683 Shares 8381 views

Wymiany paska rozrządu Kia Spectra „” własnymi rękami

Timing – mechanizm, który kontroluje rozrządu w silniku. Urządzenie synchronizuje raspred- i wał korbowy. Od spójności tych dwóch składników zależy od stabilności całego silnika. Tak, że wałki obracają się synchronicznie do mechanizmu rozrządu za pomocą pasków (lub łańcuch) dysku. Ten ostatni jest mniej powszechne w tej chwili. Łańcuch jest zbyt ciężkie i trudne do zastąpienia. Nowoczesne producenci używają napędu pasowego. Nie jest wyjątkiem, "Kia Spectra". Wymiany paska rozrządu, etykiety i inne przydatne informacje – w dalszej części tego artykułu.

Kiedy zmienić?

Tak więc pasek wykonuje funkcję synchronizacji obrotów walców. Element pracuje ciągle w stresie, nawet na biegu jałowym. Dlatego ważne jest, aby znać przepisy. Gdy wymiana powinna być przeprowadzona Pasek rozrządu „Widma” KIA 1.6? Producent określa okres 45 tysięcy kilometrów. Warto zauważyć, że modele „Spectra” zasobów poniżej pasa, raczej niż „Solaris” i „Kia Rio” (tutaj producent reguluje okres 60 tysięcy kilometrów). Niektórzy właściciele samochodów uważają, że wymiana powinna być przeprowadzona częściej – w zakresie od 35 tysięcy kilometrów. Jednak ostateczny werdykt może być nałożona po zewnętrznym pasie kontroli.

Niezależnie określenia zużycia?

Na rozprawie w celu określenia nic nie działa, tak jak jest to w przypadku łańcuchów (które zaczynają walić i rozciągliwych). Upewnij się, że urządzenie jest konieczna wymiana pasa, jest możliwe tylko na wizualnych szczegółów kontroli. Tak więc, na które demontażu pokrywy rozrządu i elementem szukać deformacji. Częstotliwość wymiany pasa ( „kia Widma” 1,6 – nie jest wyjątkiem) jest wymagany w przypadku, gdy znaleziono:

  • Pęknięć.
  • Łzy.
  • kapie olej.
  • Wyraźne pogorszenie zębów wewnątrz.
  • Inne wady mechaniczne.

Nie zawsze jest to konieczne do przestrzegania przepisów. Jeśli do 45000 okazało się, że powyższe wady, co wymaga niezwłocznej wymiany pasa rozrządu. „KIA-Spectra” i może być naprawione przez strony. stacje odwiedzenia w tym przypadku nie jest konieczne. Jedyne, co jest wymagane od ciebie – zestaw narzędzi, nowy pasek i czas wolny. Całkowita wymiana potrwa od 1 do 2 godzin. Wszystkie prace muszą być przeprowadzane w ciągu dnia (lub w dobrze oświetlonym pokoju), więc bardzo ważne jest, aby ustawić znacznik (zwana wyjaśnić dlaczego).

Przygotowania do remontu

Aby samochodu „KIA-Spectra” wymiany paska rozrządu na własny sukces, trzeba mieć klucz, szef „15” i „17”. Potrzebny będzie również duży śrubokręt i narzędzie do regulacji napinacza.

