174 Shares 4834 views

Historia i znaczenie „porządku Przemienienia”

Historia Rosji ma wiele terminów i wydarzeń, których charakterystyka powoduje trudności dla studentów. Jeden z tych pojęć jest Przemienienie na zamówienie, wykonywane w XVII – XVIII wieku, rola detektywa, a organ zarządzający.

Złożoność problemu polega na tym, że pojęcie „porządek” w ostatnim stuleciu zmieniło swoje znaczenie. Z tego powodu, wielu studentów są tracone, został poinstruowany: „Rozszerzenie pojęcia wartości. Przemienienie zamówienia – co to jest? „W tej sytuacji błędem brutto jest próba odpowiedzi na pytanie, w oparciu o współczesnym języku ?.

Określenie „porządek” – wymóg lub organ?

Aby poznać znaczenie „zamówienie” Przemienienie pojęć i wyjaśnienie roli, jaką odegrał w tworzeniu imperium rosyjskiego, konieczne jest, aby zrozumieć pochodzenie terminu „porządek”. Nowoczesny słownik wyjaśnia słowa następująco: „zamówienia, z zastrzeżeniem ścisłego wykonania” Jednak to sformułowanie powstał stosunkowo niedawno. W Rosji, jednak od końca XV wieku, był nazywany przez zarządzenia władz centralnych odpowiedzialnych za pewną część obaw publicznych. Tak, książę Iwan III, zakończył zjednoczenie różnych księstw słowiańskich, przekształcił rosyjski system sterowania poprzez przeniesienie zleceń władzy wykonawczej – prototyp współczesnych ministerstw. Ambasadorów zamówienie, lokalne, Street, tuż Pushkarsky … Z każdym nowym systemie księcia lub króla uzupełnia, ale do Piotra I nigdy nie przestanie istnieć.

Pojawienie Przemienienia rzędu

Organ ten zawdzięcza swój wygląd do dwóch małych wioskach w pobliżu Moscow – Semenovsk i Przemienienia, który w 1682 roku został zesłany młody car Piotr z matką. Cała władza została skupiona w rękach regenta – Sophia i rozrywki dla Piotra został przydzielony dwa „zabawną” pułk. Zarządzaj kwestie ekonomiczne i inne z tych pułków przeniesiono do specjalnie stworzonej do tego celu Preobrazhensky zamówień.

Jednak w miarę upływu czasu, jako młody Peter zaczął uczestniczyć w zarządzaniu kraju, to „śmieszne”, aby zmienić ich znaczenie. Zebrali się wokół niego towarzysze młodego Piotra, rozwinął Pierwsze plany istotnych reform, omówiono potrzebę kampanii wojskowej przeciwko Turcji. Aby kierować kolejność Peter A. umieścić jeden z jego najbliższych przyjaciół – księcia Fedora Yurevicha Romodanovskogo.

Pierwszy poważny przypadek Przemienienia rzędu

W 1689 roku, księżniczka Zofia próbowała wykorzystać pełną moc i zostać królową. To był wspierany przez pułków stacjonujących Królewskich w Moskwie. Śmieszne pułki pod wodzą księcia Romodanovsky, został zmuszony do swojej pierwszej poważnej walki i wygrał. Sophia został zesłany do Novodevichy Convent, a Przemienienia rzędu małej organizacji biznesowych stała się jednym z najważniejszych organów publicznych. To był podawany policyjnych w Moskwie badania zbrodni politycznych w 1698 roku otrzymał wyłączne prawo do sądzenia żadnych zbrodni przeciwko królowi lub władzy królewskiej.

Jest to potężna organizacja panowania Piotra I zobowiązany kilka stłumić zamieszki, prześladowania przeciwników politycznych Piotra i krwawych egzekucji. Pojęcie „Preobrazhensky” stało się słowo gospodarstwa domowego, przez wiele lat zrzeszających ludzi z komór torturous straszliwych tortur i brutalnych represji.

Jednak w rzeczywistości, funkcja tego celu były znacznie szersze: do utworzenia Senatu w 1711 roku, był główny organ kraju pod nieobecność króla. Na przykład, podczas udziałem Piotra I Wielkiego Ambasada do Europy był porządek Przemienienia aby rozwiązać wszystkie problemy wewnętrzne.

Preobrazhensky rolę w tłumieniu Powstania muszkieterów

Jednym z najpoważniejszych przypadkach, które mogłyby wziąć udział podwładny księcia Romodanovsky był Strelets powstanie w 1698 r. Wysłane (zamiast obiecanego odpoczynku), aby służyć w pułkach Wielki Luke chciał słuchać rozkazów. I przenieśli uwolnić księżniczkę Sophia – „był łaskawy dla nich”, która, w przeciwieństwie do Piotra, Strelets powstanie zostało brutalnie stłumione. Na rozkaz Piotra ponad 300 łuczników aresztowano i przesłuchiwano w Sveza Przemienienia kolejności. Znaczenie tego wydarzenia dla rozwoju Rosji była ogromna: to było po zamieszkach w 1698 Strelets armii została rozwiązana i przestała istnieć wiecznie.

W całym kraju, szpiegował sympatyków muszkieterów. Wielu z uczestników powstania zniknął w lochach Przemienienia kolejności, jeszcze bardziej została wykonana publicznie na Placu Czerwonym dla zbudowania innych. To tragiczne wydarzenie schwytany Wasilij Surikow w swoim obrazie „Dzień z Wykonawczym Strelets.”

Era ery Imperium

W kolejnych latach Przemienienia aby stawał się coraz bardziej centralne detektyw i organ sądowy. Od 1702 roku zaczęły się przesłuchać każdego, kto „mówił do suwerennego słowie” (czyli miał informację o zbliżającym działki lub wywrotowych rozmów).

W 1718 roku tajne biuro powstało w Petersburgu, który otrzymał funkcje Przemienienia kolejności na północy, a kilka lat później obie te organizacje połączyły się w jedno. To tutaj, w Twierdzy Pietropawłowskiej, gdzie nie było tajne biuro, przeprowadził z carewicza Aleksieja sprawę – syn Piotra I, który został oskarżony o zdradę. metody przesłuchań z udziałem tortury nie były zmieniane nawet Aleksiej Pietrowicz, a wyrok skazujący został wydany wkrótce. Jednak przed wykonaniem tronu nie żyją: 26 czerwca, został znaleziony martwy w swojej celi.

Ostatnie lata Przemienienia rzędu

Wszyscy Piotrowej zamówienie era Przemienienia był ostoją władzy cesarskiej. Rozszerzył swoje uprawnienia, zmienia swoją nazwę: w 1702 roku, organizacja stała się znana jako tymczasowo „Sąd”. Pod koniec panowania Piotra I, to zamówienie miało prawo do poszukiwania i sądzić więźniów politycznych, zbadania spraw karnych, w celu przeprowadzenia egzekucji, a nawet kontroli sprzedaży tytoniu. W miejsce Fedor Romodanovsky przyszedł jego syn Ivan Romodanovsky, aby prowadzić prace detektyw przestępca został wprowadzony Andrey Ushakov.

Tracą ważność dziełem Piotra dopiero po jego śmierci. Katarzyna I przemianowany na organizację Urzędu Przemienienia, zachowując większość swoich uprawnień. W 1729 roku cesarz Piotr II ostatecznie zniesiono władzę oddalający jej szefa i przeniesienie całego biznesu w Senacie i Radzie Najwyższej.