620 Shares 7605 views

Jak wejść do BIOS-u Sony, w zależności od modelu wiórów

Podczas pracy z komputerami osobistymi często zdarzają się sytuacje, gdy użytkownik z jakiegoś powodu trzeba dostać się do ustawień BIOS użyteczność. Główną cechą wejściu jest fakt, że aby wejść do menu trzeba nacisnąć różnych przycisków, w zależności od modelu komputera i systemu BIOS. Przyjrzyjmy się , jak wejść do BIOS Sony i to jest to.


Z czym mamy do czynienia

Co to jest BIOS sama? Jest to podstawowy system wejścia-wyjścia. Oznacza to, że jest on odpowiedzialny za początkową obciążenia komputera i sprawdzić swój sprzęt do błędu w początkowej fazie, jeszcze przed uruchomieniem systemu operacyjnego.

Zanim wpiszesz BIOS w Sony, a także w innych modelach notebooków, myśleć, więc jeśli jest to potrzebne. Z pomocą systemu BIOS, można ustawić datę i czas systemowy do identyfikacji systemu rozruchowego source, zarządzać podłączenie urządzeń zewnętrznych i bezpieczeństwa komputerowego. Jeśli można zrobić bez wchodzenia do systemu BIOS, to nie rób tego, ponieważ mogą one uszkodzić system operacyjny komputera.

Teraz, jeśli jesteś pewien konieczności zmiany ustawień za pomocą BIOS-u, należy postępować.

wejście

Wejście do BIOS na dowolnym urządzeniu odbywa się poprzez naciskanie odpowiednich przycisków na początkowym etapie uruchamiania komputera. W zależności od producenta, ale w tym przypadku, Sony Vaio, wejść do BIOS-u, czego potrzeba, aby dostać się do ekranu startowego. Aby trwale nie korzystać z Internetu i nie szukają niezbędnych przycisk BIOS, tylko uważaj na bagażniku laptopa. W lewym dolnym rogu etykiety będą latać tam, gdzie trzeba przycisk zostanie pokazany.

Ponieważ masz do tego artykułu, odpowiedź na pytanie „jak wejść do BIOS Sony” obok. trzeba nacisnąć klawisz F2 lub F3. Aby dokładnie w czasie z dotyku, natychmiast po rozpoczęciu biegu rozpocząć ciągłego wciskania im. Jeśli nie działa, istnieją inne opcje, które zależą od układu BIOS zainstalowany.

 • ALR Advanced Logic Research BIOS – Ctrl + Alt + Esc.
 • Przez Advanced Micro Devices' AMD BIOS – F1.
 • BIOS Phoenix – Ctrl-Alt-S / Ctrl-Alt-Ins.
 • AMI American Megatrends BIOS – Del.
 • DTK DataTech Przedsiębiorstwa BIOS – Esc.

Dowolna kombinacja tych klawiszy można stosować na swoim laptopie, w zależności od montażu. Ponadto, w niektórych nowszych modeli wejście jest od stanu poprzez naciśnięcie przycisku Assist.

Windows 8

Cechą nowoczesnych systemów operacyjnych jest to, że używają oni zamiast technologii UEFI BIOS. Istotą pozostaje ten sam, jest to ten sam program, który jest odpowiedzialny za początkową obciążenia komputera dla małej różnicy w roztworze i oprogramowania. To jest bardziej dostosowany do najnowszych systemów operacyjnych.

Jeśli Sony ma Windows 8, to może mieć pewne problemy z UEFI. Jest to przede wszystkim ze względu na fakt, że UEFI obsługującego tzw szybki technologii rozruchu, dzięki czemu masz 200 ms naciskając odpowiedni klawisz, aby wejść. na tyle mały, prawda?

Tak, jak wejść do BIOS Sony z Windows 8. Istnieje kilka sposobów.

 1. Polecenie linii polecenia wprowadzone dokładne shutdown.exe / R / o. Pozwoli to na ponowne uruchomienie komputera w BIOS.
 2. Innym sposobem jest to, że po naciśnięciu przycisku reset przytrzymać klawisz Shift. Spowoduje to dodatkowe opcje na bagażniku. Tam iść następujące pozycje: „Diagnostyka” – „Zaawansowane ustawienia” – „Ustawienia UEFI-firmware”.
 3. Z pomocą konfiguracji komputera.
 • Naciśnij klawisz Windows + C, aby otworzyć panel z „płytek”.
 • Kliknij „Ustawienia”.
 • Kliknij przycisk „Zmień ustawienia komputera”.
 • W „Ustawienia komputera”, przejdź do „Ogólne”.
 • W „Advanced Start”, kliknij przycisk „Odśwież”. restartuje OS i Windows 8 będzie specjalne menu rozruchu.
 • Przejdź do tematu „Rozwiązywanie problemów”.
 • W „Rozwiązywanie problemów” kliknij „Ustawienia zaawansowane”.
 • Tutaj, przejdź do "firmware UEFI Settings".
 • Aby ponownie uruchomić system operacyjny i przejście na UEFI kliknięcia „Restart”.

Powodzenia!

Po tym artykule, drodzy użytkownicy Sony, wprowadzić system BIOS, to prawdopodobnie zorientowali się. Teraz, to nie powinno być poważny problem. Polecamy kilka razy pomyśleć przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w ustawieniach BIOS. To może nie tylko uszkodzić komputer, ale również doprowadzić do kolejnej awarii producenta naprawy w ramach gwarancji.