222 Shares 7788 views

Infografika: jak, szablony, przykłady,

Infografiki – odbiór, która stała się ostatnio coraz bardziej popularne. Jeśli tekst jest niejasny, pomaga wykres lub infografiki. Jak zdjęć przy użyciu tej metody przekazywania informacji? Odpowiedź na to i inne pytania można znaleźć czytając artykuł. Tak, jak nauczyć się robić infografiki?


pojęcie

Infografiki – to świetny sposób, aby przedstawić informacje. Specjalnie dla współczesnych użytkowników, którzy są niechętni do spędzania czasu na czytanie nieporęczne teksty są jednak otwarci na nośnikach graficznym. Oszczędność czasu i zmusza czytelnika – to wszystko polzvolyaet osiągnąć infografiki. Który program to zrobić, opiszemy poniżej.

Infografiki łatwiej i szybciej postrzegane, łatwiej jest podzielić, to jest łatwe do wykonania. Ponadto, według statystyk dotyczących informacji w postaci obrazów zwraca uwagę na większą liczbę użytkowników. Miłym bonusem jest to, że stworzenie infografiki – to nie jest takie trudne. W razie potrzeby, może być opanowane bez znacznych inwestycji czasu.

Wskazówki dla początkujących

Tworzenie infografiki – jest dość proste, ale jeśli jesteś początkującym, który nie ma, i nigdy w życiu zajmuje się przygotowaniem takich, będzie następujące wskazówki pomocne. Tak, to jest zasada metody, takie jak infografiki? Jak wyczyścić i obraz informacyjny?

Krok 1: Zdecyduj, co chcesz przekazać czytelnikowi, i jaki jest cel realizuje. Izolacja z podstawowych punktów we wszystkich informacji – to infografiki. Szablony lub ramy obrazów będzie opierać się na ten temat.

Etap 2. Dodaje się do uproszczenia przepływu informacji. Jeśli zestaw danych jest zbyt duża, należy ją podzielić na sekcje, z których każda jest uzupełniony przez pojedynczych obrazów lub grafiki.

Krok 3: Najprostszą reprezentacją Informacyjne – infografiki. Jak sprawić, by był on widoczny? Pick up dla każdej otrzymanej tablicy jest najlepszy format do wizualizacji danych. Różnice między nimi tylko pomoże skonsolidować informacjami z czytelnikami. Ponadto, infografiki, które są dostępne szablony zasobów on-line w wielkiej obfitości, jest lepiej zapamiętany jeśli umiejętnie podobranny swoje kolory.

Krok 4. Formowanie infografika odnoszą się zawsze do źródeł danych, jak również jego autorstwa. Ważne jest, aby pamiętać, że granice kreatywności i zakres dla wyobraźni nie istnieje, ale jest lepiej, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje infografiki tam, mamy zamiar zrobić.

typy infographic

Tak więc, wszystkie infografiki podzielone na 4 rodzaje.

instrukcja infografiki. Z tego typu można wyświetlać szereg kroków w celu wyjaśnienia wszelkich procesu lub w celu nauczenia się czegoś. Odczytuje cały szereg informacji, które pomogą schematy znak lub grafiki. W każdym rodzaju instrukcji tego typu jest stosowana dość powszechnie.

infografiki dynamiczne. Ten typ jest przeznaczony do wyświetlania na dynamikę procesu lub rozwoju. Najczęściej jest ona wykorzystywana do wizualizacji wskaźników społecznych i ekonomicznych.

infografiki statycznych. Jak zrobić wizualnych danych liczbowych i faktów naukowych, a także ich stosunek do siebie? Tworzenie infografiki statycznych. Zwykle przybiera formę diagramów, wykresów, diagramów i innych prostych kształtach.

Videoinfografika. Jest to jeden z ostatnich nowoczesnych trendów w kierunku wskazanym infographic, która pomaga wizualizować złożony wielopoziomowe informacje do widza. Można go łączyć praktycznie wszystkie inne obszary wizualizacji danych, ich usunięcia w głowie z powodu ich wystąpień. Zazwyczaj, w pierwszym widoku przechowywano przez około 80% informacji. Ten typ infografika jednym z najbardziej efektywny pod względem postrzegania i rozumienia publiczności.

Należy zauważyć, że często w infografiki można tkać swoje wielu typów. I jak zrobić infografiki czytelny?

Podstawowe prawo do czytania infografiki

  1. Istotne jest, że duże, solidne i monochromatyczne elementy panowały w Infographic.
  2. Lepiej jest unikać elementów, które nie zawierają żadnych informacji, ale służą tylko do dekoracji – mogą być mylące.
  3. Obraz musi być „zakotwiczona” – jest elementem infografiki, które uczynią to widoczne i zrozumiałe.
  4. Lepiej ograniczyć swoją paletę, a także różnorodność kolorów obniżą czytelnika mylić i nie dają oka do skupienia się na jednej pozycji.

Tak, teraz nadszedł czas, aby rozważyć istotny zasób online, przez które będzie można stworzyć właściwy infographic, bez specjalnej wiedzy w tej dziedzinie.

Usługa №1 – easel.ly

Usługa ta ma na celu uproszczenie tworzenia infografiki, korzystając z gotowych szablonów. Działa on na zasadzie „przeciągnij i upuść”: Podczas przeciągania w blokach polu roboczym informacji, dając im niezbędnej kształt i rozmiar kursora. Jedyne „ale” – informacja ta nie zostanie wyświetlona w postaci wykresów i diagramów, użytkownik będzie musiał wprowadzić rozmyślnie ustrukturyzowanych danych.

Ponadto, można dodać własne obrazy, zdjęcia, ikony, i tak dalej. Każdy z szablonów stron internetowych – nie więcej niż punkt wyjścia w projekcie. Wszystkie elementy przyszłości infografiki – tym tle, że harmonogram, że jednostka informacyjna – wymienne. Że projekt można zapisać w wygodnym formacie – JPEG i PDF. Rejestracja na opcjonalną usługę.

Usługa №2 – infogr.am

Usługa ta – jeden z najbardziej przyjazny dla użytkownika. Nie na darmo jej nazwa przypomina znaną Instagram marki: Twórcy serwisu pochodzi od idei uproszczonego interfejsu.

W celu stworzenia infografiki na tę usługę, trzeba albo przejść szybki proces rejestracji lub zalogować się na swoim profilu na Twitterze lub Facebooku. Następnie należy wybrać jeden z sześciu szablonów oferowanych usług.

Nawet pomimo faktu, że interfejs zasobu języku angielskim, zrozumieć algorytm działań będą mogli nawet początkujący. W procesie tworzenia infografiki do gotowych szablonów, które można dodać niezbędne zdjęcia, filmy, grafiki i wykresy. Edytować dane będą musiały być w tabeli, która przypomina strukturę Excel-dokumentów. Aby go wyświetlić, należy dwukrotnie kliknąć na wykresie.