427 Shares 2847 views

Papier dla faksów

Do tej pory, papier do faksu jest bardzo popularnym materiałem eksploatacyjnym, który jest powszechnie stosowany w biurach. Każdego dnia w nowoczesnych fabrykach wykorzystujących wysyłanie i odbieranie faksów setki zapytań, faktur, umów. Ponieważ wiele dokumenty mają szczególne znaczenie, papier do faksu musi być wysokiej jakości i być przechowywane w odpowiednich warunkach.


Jeżeli produkty wyborze należy kierować się kryteriami dla jakości papieru do urządzeń biurowych. Wiele osób błędnie uważa, że faks, działa na zwykłym papierze, można używać arkuszy. Okazuje się, że materiały nie spełniające wymagań nie tylko zmniejszyć wydajność sprzętu, ale również w ciągłej eksploatacji mogą prowadzić do awarii orgoborudovaniya.

Gdy produkty wyborze należy wziąć pod uwagę parametry gładkości i gęstości, jak również twardość i zawartość wilgoci. Jeśli papier fax ma niską zawartość wilgoci, po rozpakowaniu zacznie absorbować go z otoczenia. W rezultacie, arkusze zyskać tętnienia i techniki zmniejszyć wydajność.

fax papieru składa się z dwóch typów: cieplne i normalnych (do stosowania tuszu).

Pierwszy typ ma specyficzną powłoką termiczną, która reaguje na energię cieplną. W przeciwieństwie do konwencjonalnych, drukarki czy faksu maszyny cieplnej ma cechy zwrócić uwagę przy zakupie.

Najważniejszą cechą tego materiału jest dynamiczny wrażliwość lub szybkości reakcji dla tworzenia barwy pod wpływem pewnej ilości energii cieplnej. Ta zdolność jest określana jako jednostki gęstości optycznej. Do czytelności informacji zachowanej przez dłuższy czas, należy wybrać papier o gęstości optycznej nie mniej niż 1,05 D.

Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na charakterystyki statyczne czułości papieru termicznego, który określa maksymalną ilość energii cieplnej, sejf na arkusze do wydrukowania.

Z arkuszy indeksu gładkość zależy od szybkości ogrzewania. Im wyższa wartość tego parametru wydrukowany obraz jest lepszej jakości, a głowica termiczna faks stanie pracować dłużej.

Głównym kryterium przy wyborze zwykły faksu papieru należą gęstość i grubość blachy, sztywności i stopień skręcania. Od gęstości i grubości materiału, w zależności od jasności drukowanych obrazów. Sztywność i stopień skręcenia wpływ na kształt materiału po wydrukowaniu. Przy mniejszej wartości drugiego parametru i większych arkuszach sztywności są bardziej nawet.

Jak z papieru biurowego (kolor), fax charakteryzuje się biały. Jakościowe arkuszy musi mieć wysoki poziom wskaźnika, ponieważ będzie to zależeć od jakości druku.

Materiały do faksów dostarczane w rolkach, których szerokość wynosi 21 cm. uzwojenia długość może się różnić (w zależności od producenta). Średnia wartość tego parametru wynosi około 20 metrów.