głowy filiżanką kawy. Jednakże, jako część popularnych leków, które zmniejszają objawy migreny, zawiera kofeinę. Reakcji z atsetominafenom, wzmacnia psychostymulantem efekt tłumienia bólu.