Pierwsze kroki

Tak, jak jest wymiana paska rozrządu? „Kia Widma” wyposażony jest w plastikowej silnika płyty dekoracyjne – przede wszystkim był filmowany. Jest on montowany na czterech śrub. Następnie musimy zdjąć pasek alternatora i Guru, ponieważ oni także są podłączone do koła pasowego wału korbowego. Aby przesunąć pompę wspomagającą (będzie utrudniać nam), pominąć całą śrubę blokującą do silnika. Jak dalej wykonana niezależną wymianę paska rozrządu? „KIA-Spectra” nadal stoi w miejscu, podczas gdy my oderwać śruby mocujące pompę i wyodrębnić błotnika silnika. Jeżeli pojazd jest wyposażony w dodatkowy skrzyni korbowej żelaza i usuń go. Następnie zdemontować plastikową obudowę, która zawiera nasz pas. Po tym, możemy znaleźć etykiety «I» i perforacja. Wystawiać ząb między znakami identyfikacyjnymi. Na kole wylotowego jest etykietą „E”. Wystawiać krążek w pożądanym kierunku. Następnie usunąć samochód z nadawania i odkręcić śrubę koła pasowego wału korbowego głowy. Ważnym punktem – rozruchu kluczyk w prawo. Cool, podczas wykrawania i etykiety nie pokrywają się z występami.
Pomocna wskazówka – dla wygody, etykiety mogą być wyznaczone z jasnym farby lub ołówkiem. Następnie włączyć biegu samochód 5th i uderzył w hamulce. Tutaj musimy pomocnika, który w tym momencie byłoby zakłócić śrubę koła pasowego wału korbowego dolnej. Bądź ostrożny – nie pozwól wielowypust wypaść z fotela. Następnie odsłonić dolne położenie koła pasowego, tak aby pokrywać ze znakami strzałek na kołnierzu. Po wyjęciu sprężyny ze starej rolki i pas czasu.
Zainstalować nowy film podczas posiadaniu klucza górnego koła pasowego. Ważnym punktem – umieścić na pasie tak, że wszystkie etykiety są zachowane w ich miejscach. Strzałka na nim musi patrzeć do przodu, jak na zdjęciu powyżej. Następnie zainstalować sajgonki.

Sprawdzić zbieżność etykiet

Następnym krokiem będzie sprawdzenie poprawności wydawania etykiet. Aby to zrobić, korzystając z klucza, obraca się zgodnie z ruchem wskazówek koła pasowego wału korbowego. Śledzimy uważnie, że w tej chwili nie jest zawór spotkał się z tłokami. Jeżeli wał jest łukowaty bez problemów i etykiety zachowali swoje pozycje, dokręcić mechanizm pasa i wreszcie kręcić klucza śrubę dolnego koła pasowego. Jeśli czujesz, że tłok wał korbowy opiera się o zawór, nie uruchamiać silnika. Sprawdzić poprawność znaków ponownie. Jak ponadto wymaga wymiany paska rozrządu KIA „Widma”? Ukończenie wszyscy zbierają się w miejscu – zainstalować plastikową osłonę i ochronę. Uruchomić silnik i sprawdzić, jak to działa z różnymi prędkościami. Silnik nie powinien emitować troit i niepotrzebnego drgań. Jeśli te nie są przestrzegane, oznacza to, że samochód „KIA-Spectra” wymiana paska rozrządu jest udany własnymi rękami.

Nie ignoruj zasad

Pasek rozrządu – jest to część, zasobem, którego nie można pominąć. Wszakże w przypadku informacji przerwanie zakłócić harmonogramu. Wału korbowego i wałka rozrządu będą obracać się asynchronicznie. W rezultacie, tłoki opierają się na zaworach i będą je realizować. Ponadto odkształcania tulei i sam tłok. Obraz nie jest im przyjemnie. W rezultacie, samochód będzie potrzebował kosztownych napraw, które nie są porównywalne z kosztem dziesięciu nowych pasów. Więc zawsze przestrzegać zasad i zastąpić okresowo sprawdzać stan węzła wizualnie. Nie jest konieczne, aby wykluczyć ryzyko wad fabrycznych – jeżeli po wymianie paska na pęknięć czy rys, element ten należy niezwłocznie wymienić.

Aby uniknąć kłopotów, nie kupić odpowiedniki – tylko oryginalne części od zaufanych producentów.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się, jak sprawić, by samochód KIA „Widma” wymiana paska rozrządu własnymi rękami. Jak widać, procedura nie jest skomplikowana i moc każdego właściciela samochodu. Najważniejsze – sprawdź, czy etykiety i nie uruchamiać silnika, aż wał korbowy nie obraca się swobodnie.